Ubezpieczenie OC/AC

Porównaj oferty OC/AC 18 towarzystw ubezpieczeniowych
Będą Ci potrzebne: dane właściciela pojazdu oraz dane pojazdu z dowodu rejestracyjnego

Ubezpieczenia komunikacyjne są oferowane przez większość firm w Polsce na rynku ubezpieczeniowym. Podstawowa oferta dotyczy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej - OC, które jest obowiązkowe dla wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych. Każda firma ubezpieczeniowa musi gwarantować klientom ten sam zakres ubezpieczenia OC i taką samą wysokość sum gwarancyjnych - 1 mln euro na szkody majątkowe i 5 mln euro na szkody osobowe. Z polisy OC pokrywane są szkody majątkowe i osobowe, wyrządzone przez kierowcę innym uczestnikom ruchu drogowego. Oferty na OC różnią się pomiędzy sobą wysokością składki, która jest kalkulowana indywidualnie dla każdego klienta.

Pod kątem kosztów ubezpieczenia nie powinniśmy zaś dobierać ubezpieczenia fakultatywnego Autocasco. AC chroni samochód kierowcy, nawet w momencie, gdy to on jest sprawcą wypadku, w wyniku którego auto uległo uszkodzenia. Z AC wypłacane są świadczenia z tytułu kradzieży pojazdu, jego zniszczenia lub uszkodzenia w wyniku działania niezidentyfikowanych osób trzecich lub sił natury.

Warto bliżej przyjrzeć się ofercie pakietowej OC i AC, bowiem można sporo zaoszczędzić na składce ubezpieczeniowej, a niekiedy otrzymać od Towarzystwa ubezpieczeniowego w formie gratisowej nie spotkaliśmy się dla kierowcy i pasażerów oraz pakiet Assistance, zwykle w formule „mini”. Składka na OC i AC wyliczana jest na podstawie wieku, typu, marki i modelu i pojemności silnika pojazdu, miejsca jego rejestracji i parkowania, ilości zabezpieczeń antywłamaniowych oraz wieku kierowcy czy jego doświadczenia w prowadzeniu auta. Nie bez znaczenia pozostają zniżki za bezszkodową jazdę, które najczęściej są przenoszone z OC na AC, dzięki czemu składka na pakiet ubezpieczeniowy może być obniżona nawet o 60 proc.

 
Compensa
PZU
HDI
InterRisk
Aviva
Axa Direct
Concordia
Wiener
Pocztowe TUW
TUW TUW
TUW TUZ
Ergo Hestia
Benefia
Generali
Uniqa
Warta
Allianz
LINK 4
MTU
Proama
You Can Drive
Axa
Axa Życie
AXA Assistance
Generali Życie
Euroins

Poradniki ubezpieczeniowe


Eksperci o ubezpieczeniach


W czasach kryzysu oszczędności szuka się wszędzie. Wiele osób rezygnuje z korzystania z samochodu i przesiada się do komunikacji miejskiej. Ci, którzy tego nie mogą zrobić, szukają stacji benzynowej oferującej najtańsze paliwo.  Oszczędności na aucie można jednak osiągnąć jeszcze w inny sposób – poprzez kupno korzystnego ubezpieczenia. Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada, jak tego dokonać.

Czy da się ubezpieczyć od wszystkiego? Raczej nie. Na rynku jest jednak produkt, pozwalający znacznie zwiększyć zakres ochrony ubezpieczeniowej – polisa typu All Risk.

Do wielu kosztów związanych z posiadaniem samochodu doliczyć należy ubezpieczenie AC. Polisa ta nie jest co prawda obowiązkowa, jednak wiele osób się na nią decyduje, gdyż któż z nas nie lubi spać spokojnie? Comperia.pl podpowiada czym jest takie ubezpieczenie i na co zwrócić uwagę przed jego zakupem?

Polisa autocasco chroni kierowcę przed skutkami uszkodzeń mechanicznych i kradzieży samochodu. Jedną z ciekawszych form takiego ubezpieczenia jest AC z formułą all risks. Na czym ono polega i czy są od niego jakieś wyłączenia? Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada.

Wydawać by się mogło, że osobom posiadającym dodatkowe ubezpieczenia autocasco nie straszne są wydatki związane z naprawą samochodu po wypadku lub kupnem nowego pojazdu, gdy stary został skradziony. Nic bardziej mylnego. Są przypadki, w których odszkodowania z takich polis nie są wypłacane. O jakich zdarzeniach mowa?

Utrzymanie samochodu nie jest tanie… Paliwo i ubezpieczenie – to tylko podstawowe koszty, z którymi musimy się zmierzyć posiadając własne auto.  I o ile na ten pierwszy aspekt nie mamy większego wpływu, to już na cenę ubezpieczenia tak. W jaki sposób można płacić mniej za ubezpieczenie na przykładzie polisy autocasco.