Ubezpieczenie OC/AC

Porównaj oferty OC/AC 18 towarzystw ubezpieczeniowych
Będą Ci potrzebne: dane właściciela pojazdu oraz dane pojazdu z dowodu rejestracyjnego

Ubezpieczenia komunikacyjne mają chronić kierowcę, pasażerów, samochód, a przede wszystkim osoby poszkodowane w wypadkach w ruchu drogowym. Obowiązkową polisą dla każdego posiadacza pojazdu mechanicznego jest polisa OC - odpowiedzialności cywilnej. Umowę na 12 miesięcy właściciel samochodu powinien podpisać najpóźniej w dniu rejestracji auta w urzędzie lub w ostatnim dniu trwania ochrony ubezpieczeniowej wynikającej z poprzedniej polisy. Jeśli umowa nie zostanie wypowiedziana przed jej upływem, zostanie automatycznie przedłużona na kolejny rok. Ubezpieczenie OC chroni kierowcę przed ponoszeniem finansowych konsekwencji szkód majątkowych i osobowych wyrządzonych przez niego innym uczestnikom ruchu.

Jeśli w wypadku spowodowanym przez kierowcę zostanie zniszczony lub uszkodzony także i jego samochód, jego naprawa będzie musiała zostać pokryta ze środków własnych właściciela, albo z ubezpieczenia Autocasco, zakładając, że zostało ono zawarte wcześniej. Ubezpieczenie AC jest nieobowiązkowe dla kierowców, ale przydaje się w wielu sytuacjach. Jego zadaniem jest ochrona samego ubezpieczonego. Zagwarantuje ono wypłatę świadczenia w przypadku kolizji spowodowanej przez kierowcę, a także wtedy, gdy sprawca szkody nie jest znany. Wykupując ubezpieczenie AC trzeba sprawdzić, jaki jest zakres ochrony ubezpieczeniowej i wysokość sumy gwarancyjnej, która wypłacana jest klientowi np. w przypadku kradzieży pojazdu. Powinna ona być na tyle wysoka, aby pokryć koszty nabycia nowego pojazdu i zrekompensować skutecznie utratę wcześniejszego.

Składka na AC będzie niższa, jeśli klient zdecyduje się na wykupienie w tej samej firmie ubezpieczeniowej ubezpieczenia obowiązkowego OC, czy fakultatywnych opcji - NNW i pakietu Assistance.

 
Compensa
PZU
HDI
InterRisk
Aviva
Axa Direct
Concordia
Gothaer
Pocztowe TUW
TUW TUW
TUW TUZ
Ergo Hestia
Benefia
Generali
Uniqa
Warta
Allianz
LINK 4
MTU
Proama
You Can Drive
Axa
Axa Życie
AXA Assistance

Poradniki ubezpieczeniowe


Eksperci o ubezpieczeniach


W czasach kryzysu oszczędności szuka się wszędzie. Wiele osób rezygnuje z korzystania z samochodu i przesiada się do komunikacji miejskiej. Ci, którzy tego nie mogą zrobić, szukają stacji benzynowej oferującej najtańsze paliwo.  Oszczędności na aucie można jednak osiągnąć jeszcze w inny sposób – poprzez kupno korzystnego ubezpieczenia. Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada, jak tego dokonać.

17.06.2013

Czy da się ubezpieczyć od wszystkiego? Raczej nie. Na rynku jest jednak produkt, pozwalający znacznie zwiększyć zakres ochrony ubezpieczeniowej – polisa typu All Risk.

29.03.2013

Do wielu kosztów związanych z posiadaniem samochodu doliczyć należy ubezpieczenie AC. Polisa ta nie jest co prawda obowiązkowa, jednak wiele osób się na nią decyduje, gdyż któż z nas nie lubi spać spokojnie? Comperia.pl podpowiada czym jest takie ubezpieczenie i na co zwrócić uwagę przed jego zakupem?

19.02.2013

Polisa autocasco chroni kierowcę przed skutkami uszkodzeń mechanicznych i kradzieży samochodu. Jedną z ciekawszych form takiego ubezpieczenia jest AC z formułą all risks. Na czym ono polega i czy są od niego jakieś wyłączenia? Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada.

24.01.2013

Wydawać by się mogło, że osobom posiadającym dodatkowe ubezpieczenia autocasco nie straszne są wydatki związane z naprawą samochodu po wypadku lub kupnem nowego pojazdu, gdy stary został skradziony. Nic bardziej mylnego. Są przypadki, w których odszkodowania z takich polis nie są wypłacane. O jakich zdarzeniach mowa?

27.12.2012

Utrzymanie samochodu nie jest tanie… Paliwo i ubezpieczenie – to tylko podstawowe koszty, z którymi musimy się zmierzyć posiadając własne auto.  I o ile na ten pierwszy aspekt nie mamy większego wpływu, to już na cenę ubezpieczenia tak. W jaki sposób można płacić mniej za ubezpieczenie na przykładzie polisy autocasco.

03.12.2012