Ubezpieczenie OC/AC

Porównaj oferty OC/AC 18 towarzystw ubezpieczeniowych
Będą Ci potrzebne: dane właściciela pojazdu oraz dane pojazdu z dowodu rejestracyjnego

Ubezpieczenie OC i AC zapewnia wszechstronną ochronę dla kierowcy podczas zdarzeń mogących mieć miejsce w ruchu drogowym. Należy przy tym pamiętać, że istnieje dla wszystkich właścicieli pojazdów mechanicznych obowiązek ustawowy wykupienia ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej dla samochodu w dniu jego rejestracji lub w dniu upływu poprzedniej ochrony ubezpieczeniowej wynikającej z polisy OC. Umowa OC podpisywana jest zwykle na okres 12 miesięcy, a jeśli nie zostanie wypowiedziana na koniec jej trwania, zostanie automatycznie przedłużona na kolejny okres. Ubezpieczenie OC pokrywa szkody majątkowe i osobowe wyrządzone przez kierowcę innym uczestnikom ruchu, ale nie jemu samemu, jeśli jest on sprawcą lub sprawca nie jest znany.

W takich sytuacjach przydaje się ubezpieczenie AC, które można wykupić w pakiecie z obowiązkową polisą odpowiedzialności cywilnej. Autocasco gwarantuje tez wypłatę odszkodowania w wysokości ustalonej z klientem sumy gwarancyjnej na wypadek kradzieży samochodu.

Towarzystwa ubezpieczeniowe mają dowolność w kształtowaniu zakresu ochrony, sum gwarancyjnych oraz wyłączeń odpowiedzialności odszkodowawczej w zakresie ubezpieczenia AC. Ubezpieczenie OC zawsze zaś będzie miało taką samą konstrukcję i te same sumy ubezpieczeniowe dla szkód osobowych (5 mln euro) i dla szkód w mieniu (1 mln euro).

Wykupując oba ubezpieczenia jednocześnie, w tej samej firmie, klient może liczyć na udzielenie mu wysokiego rabatu, rzędu nawet kilkunastu czy kilkudziesięciu procent. Dodatkowo, Towarzystwa ubezpieczeniowe zachęcając klientów do zawarcia polisy pakietowej OC i AC w gratisie dokładają klientom nie spotkaliśmy się pakiet Assistance.

 
Compensa
PZU
HDI
InterRisk
Aviva
Axa Direct
Generali ARGO
Wiener
Pocztowe TUW
TUW TUW
TUW TUZ
Ergo Hestia
Benefia
Generali
Uniqa
Warta
Allianz
LINK 4
MTU
Proama
You Can Drive
Axa
Axa Życie
AXA Assistance
Generali Życie
Euroins

Poradniki ubezpieczeniowe


Eksperci o ubezpieczeniach


W czasach kryzysu oszczędności szuka się wszędzie. Wiele osób rezygnuje z korzystania z samochodu i przesiada się do komunikacji miejskiej. Ci, którzy tego nie mogą zrobić, szukają stacji benzynowej oferującej najtańsze paliwo.  Oszczędności na aucie można jednak osiągnąć jeszcze w inny sposób – poprzez kupno korzystnego ubezpieczenia. Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada, jak tego dokonać.

Czy da się ubezpieczyć od wszystkiego? Raczej nie. Na rynku jest jednak produkt, pozwalający znacznie zwiększyć zakres ochrony ubezpieczeniowej – polisa typu All Risk.

Do wielu kosztów związanych z posiadaniem samochodu doliczyć należy ubezpieczenie AC. Polisa ta nie jest co prawda obowiązkowa, jednak wiele osób się na nią decyduje, gdyż któż z nas nie lubi spać spokojnie? Comperia.pl podpowiada czym jest takie ubezpieczenie i na co zwrócić uwagę przed jego zakupem?

Polisa autocasco chroni kierowcę przed skutkami uszkodzeń mechanicznych i kradzieży samochodu. Jedną z ciekawszych form takiego ubezpieczenia jest AC z formułą all risks. Na czym ono polega i czy są od niego jakieś wyłączenia? Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada.

Wydawać by się mogło, że osobom posiadającym dodatkowe ubezpieczenia autocasco nie straszne są wydatki związane z naprawą samochodu po wypadku lub kupnem nowego pojazdu, gdy stary został skradziony. Nic bardziej mylnego. Są przypadki, w których odszkodowania z takich polis nie są wypłacane. O jakich zdarzeniach mowa?

Utrzymanie samochodu nie jest tanie… Paliwo i ubezpieczenie – to tylko podstawowe koszty, z którymi musimy się zmierzyć posiadając własne auto.  I o ile na ten pierwszy aspekt nie mamy większego wpływu, to już na cenę ubezpieczenia tak. W jaki sposób można płacić mniej za ubezpieczenie na przykładzie polisy autocasco.