Ubezpieczenie OC/AC

Porównaj oferty OC/AC 18 towarzystw ubezpieczeniowych
Będą Ci potrzebne: dane właściciela pojazdu oraz dane pojazdu z dowodu rejestracyjnego

Ubezpieczenie OC i AC pozwala na wszechstronne zabezpieczenie interesów kierowcy. Jeśli wykupuje on oba ubezpieczenia w pakiecie, zyskuje ochronę ubezpieczeniową w szerokim zakresie, a na dodatek oszczędza na poszczególnych składkach ubezpieczeniowych. Towarzystwa ubezpieczeniowe w Polsce są skłonne do obniżenia ceny ubezpieczeń OC i AC, jeśli klient decyduje się na zawarcie dwóch umów jednocześnie.

OC to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, obowiązkowe dla wszystkich właścicieli pojazdów mechanicznych. Kierowca w dniu rejestracji samochodu w urzędzie lub w ostatnim dniu trwania ochrony ubezpieczeniowej, musi zawrzeć nową polisę z wybraną firmą. Każda zagwarantuje ubezpieczenie finansowych konsekwencji spowodowanych przez kierowcę szkód osobowych i majątkowych. Niemniej, wysokość składki dla kierowcy nawet przy takim samym samochodzie może być zróżnicowana w różnych zakładach.

Ubezpieczenie AC gwarantuje wypłatę świadczenia w przypadku kolizji spowodowanej przez kierującego pojazdem, przy kradzieży pojazdu, lub jego zniszczeniu czy uszkodzeniu przez niezidentyfikowanych sprawców.

Przy wyliczaniu składki na roczne ubezpieczenie OC i AC, Towarzystwa ubezpieczeniowe biorą pod uwagę kryteria związane z samochodem i jego właścicielem, w tym wiek, model i markę pojazdu, pojemność silnika, liczbę i rodzaj zabezpieczeń antywłamaniowych, miejsce rejestracji pojazdu i miejsce jego parkowania, a także wiek kierowcy i jego doświadczenie za kierownicą oraz przebieg okresu ubezpieczenia. Wypracowane w ramach ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej składki są czasami przenoszone na kalkulację kosztów AC.

 
Compensa
PZU
HDI
InterRisk
Aviva
Axa Direct
Concordia
Wiener
Pocztowe TUW
TUW TUW
TUW TUZ
Ergo Hestia
Benefia
Generali
Uniqa
Warta
Allianz
LINK 4
MTU
Proama
You Can Drive
Axa
Axa Życie
AXA Assistance
Generali Życie
Euroins

Poradniki ubezpieczeniowe


Eksperci o ubezpieczeniach


W czasach kryzysu oszczędności szuka się wszędzie. Wiele osób rezygnuje z korzystania z samochodu i przesiada się do komunikacji miejskiej. Ci, którzy tego nie mogą zrobić, szukają stacji benzynowej oferującej najtańsze paliwo.  Oszczędności na aucie można jednak osiągnąć jeszcze w inny sposób – poprzez kupno korzystnego ubezpieczenia. Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada, jak tego dokonać.

Czy da się ubezpieczyć od wszystkiego? Raczej nie. Na rynku jest jednak produkt, pozwalający znacznie zwiększyć zakres ochrony ubezpieczeniowej – polisa typu All Risk.

Do wielu kosztów związanych z posiadaniem samochodu doliczyć należy ubezpieczenie AC. Polisa ta nie jest co prawda obowiązkowa, jednak wiele osób się na nią decyduje, gdyż któż z nas nie lubi spać spokojnie? Comperia.pl podpowiada czym jest takie ubezpieczenie i na co zwrócić uwagę przed jego zakupem?

Polisa autocasco chroni kierowcę przed skutkami uszkodzeń mechanicznych i kradzieży samochodu. Jedną z ciekawszych form takiego ubezpieczenia jest AC z formułą all risks. Na czym ono polega i czy są od niego jakieś wyłączenia? Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada.

Wydawać by się mogło, że osobom posiadającym dodatkowe ubezpieczenia autocasco nie straszne są wydatki związane z naprawą samochodu po wypadku lub kupnem nowego pojazdu, gdy stary został skradziony. Nic bardziej mylnego. Są przypadki, w których odszkodowania z takich polis nie są wypłacane. O jakich zdarzeniach mowa?

Utrzymanie samochodu nie jest tanie… Paliwo i ubezpieczenie – to tylko podstawowe koszty, z którymi musimy się zmierzyć posiadając własne auto.  I o ile na ten pierwszy aspekt nie mamy większego wpływu, to już na cenę ubezpieczenia tak. W jaki sposób można płacić mniej za ubezpieczenie na przykładzie polisy autocasco.