Ubezpieczenie OC/AC

Porównaj oferty OC/AC 18 towarzystw ubezpieczeniowych
Będą Ci potrzebne: dane właściciela pojazdu oraz dane pojazdu z dowodu rejestracyjnego

Obowiązkiem właściciela pojazdu mechanicznego jest wykupienie najpóźniej w dniu rejestracji samochodu w urzędzie, ubezpieczenia OC - odpowiedzialności cywilnej. Każda firma ubezpieczeniowa oferująca taką polisę będzie zapewniała taki sam zakres ochrony. Ubezpieczyciel poniesie w imieniu kierującego pojazdem - sprawcy wypadku w ruchu komunikacyjnym, finansowe konsekwencje spowodowanych szkód majątkowych i osobowych. Przy wyborze firmie ubezpieczeniowej, w której chcemy wykupić OC powinniśmy zatem brać pod uwagę wyłącznie cenę polisy. Składka na OC wyliczana jest na podstawie parametrów dotyczących właściciela pojazdu i jego samochodu. Ważny jest między innymi przebieg okresu ubezpieczenia, a co za tym idzie wysokość zniżek wypracowanych przez klienta za bezszkodową jazdę.

Zniżki te mogą zostać w sposób automatyczny przeniesione na kalkulację składki dla ubezpieczenia AC. Autocasco chroni kierowcę przed kradzieżą pojazdu czy jego zniszczeniem, nawet jeśli sprawca jest niezidentyfikowany. Jeśli w wypadku spowodowanym przez kierowcę również i jego pojazd zostanie uszkodzony, ubezpieczyciel pokryje koszty jego naprawy z ubezpieczenia AC.

Wykupując w pakiecie OC i AC można liczyć na uzyskanie z firmy ubezpieczeniowej atrakcyjnej oferty. Ubezpieczyciele promują takie zmasowane zakupy polis ubezpieczeniowych i są skłonni do dużych rabatów dla klientów. Dodatkowo, mogą w gratisie zagwarantować klientom nie spotkaliśmy sięW (następstw nieszczęśliwych wypadków) oraz pakiet Assistance dla kierowcy. Dzięki temu oferta staje się bardziej urozmaicona i atrakcyjniejsza z punktu widzenia samych klientów.

Umowa OC i AC podpisywana jest z reguły na okres 12 miesięcy, a przy wyliczaniu składki na oba ubezpieczenia brane są pod uwagę takie czynniki jak wiek kierowcy, jego doświadczenie w prowadzeniu samochodu, wiek samochodu, marka i model, pojemność silnika czy miejsce parkowania i rejestracji pojazdu.

 
Compensa
PZU
HDI
InterRisk
Aviva
Axa Direct
Concordia
Wiener
Pocztowe TUW
TUW TUW
TUW TUZ
Ergo Hestia
Benefia
Generali
Uniqa
Warta
Allianz
LINK 4
MTU
Proama
You Can Drive
Axa
Axa Życie
AXA Assistance
Generali Życie
Euroins

Poradniki ubezpieczeniowe


Eksperci o ubezpieczeniach


W czasach kryzysu oszczędności szuka się wszędzie. Wiele osób rezygnuje z korzystania z samochodu i przesiada się do komunikacji miejskiej. Ci, którzy tego nie mogą zrobić, szukają stacji benzynowej oferującej najtańsze paliwo.  Oszczędności na aucie można jednak osiągnąć jeszcze w inny sposób – poprzez kupno korzystnego ubezpieczenia. Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada, jak tego dokonać.

Czy da się ubezpieczyć od wszystkiego? Raczej nie. Na rynku jest jednak produkt, pozwalający znacznie zwiększyć zakres ochrony ubezpieczeniowej – polisa typu All Risk.

Do wielu kosztów związanych z posiadaniem samochodu doliczyć należy ubezpieczenie AC. Polisa ta nie jest co prawda obowiązkowa, jednak wiele osób się na nią decyduje, gdyż któż z nas nie lubi spać spokojnie? Comperia.pl podpowiada czym jest takie ubezpieczenie i na co zwrócić uwagę przed jego zakupem?

Polisa autocasco chroni kierowcę przed skutkami uszkodzeń mechanicznych i kradzieży samochodu. Jedną z ciekawszych form takiego ubezpieczenia jest AC z formułą all risks. Na czym ono polega i czy są od niego jakieś wyłączenia? Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada.

Wydawać by się mogło, że osobom posiadającym dodatkowe ubezpieczenia autocasco nie straszne są wydatki związane z naprawą samochodu po wypadku lub kupnem nowego pojazdu, gdy stary został skradziony. Nic bardziej mylnego. Są przypadki, w których odszkodowania z takich polis nie są wypłacane. O jakich zdarzeniach mowa?

Utrzymanie samochodu nie jest tanie… Paliwo i ubezpieczenie – to tylko podstawowe koszty, z którymi musimy się zmierzyć posiadając własne auto.  I o ile na ten pierwszy aspekt nie mamy większego wpływu, to już na cenę ubezpieczenia tak. W jaki sposób można płacić mniej za ubezpieczenie na przykładzie polisy autocasco.