Ubezpieczenie OC/AC

Porównaj oferty OC/AC 18 towarzystw ubezpieczeniowych
Będą Ci potrzebne: dane właściciela pojazdu oraz dane pojazdu z dowodu rejestracyjnego

Najczęściej kierowcy podpisując umowę ubezpieczenia komunikacyjnego kierują się kosztami przedstawionej im oferty. Takie działanie jest całkowicie uzasadnione, jeśli chodzi o zawieranie polisy odpowiedzialności cywilnej. OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym dla wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych i chroni ono przed ponoszeniem finansowych konsekwencji szkód osobowych i majątkowych wyrządzonych osobom trzecim przez sprawcę wypadku. Brak OC skutkuje nałożeniem na właściciela samochodu kary finansowej, a jeśli spowoduje on w okresie braku ubezpieczenia wypadek, sam będzie musiał wypłacać świadczenia dla osób poszkodowanych.

Kierowanie się wyłącznie wysokością składki ubezpieczeniowej przy podpisywaniu umowy ubezpieczenia AC nie będzie właściwe. Jego konstrukcja, w przeciwieństwie do ubezpieczeń OC, nie jest uregulowana przepisami prawa. Klient powinien zwrócić więc uwagę na wysokość sumy gwarancyjnej czy zakres ochrony ubezpieczeniowej.

Korzystną opcją dla właściciela samochodu będzie zdecydowanie się w jednej, wybranej firmie ubezpieczeniowej na oba ubezpieczenia jednocześnie, w ramach oferty pakietowej OC-AC. Dzięki temu zakład jest w stanie zaproponować klientom wysokie rabaty kwotowe lub procentowe. Ponadto, przy wyliczaniu składki na oba ubezpieczenia czasami weźmie pod uwagę zniżki za bezszkodową jazdę kierowcy, pomimo, że dotyczą one stricte ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Na zachętę może w ramach promocji zapewnić kierowcom wykupującym pakiet OC/AC za darmo także nie spotkaliśmy siępakiet Assistance. Dzięki temu kierowca będzie w pełni chroniony przed zdarzeniami, do jakich może dojść w ruchu drogowym.

 
Compensa
PZU
HDI
InterRisk
Aviva
Axa Direct
Concordia
Gothaer
Pocztowe TUW
TUW TUW
TUW TUZ
Ergo Hestia
Benefia
Generali
Uniqa
Warta
Allianz
LINK 4
MTU
Proama
You Can Drive
Axa
Axa Życie
AXA Assistance

Poradniki ubezpieczeniowe


Eksperci o ubezpieczeniach


W czasach kryzysu oszczędności szuka się wszędzie. Wiele osób rezygnuje z korzystania z samochodu i przesiada się do komunikacji miejskiej. Ci, którzy tego nie mogą zrobić, szukają stacji benzynowej oferującej najtańsze paliwo.  Oszczędności na aucie można jednak osiągnąć jeszcze w inny sposób – poprzez kupno korzystnego ubezpieczenia. Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada, jak tego dokonać.

Czy da się ubezpieczyć od wszystkiego? Raczej nie. Na rynku jest jednak produkt, pozwalający znacznie zwiększyć zakres ochrony ubezpieczeniowej – polisa typu All Risk.

Do wielu kosztów związanych z posiadaniem samochodu doliczyć należy ubezpieczenie AC. Polisa ta nie jest co prawda obowiązkowa, jednak wiele osób się na nią decyduje, gdyż któż z nas nie lubi spać spokojnie? Comperia.pl podpowiada czym jest takie ubezpieczenie i na co zwrócić uwagę przed jego zakupem?

Polisa autocasco chroni kierowcę przed skutkami uszkodzeń mechanicznych i kradzieży samochodu. Jedną z ciekawszych form takiego ubezpieczenia jest AC z formułą all risks. Na czym ono polega i czy są od niego jakieś wyłączenia? Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada.

Wydawać by się mogło, że osobom posiadającym dodatkowe ubezpieczenia autocasco nie straszne są wydatki związane z naprawą samochodu po wypadku lub kupnem nowego pojazdu, gdy stary został skradziony. Nic bardziej mylnego. Są przypadki, w których odszkodowania z takich polis nie są wypłacane. O jakich zdarzeniach mowa?

Utrzymanie samochodu nie jest tanie… Paliwo i ubezpieczenie – to tylko podstawowe koszty, z którymi musimy się zmierzyć posiadając własne auto.  I o ile na ten pierwszy aspekt nie mamy większego wpływu, to już na cenę ubezpieczenia tak. W jaki sposób można płacić mniej za ubezpieczenie na przykładzie polisy autocasco.