Ubezpieczenie OC/AC

Porównaj oferty OC/AC 18 towarzystw ubezpieczeniowych
Będą Ci potrzebne: dane właściciela pojazdu oraz dane pojazdu z dowodu rejestracyjnego

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej jest ubezpieczeniem obowiązkowym dla wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych. Zapewnia ono ochronę przed ponoszeniem finansowych konsekwencji szkód majątkowych i osobowych wyrządzonych przez kierowcę innym uczestnikom ruchu. Niemniej, jeśli w tym samym wypadku samochód sprawcy ulegnie zniszczeniu lub uszkodzeniu, takie szkody musi on pokryć z własnej kieszeni.

Jedynie posiadacze ubezpieczenia autocasco, które jest ubezpieczeniem fakultatywnym, nieobowiązkowym, nie będą płacili sami za podobne szkody i będą mogli liczyć na wypłatę sumy gwarancyjnej z polisy AC także w przypadku kradzieży samochodu, czy zniszczenia lub uszkodzenia pojazdu, nawet gdy sprawca nie jest zidentyfikowany.

Ubezpieczenie OC i AC można kupić w wielu firmach ubezpieczeniowych. Przy OC najważniejsza jest wysokość składki ubezpieczeniowej, z kolei decydując się na wykupienie ubezpieczenia AC powinniśmy dokładnie sprawdzić zakres odpowiedzialności odszkodowawczej zakładu oraz oferowaną w ramach polisy sumę gwarancyjną. Ta ostatnia powinna być na tyle wysoka, aby była zdolna do zrekompensowania kosztów napraw pojazdu lub kosztów zakupu nowego samochodu po kradzieży.

Wykupując pakiet OC i AC nie tylko kierowca zapewnia sobie wszechstronną ochronę przed różnymi zdarzeniami w ruchu drogowym, ale ponadto może liczyć na wysokie rabaty, jeśli obie umowy zawrze w jednej firmie ubezpieczeniowej. Przy wyliczaniu składki na OC/AC brane są pod uwagę kryteria dotyczące samochodu i kierowcy. Z ubezpieczenia OC wypracowane przez właściciela auta zniżki, w wysokości do 60 proc. składki, mogą zostać przeniesione także na kalkulację ubezpieczenia AC.

 
Compensa
PZU
HDI
InterRisk
Aviva
Axa Direct
Concordia
Wiener
Pocztowe TUW
TUW TUW
TUW TUZ
Ergo Hestia
Benefia
Generali
Uniqa
Warta
Allianz
LINK 4
MTU
Proama
You Can Drive
Axa
Axa Życie
AXA Assistance
Generali Życie
Euroins

Poradniki ubezpieczeniowe


Eksperci o ubezpieczeniach


W czasach kryzysu oszczędności szuka się wszędzie. Wiele osób rezygnuje z korzystania z samochodu i przesiada się do komunikacji miejskiej. Ci, którzy tego nie mogą zrobić, szukają stacji benzynowej oferującej najtańsze paliwo.  Oszczędności na aucie można jednak osiągnąć jeszcze w inny sposób – poprzez kupno korzystnego ubezpieczenia. Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada, jak tego dokonać.

Czy da się ubezpieczyć od wszystkiego? Raczej nie. Na rynku jest jednak produkt, pozwalający znacznie zwiększyć zakres ochrony ubezpieczeniowej – polisa typu All Risk.

Do wielu kosztów związanych z posiadaniem samochodu doliczyć należy ubezpieczenie AC. Polisa ta nie jest co prawda obowiązkowa, jednak wiele osób się na nią decyduje, gdyż któż z nas nie lubi spać spokojnie? Comperia.pl podpowiada czym jest takie ubezpieczenie i na co zwrócić uwagę przed jego zakupem?

Polisa autocasco chroni kierowcę przed skutkami uszkodzeń mechanicznych i kradzieży samochodu. Jedną z ciekawszych form takiego ubezpieczenia jest AC z formułą all risks. Na czym ono polega i czy są od niego jakieś wyłączenia? Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada.

Wydawać by się mogło, że osobom posiadającym dodatkowe ubezpieczenia autocasco nie straszne są wydatki związane z naprawą samochodu po wypadku lub kupnem nowego pojazdu, gdy stary został skradziony. Nic bardziej mylnego. Są przypadki, w których odszkodowania z takich polis nie są wypłacane. O jakich zdarzeniach mowa?

Utrzymanie samochodu nie jest tanie… Paliwo i ubezpieczenie – to tylko podstawowe koszty, z którymi musimy się zmierzyć posiadając własne auto.  I o ile na ten pierwszy aspekt nie mamy większego wpływu, to już na cenę ubezpieczenia tak. W jaki sposób można płacić mniej za ubezpieczenie na przykładzie polisy autocasco.