Ubezpieczenie OC/AC

Porównaj oferty OC/AC 18 towarzystw ubezpieczeniowych
Będą Ci potrzebne: dane właściciela pojazdu oraz dane pojazdu z dowodu rejestracyjnego

Posiadając samochód musimy liczyć się z koniecznością ponoszenia z tego tytułu pewnych kosztów eksploatacyjnych, w tym między innymi kosztów ubezpieczenia pojazdu. Obowiązkiem właściciela jest wykupienie dla swojego pojazdu ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Chroni ono przed ponoszeniem finansowych konsekwencji szkód spowodowanych przez kierowcę innym uczestnikom ruchu drogowego. Szkody osobowe są pokrywane przez Towarzystwo ubezpieczeniowe każdorazowo do kwoty sumy gwarancyjnej w wysokości 5 mln euro, a szkody majątkowe - do kwoty 1 mln euro. Konstrukcja ubezpieczenia OC w każdej firmie ubezpieczeniowej jest taka sama, choć koszty składki rocznej mogą zdecydowanie różnić się względem siebie.

Można zaoszczędzić na wykupieniu polisy obowiązkowego OC, decydując się na zaopatrzenie siebie i swojego pojazdu w nieobowiązkowe ubezpieczenie autocasco - AC. Jest to ubezpieczenie zapewniające wypłatę odszkodowania za zniszczone lub utracone auto w przypadku jego kradzieży, zniszczenia przez osoby trzecie, albo przez samego kierowcę - sprawcę wypadku drogowego.

Pakiet OC-AC będzie sumarycznie tańszy, jeśli chodzi o wysokość łącznej składki ubezpieczeniowej, niż gdyby oba ubezpieczenia były wykupywane niezależnie względem siebie, w dwóch różnych firmach ubezpieczeniowych. Ubezpieczyciele promują klientów, którzy wykupują dwa lub więcej ubezpieczeń komunikacyjnych w jednym zakładzie. Można uzyskać np. przy zakupie pakietu OC i AC dodatkowo gratis ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków lub podstawowy pakiet pomocowy Assistance. Wysokość składki na OC i AC uzależniona jest w dużej mierze od wysokości zniżek ubezpieczeniowych, akceptowanych przez daną firmę, za bezszkodową jazdę właściciela pojazdu.

 
Compensa
PZU
HDI
InterRisk
Aviva
Axa Direct
Concordia
Wiener
Pocztowe TUW
TUW TUW
TUW TUZ
Ergo Hestia
Benefia
Generali
Uniqa
Warta
Allianz
LINK 4
MTU
Proama
You Can Drive
Axa
Axa Życie
AXA Assistance
Generali Życie
Euroins

Poradniki ubezpieczeniowe


Eksperci o ubezpieczeniach


W czasach kryzysu oszczędności szuka się wszędzie. Wiele osób rezygnuje z korzystania z samochodu i przesiada się do komunikacji miejskiej. Ci, którzy tego nie mogą zrobić, szukają stacji benzynowej oferującej najtańsze paliwo.  Oszczędności na aucie można jednak osiągnąć jeszcze w inny sposób – poprzez kupno korzystnego ubezpieczenia. Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada, jak tego dokonać.

Czy da się ubezpieczyć od wszystkiego? Raczej nie. Na rynku jest jednak produkt, pozwalający znacznie zwiększyć zakres ochrony ubezpieczeniowej – polisa typu All Risk.

Do wielu kosztów związanych z posiadaniem samochodu doliczyć należy ubezpieczenie AC. Polisa ta nie jest co prawda obowiązkowa, jednak wiele osób się na nią decyduje, gdyż któż z nas nie lubi spać spokojnie? Comperia.pl podpowiada czym jest takie ubezpieczenie i na co zwrócić uwagę przed jego zakupem?

Polisa autocasco chroni kierowcę przed skutkami uszkodzeń mechanicznych i kradzieży samochodu. Jedną z ciekawszych form takiego ubezpieczenia jest AC z formułą all risks. Na czym ono polega i czy są od niego jakieś wyłączenia? Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada.

Wydawać by się mogło, że osobom posiadającym dodatkowe ubezpieczenia autocasco nie straszne są wydatki związane z naprawą samochodu po wypadku lub kupnem nowego pojazdu, gdy stary został skradziony. Nic bardziej mylnego. Są przypadki, w których odszkodowania z takich polis nie są wypłacane. O jakich zdarzeniach mowa?

Utrzymanie samochodu nie jest tanie… Paliwo i ubezpieczenie – to tylko podstawowe koszty, z którymi musimy się zmierzyć posiadając własne auto.  I o ile na ten pierwszy aspekt nie mamy większego wpływu, to już na cenę ubezpieczenia tak. W jaki sposób można płacić mniej za ubezpieczenie na przykładzie polisy autocasco.