Ubezpieczenie OC/AC

Porównaj oferty OC/AC 18 towarzystw ubezpieczeniowych
Będą Ci potrzebne: dane właściciela pojazdu oraz dane pojazdu z dowodu rejestracyjnego

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe dla wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych. Najpóźniej w dniu rejestracji samochodu w urzędzie lub w ostatnim dniu trwania ochrony ubezpieczeniowej wynikającej z poprzednio zawartej polisy, właściciel auta powinien zawrzeć nową umowę OC z wybraną firmą ubezpieczeniową.

Warto porównywać różne oferty OC ze sobą, bowiem o ile ich konstrukcja i wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczycieli, będą zawsze takie same, to już składka ubezpieczeniowa może zdecydowanie różnić się względem siebie dla tego samego klienta i jego pojazdu. Aby zaoszczędzić na wykupieniu ubezpieczeń komunikacyjnych, oraz zapewnić sobie szerszą ochronę ubezpieczeniową, można zainteresować się możliwością wykupienia jednocześnie ubezpieczenia OC i AC komunikacyjnego. Dzięki temu sumaryczna składka wyliczona przez wybrany przez klienta zakład ubezpieczeniowy, będzie niższa niż gdybyśmy OC i AC wykupywali niezależnie względem siebie.

O ile OC chroni jedynie przed ponoszeniem finansowych konsekwencji szkód osobowych i majątkowych, spowodowanych przez kierowcę w ruchu drogowym, o tyle dla niego samego i jego pojazdu ochronę zapewnia dopiero ubezpieczenie Autocasco. Właściciel samochodu z wykupioną polisą AC może liczyć na wypłatę świadczenia z firmy ubezpieczeniowej, jeśli między innymi uszkodzi samochód w wypadku, w którym był sprawcą. Odszkodowanie będzie mu należne, jeśli samochód zostanie skradziony lub zniszczony, nawet jeśli sprawca takich szkód nie jest znany.

Składki na ubezpieczenie OC i AC, w pakiecie, wyliczane są w oparciu o czynniki dotyczące właściciela pojazdu i samochodu. Między innymi, istotny jest wiek kierowcy i jego doświadczenie oraz bezszkodowość w poruszaniu się po drogach, jak i wiek pojazdu, jego marka, typ i pojemność silnika, miejsce rejestracji oraz miejsce parkowania.

 
Compensa
PZU
HDI
InterRisk
Aviva
Axa Direct
Concordia
Wiener
Pocztowe TUW
TUW TUW
TUW TUZ
Ergo Hestia
Benefia
Generali
Uniqa
Warta
Allianz
LINK 4
MTU
Proama
You Can Drive
Axa
Axa Życie
AXA Assistance
Generali Życie
Euroins

Poradniki ubezpieczeniowe


Eksperci o ubezpieczeniach


W czasach kryzysu oszczędności szuka się wszędzie. Wiele osób rezygnuje z korzystania z samochodu i przesiada się do komunikacji miejskiej. Ci, którzy tego nie mogą zrobić, szukają stacji benzynowej oferującej najtańsze paliwo.  Oszczędności na aucie można jednak osiągnąć jeszcze w inny sposób – poprzez kupno korzystnego ubezpieczenia. Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada, jak tego dokonać.

Czy da się ubezpieczyć od wszystkiego? Raczej nie. Na rynku jest jednak produkt, pozwalający znacznie zwiększyć zakres ochrony ubezpieczeniowej – polisa typu All Risk.

Do wielu kosztów związanych z posiadaniem samochodu doliczyć należy ubezpieczenie AC. Polisa ta nie jest co prawda obowiązkowa, jednak wiele osób się na nią decyduje, gdyż któż z nas nie lubi spać spokojnie? Comperia.pl podpowiada czym jest takie ubezpieczenie i na co zwrócić uwagę przed jego zakupem?

Polisa autocasco chroni kierowcę przed skutkami uszkodzeń mechanicznych i kradzieży samochodu. Jedną z ciekawszych form takiego ubezpieczenia jest AC z formułą all risks. Na czym ono polega i czy są od niego jakieś wyłączenia? Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada.

Wydawać by się mogło, że osobom posiadającym dodatkowe ubezpieczenia autocasco nie straszne są wydatki związane z naprawą samochodu po wypadku lub kupnem nowego pojazdu, gdy stary został skradziony. Nic bardziej mylnego. Są przypadki, w których odszkodowania z takich polis nie są wypłacane. O jakich zdarzeniach mowa?

Utrzymanie samochodu nie jest tanie… Paliwo i ubezpieczenie – to tylko podstawowe koszty, z którymi musimy się zmierzyć posiadając własne auto.  I o ile na ten pierwszy aspekt nie mamy większego wpływu, to już na cenę ubezpieczenia tak. W jaki sposób można płacić mniej za ubezpieczenie na przykładzie polisy autocasco.