Ubezpieczenie OC/AC

Porównaj oferty OC/AC 18 towarzystw ubezpieczeniowych
Będą Ci potrzebne: dane właściciela pojazdu oraz dane pojazdu z dowodu rejestracyjnego

Ubezpieczenie samochodu jest obowiązkiem każdego właściciela pojazdu, przynajmniej w zakresie ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Firmy ubezpieczeniowe mają jednak szeroki zakres polis fakultatywnych adresowanych do kierowców: AC (Autocasco), NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) i pakiet Assistance, zapewniający pomoc dla kierowcy i jego pasażerów w trudnych sytuacjach, jakie mogą zdarzyć się na drodze.

Wykupienie OC, najpóźniej w dniu rejestracji pojazdu lub w dniu upływu ochrony ubezpieczeniowej wynikającej z poprzedniej polisy, jest obowiązkowe, a niedopełnienie tej konieczności skutkuje narażeniem kierującego pojazdem na wysokie koszty. Z własnej kieszeni musiałby pokrywać koszty szkód osobowych i majątkowych wywołanych przez niego w ruchu drogowym, a policja nałożyłaby na niego karę finansową.

Pozostałe ubezpieczenia nie są obowiązkowe, ale gwarantują pełną ochronę ubezpieczonego i jego pojazdu. Warto zdecydować się chociażby na pakiet ubezpieczeń OC-AC, który będzie korzystny pod względem cenowym, iż gdyby obie umowy miały być podpisywane w dwóch różnych firmach. Im więcej części składowych zawiera polisa ubezpieczenia komunikacyjnego, tym wyższą składkę będzie płacił klient, choć bywa, że w gratisie do pakietu OC-AC może on otrzymać za darmo nie spotkaliśmy się - następstw nieszczęśliwych wypadków oraz podstawowy pakiet Assistance.

Przy poszukiwaniu najlepszej oferty na pakiet OC i AC należy zwracać uwagę na konstrukcję ubezpieczenia Autocasco i sprawdzać, przed jakimi ryzykami będzie ono chronić klienta. Powinno gwarantować wypłatę świadczenia w przypadku kolizji spowodowanej przez właściciela pojazdu, nawet jeśli jej sprawca nie jest znany oraz wypłatę odszkodowania w wysokości sumy gwarancyjnej w przypadku kradzieży auta.

 
Compensa
PZU
HDI
InterRisk
Aviva
Axa Direct
Concordia
Wiener
Pocztowe TUW
TUW TUW
TUW TUZ
Ergo Hestia
Benefia
Generali
Uniqa
Warta
Allianz
LINK 4
MTU
Proama
You Can Drive
Axa
Axa Życie
AXA Assistance
Generali Życie
Euroins

Poradniki ubezpieczeniowe


Eksperci o ubezpieczeniach


W czasach kryzysu oszczędności szuka się wszędzie. Wiele osób rezygnuje z korzystania z samochodu i przesiada się do komunikacji miejskiej. Ci, którzy tego nie mogą zrobić, szukają stacji benzynowej oferującej najtańsze paliwo.  Oszczędności na aucie można jednak osiągnąć jeszcze w inny sposób – poprzez kupno korzystnego ubezpieczenia. Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada, jak tego dokonać.

Czy da się ubezpieczyć od wszystkiego? Raczej nie. Na rynku jest jednak produkt, pozwalający znacznie zwiększyć zakres ochrony ubezpieczeniowej – polisa typu All Risk.

Do wielu kosztów związanych z posiadaniem samochodu doliczyć należy ubezpieczenie AC. Polisa ta nie jest co prawda obowiązkowa, jednak wiele osób się na nią decyduje, gdyż któż z nas nie lubi spać spokojnie? Comperia.pl podpowiada czym jest takie ubezpieczenie i na co zwrócić uwagę przed jego zakupem?

Polisa autocasco chroni kierowcę przed skutkami uszkodzeń mechanicznych i kradzieży samochodu. Jedną z ciekawszych form takiego ubezpieczenia jest AC z formułą all risks. Na czym ono polega i czy są od niego jakieś wyłączenia? Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada.

Wydawać by się mogło, że osobom posiadającym dodatkowe ubezpieczenia autocasco nie straszne są wydatki związane z naprawą samochodu po wypadku lub kupnem nowego pojazdu, gdy stary został skradziony. Nic bardziej mylnego. Są przypadki, w których odszkodowania z takich polis nie są wypłacane. O jakich zdarzeniach mowa?

Utrzymanie samochodu nie jest tanie… Paliwo i ubezpieczenie – to tylko podstawowe koszty, z którymi musimy się zmierzyć posiadając własne auto.  I o ile na ten pierwszy aspekt nie mamy większego wpływu, to już na cenę ubezpieczenia tak. W jaki sposób można płacić mniej za ubezpieczenie na przykładzie polisy autocasco.