Ubezpieczenie OC/AC

Porównaj oferty OC/AC 18 towarzystw ubezpieczeniowych
Będą Ci potrzebne: dane właściciela pojazdu oraz dane pojazdu z dowodu rejestracyjnego

Ubezpieczenie pakietowe OC i AC jest korzystniejsze dla kierującego pojazdem pod wieloma względami. Przede wszystkim, zapewnia mu wszechstronną ochronę ubezpieczeniową, nie tylko przed ponoszeniem finansowych konsekwencji szkód osobowych i majątkowych wywołanych osobom trzecim, ale i szkód w jego pojeździe. OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym, zaś AC - Autocasco nieobowiązkowym, które jednak chroni klienta także przed kradzieżą pojazdu czy jego uszkodzeniem w wyniku działania sił natury.

Jeśli właściciel pojazdu decyduje się na podpisanie umowy pakietowej OC i AC w tej samej firmie, może liczyć na uzyskanie zniżek. Ubezpieczyciel przeniesie zwykle wypracowane przez niego zniżki z tytułu polisy OC i bezszkodowej jazdy, na kalkulację składki ubezpieczeniowej na autocasco. Generalnie, jest ona zależna od czynników związanych z kierowcą - jego wiekiem i doświadczeniem w prowadzeniu pojazdu, jak i czynników związanych z samochodem. Liczy się jego typ, wiek, pojemność silnika, model i marka, miejsce rejestracji i parkowania czy też liczba i rodzaj zabezpieczeń antywłamaniowych.

Pakiet OC i AC można rozszerzyć o dodatkowe opcje ubezpieczeniowe - ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków z określoną sumą gwarancyjną, pakiet Assistance na kraj lub całą Europę, czy ubezpieczenia szyb i opon. Każda część składowa polisy komunikacyjnej, jaką dobiera klient wraz z OC pociąga za sobą dodatkowe koszty. Zdecydowana większość ubezpieczycieli udziela rabatów osobom, które decydują się na pakiet ubezpieczeniowy, a nie jedynie na ubezpieczenie obowiązkowe OC. Umowy podpisywane są na okres 12 miesięcy, a składka może być opłacana jednorazowo lub ratalnie, ale w tym drugim przypadku należy liczyć się z wyższymi kosztami.

 
Compensa
PZU
HDI
InterRisk
Aviva
Axa Direct
Concordia
Wiener
Pocztowe TUW
TUW TUW
TUW TUZ
Ergo Hestia
Benefia
Generali
Uniqa
Warta
Allianz
LINK 4
MTU
Proama
You Can Drive
Axa
Axa Życie
AXA Assistance
Generali Życie

Poradniki ubezpieczeniowe


Eksperci o ubezpieczeniach


W czasach kryzysu oszczędności szuka się wszędzie. Wiele osób rezygnuje z korzystania z samochodu i przesiada się do komunikacji miejskiej. Ci, którzy tego nie mogą zrobić, szukają stacji benzynowej oferującej najtańsze paliwo.  Oszczędności na aucie można jednak osiągnąć jeszcze w inny sposób – poprzez kupno korzystnego ubezpieczenia. Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada, jak tego dokonać.

Czy da się ubezpieczyć od wszystkiego? Raczej nie. Na rynku jest jednak produkt, pozwalający znacznie zwiększyć zakres ochrony ubezpieczeniowej – polisa typu All Risk.

Do wielu kosztów związanych z posiadaniem samochodu doliczyć należy ubezpieczenie AC. Polisa ta nie jest co prawda obowiązkowa, jednak wiele osób się na nią decyduje, gdyż któż z nas nie lubi spać spokojnie? Comperia.pl podpowiada czym jest takie ubezpieczenie i na co zwrócić uwagę przed jego zakupem?

Polisa autocasco chroni kierowcę przed skutkami uszkodzeń mechanicznych i kradzieży samochodu. Jedną z ciekawszych form takiego ubezpieczenia jest AC z formułą all risks. Na czym ono polega i czy są od niego jakieś wyłączenia? Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada.

Wydawać by się mogło, że osobom posiadającym dodatkowe ubezpieczenia autocasco nie straszne są wydatki związane z naprawą samochodu po wypadku lub kupnem nowego pojazdu, gdy stary został skradziony. Nic bardziej mylnego. Są przypadki, w których odszkodowania z takich polis nie są wypłacane. O jakich zdarzeniach mowa?

Utrzymanie samochodu nie jest tanie… Paliwo i ubezpieczenie – to tylko podstawowe koszty, z którymi musimy się zmierzyć posiadając własne auto.  I o ile na ten pierwszy aspekt nie mamy większego wpływu, to już na cenę ubezpieczenia tak. W jaki sposób można płacić mniej za ubezpieczenie na przykładzie polisy autocasco.