Ubezpieczenie OC/AC

Porównaj oferty OC/AC 18 towarzystw ubezpieczeniowych
Będą Ci potrzebne: dane właściciela pojazdu oraz dane pojazdu z dowodu rejestracyjnego

Ubezpieczenie pakietowe OC i AC jest korzystniejsze dla kierującego pojazdem pod wieloma względami. Przede wszystkim, zapewnia mu wszechstronną ochronę ubezpieczeniową, nie tylko przed ponoszeniem finansowych konsekwencji szkód osobowych i majątkowych wywołanych osobom trzecim, ale i szkód w jego pojeździe. OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym, zaś AC - Autocasco nieobowiązkowym, które jednak chroni klienta także przed kradzieżą pojazdu czy jego uszkodzeniem w wyniku działania sił natury.

Jeśli właściciel pojazdu decyduje się na podpisanie umowy pakietowej OC i AC w tej samej firmie, może liczyć na uzyskanie zniżek. Ubezpieczyciel przeniesie zwykle wypracowane przez niego zniżki z tytułu polisy OC i bezszkodowej jazdy, na kalkulację składki ubezpieczeniowej na autocasco. Generalnie, jest ona zależna od czynników związanych z kierowcą - jego wiekiem i doświadczeniem w prowadzeniu pojazdu, jak i czynników związanych z samochodem. Liczy się jego typ, wiek, pojemność silnika, model i marka, miejsce rejestracji i parkowania czy też liczba i rodzaj zabezpieczeń antywłamaniowych.

Pakiet OC i AC można rozszerzyć o dodatkowe opcje ubezpieczeniowe - ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków z określoną sumą gwarancyjną, pakiet Assistance na kraj lub całą Europę, czy ubezpieczenia szyb i opon. Każda część składowa polisy komunikacyjnej, jaką dobiera klient wraz z OC pociąga za sobą dodatkowe koszty. Zdecydowana większość ubezpieczycieli udziela rabatów osobom, które decydują się na pakiet ubezpieczeniowy, a nie jedynie na ubezpieczenie obowiązkowe OC. Umowy podpisywane są na okres 12 miesięcy, a składka może być opłacana jednorazowo lub ratalnie, ale w tym drugim przypadku należy liczyć się z wyższymi kosztami.

 
Compensa
PZU
HDI
InterRisk
Aviva
Axa Direct
Concordia
Gothaer
Pocztowe TUW
TUW TUW
TUW TUZ
Ergo Hestia
Benefia
Generali
Uniqa
Warta
Allianz
LINK 4
MTU
Proama
You Can Drive
Axa
Axa Życie
AXA Assistance

Poradniki ubezpieczeniowe


Eksperci o ubezpieczeniach


W czasach kryzysu oszczędności szuka się wszędzie. Wiele osób rezygnuje z korzystania z samochodu i przesiada się do komunikacji miejskiej. Ci, którzy tego nie mogą zrobić, szukają stacji benzynowej oferującej najtańsze paliwo.  Oszczędności na aucie można jednak osiągnąć jeszcze w inny sposób – poprzez kupno korzystnego ubezpieczenia. Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada, jak tego dokonać.

17.06.2013

Czy da się ubezpieczyć od wszystkiego? Raczej nie. Na rynku jest jednak produkt, pozwalający znacznie zwiększyć zakres ochrony ubezpieczeniowej – polisa typu All Risk.

29.03.2013

Do wielu kosztów związanych z posiadaniem samochodu doliczyć należy ubezpieczenie AC. Polisa ta nie jest co prawda obowiązkowa, jednak wiele osób się na nią decyduje, gdyż któż z nas nie lubi spać spokojnie? Comperia.pl podpowiada czym jest takie ubezpieczenie i na co zwrócić uwagę przed jego zakupem?

19.02.2013

Polisa autocasco chroni kierowcę przed skutkami uszkodzeń mechanicznych i kradzieży samochodu. Jedną z ciekawszych form takiego ubezpieczenia jest AC z formułą all risks. Na czym ono polega i czy są od niego jakieś wyłączenia? Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada.

24.01.2013

Wydawać by się mogło, że osobom posiadającym dodatkowe ubezpieczenia autocasco nie straszne są wydatki związane z naprawą samochodu po wypadku lub kupnem nowego pojazdu, gdy stary został skradziony. Nic bardziej mylnego. Są przypadki, w których odszkodowania z takich polis nie są wypłacane. O jakich zdarzeniach mowa?

27.12.2012

Utrzymanie samochodu nie jest tanie… Paliwo i ubezpieczenie – to tylko podstawowe koszty, z którymi musimy się zmierzyć posiadając własne auto.  I o ile na ten pierwszy aspekt nie mamy większego wpływu, to już na cenę ubezpieczenia tak. W jaki sposób można płacić mniej za ubezpieczenie na przykładzie polisy autocasco.

03.12.2012