Ubezpieczenie OC/AC

Porównaj oferty OC/AC 18 towarzystw ubezpieczeniowych
Będą Ci potrzebne: dane właściciela pojazdu oraz dane pojazdu z dowodu rejestracyjnego

Obowiązkiem ustawowym każdego posiadacza pojazdu mechanicznego podlegającego rejestracji w Polsce jest wykupienie dla niego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Polisa OC powinna zostać zawarta i opłacona najpóźniej w dniu rejestracji lub w ostatnim dniu trwania ochrony wynikającej z poprzednio zawartej umowy. Właściciel auta ma dowolność w wyborze firmy ubezpieczeniowej, w której wykupi OC. Każda musi oferować ten sam zakres ochrony ubezpieczeniowej, ale może dowolnie kształtować wysokość składki na ubezpieczenie.

Koszty OC można obniżyć dzięki zniżkom za bezszkodową jazdę kierowcy w poprzednich latach. Zniżki te będą czasami akceptowane także przy wyliczaniu składki na ubezpieczenie fakultatywne Autocasco, jeśli klient decyduje się na podpisanie polisy pakietowej OC-AC.

O ile OC chroni kierowcę jedynie przed ponoszeniem finansowych konsekwencji szkód spowodowanych w ruchu drogowym osobom trzecim, o tyle AC pokrywa szkody w pojeździe kierującego, nawet jeśli to on jest ich sprawcą. Z AC wypłacone zostanie odszkodowanie za kradzież samochodu, jego zniszczenie lub uszkodzenie przez niezidentyfikowane osoby trzecie czy w wyniku działania sił natury.

Dodatkową ochronę ubezpieczeniową w ruchu drogowym zapewnia ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków NNW oraz pakiet Assistance. Można je otrzymać w korzystnej cenie lub całkowicie gratis, jeśli w jednej firmie ubezpieczeniowej kierowca ubezpiecza pojazd jednocześnie w ramach ubezpieczenia OC i AC. Umowa ubezpieczenia zawierana jest na okres 12 miesięcy, a składkę można opłacić jednorazowo lub ratalnie, choć w tym drugim przypadku będzie to związane z koniecznością poniesienia nieco wyższych kosztów.

 
Compensa
PZU
HDI
InterRisk
Aviva
Axa Direct
Concordia
Gothaer
Pocztowe TUW
TUW TUW
TUW TUZ
Ergo Hestia
Benefia
Generali
Uniqa
Warta
Allianz
LINK 4
MTU
Proama
You Can Drive
Axa
Axa Życie
AXA Assistance

Poradniki ubezpieczeniowe


Eksperci o ubezpieczeniach


W czasach kryzysu oszczędności szuka się wszędzie. Wiele osób rezygnuje z korzystania z samochodu i przesiada się do komunikacji miejskiej. Ci, którzy tego nie mogą zrobić, szukają stacji benzynowej oferującej najtańsze paliwo.  Oszczędności na aucie można jednak osiągnąć jeszcze w inny sposób – poprzez kupno korzystnego ubezpieczenia. Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada, jak tego dokonać.

17.06.2013

Czy da się ubezpieczyć od wszystkiego? Raczej nie. Na rynku jest jednak produkt, pozwalający znacznie zwiększyć zakres ochrony ubezpieczeniowej – polisa typu All Risk.

29.03.2013

Do wielu kosztów związanych z posiadaniem samochodu doliczyć należy ubezpieczenie AC. Polisa ta nie jest co prawda obowiązkowa, jednak wiele osób się na nią decyduje, gdyż któż z nas nie lubi spać spokojnie? Comperia.pl podpowiada czym jest takie ubezpieczenie i na co zwrócić uwagę przed jego zakupem?

19.02.2013

Polisa autocasco chroni kierowcę przed skutkami uszkodzeń mechanicznych i kradzieży samochodu. Jedną z ciekawszych form takiego ubezpieczenia jest AC z formułą all risks. Na czym ono polega i czy są od niego jakieś wyłączenia? Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada.

24.01.2013

Wydawać by się mogło, że osobom posiadającym dodatkowe ubezpieczenia autocasco nie straszne są wydatki związane z naprawą samochodu po wypadku lub kupnem nowego pojazdu, gdy stary został skradziony. Nic bardziej mylnego. Są przypadki, w których odszkodowania z takich polis nie są wypłacane. O jakich zdarzeniach mowa?

27.12.2012

Utrzymanie samochodu nie jest tanie… Paliwo i ubezpieczenie – to tylko podstawowe koszty, z którymi musimy się zmierzyć posiadając własne auto.  I o ile na ten pierwszy aspekt nie mamy większego wpływu, to już na cenę ubezpieczenia tak. W jaki sposób można płacić mniej za ubezpieczenie na przykładzie polisy autocasco.

03.12.2012