Ubezpieczenie OC/AC

Porównaj oferty OC/AC 18 towarzystw ubezpieczeniowych
Będą Ci potrzebne: dane właściciela pojazdu oraz dane pojazdu z dowodu rejestracyjnego

Koszty ponoszone przez właściciela samochodu z tytułu ubezpieczeń obowiązkowych i fakultatywnych mogą zostać obniżone dzięki zdecydowaniu się na podpisaniu zbiorczej umowy ubezpieczeniowej w jednym, wybranym Towarzystwie. Częstą praktyką jest oferowanie z dużymi rabatami i gratisowymi opcjami ubezpieczeniowymi, przez firmy pakietu OC i AC. Dzięki temu można wszechstronnie zabezpieczyć auto i jego właściciela przed różnymi ryzykami, jakie mogą zaistnieć w ruchu drogowym.

OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym dla wszystkich posiadaczy samochodów. Z ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej pokrywane są szkody majątkowe i osobowe, które kierowca może wyrządzić innym uczestnikom ruchu. On sam nie posiada jednak ochrony ubezpieczeniowej w takim przypadku. Przynosi ją dopiero ubezpieczenie autocasco, które gwarantuje wypłatę świadczenia w przypadku kolizji spowodowanej przez kierowcę. Ubezpieczyciel wypłaca świadczenia w przypadku kradzieży samochodu czy jego zniszczenia, także w wyniku działania sił natury czy zwierząt.

Pakiet OC i AC pozwala na wypracowanie oszczędności, w stosunku do wykupywania obu ubezpieczeń w różnych firmach. Do pakietów OC-AC często dołączane są w atrakcyjnej cenie lub w formie gratisu, ubezpieczenie assistance, czy ubezpieczenie szyb . Im więcej części składowych polisy, tym sumaryczna składka ubezpieczeniowa może być wyższa. Składka zależna jest m.in. od wieku kierowcy, jego doświadczenia w prowadzeniu samochodu, przebiegu okresu ubezpieczenia OC, wieku, typu, modelu, marki i pojemności silnika ubezpieczanego pojazdu czy też od tego, gdzie będzie on parkowany i gdzie odbywa się jego rejestracja. Zniżki na OC zwykle są akceptowane także przy wyliczaniu składek na AC.

 
Compensa
PZU
HDI
InterRisk
Aviva
Axa Direct
Concordia
Gothaer
Pocztowe TUW
TUW TUW
TUW TUZ
Ergo Hestia
Benefia
Generali
Uniqa
Warta
Allianz
LINK 4
MTU
Proama
You Can Drive
Axa
Axa Życie
AXA Assistance

Poradniki ubezpieczeniowe


Eksperci o ubezpieczeniach


W czasach kryzysu oszczędności szuka się wszędzie. Wiele osób rezygnuje z korzystania z samochodu i przesiada się do komunikacji miejskiej. Ci, którzy tego nie mogą zrobić, szukają stacji benzynowej oferującej najtańsze paliwo.  Oszczędności na aucie można jednak osiągnąć jeszcze w inny sposób – poprzez kupno korzystnego ubezpieczenia. Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada, jak tego dokonać.

17.06.2013

Czy da się ubezpieczyć od wszystkiego? Raczej nie. Na rynku jest jednak produkt, pozwalający znacznie zwiększyć zakres ochrony ubezpieczeniowej – polisa typu All Risk.

29.03.2013

Do wielu kosztów związanych z posiadaniem samochodu doliczyć należy ubezpieczenie AC. Polisa ta nie jest co prawda obowiązkowa, jednak wiele osób się na nią decyduje, gdyż któż z nas nie lubi spać spokojnie? Comperia.pl podpowiada czym jest takie ubezpieczenie i na co zwrócić uwagę przed jego zakupem?

19.02.2013

Polisa autocasco chroni kierowcę przed skutkami uszkodzeń mechanicznych i kradzieży samochodu. Jedną z ciekawszych form takiego ubezpieczenia jest AC z formułą all risks. Na czym ono polega i czy są od niego jakieś wyłączenia? Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada.

24.01.2013

Wydawać by się mogło, że osobom posiadającym dodatkowe ubezpieczenia autocasco nie straszne są wydatki związane z naprawą samochodu po wypadku lub kupnem nowego pojazdu, gdy stary został skradziony. Nic bardziej mylnego. Są przypadki, w których odszkodowania z takich polis nie są wypłacane. O jakich zdarzeniach mowa?

27.12.2012

Utrzymanie samochodu nie jest tanie… Paliwo i ubezpieczenie – to tylko podstawowe koszty, z którymi musimy się zmierzyć posiadając własne auto.  I o ile na ten pierwszy aspekt nie mamy większego wpływu, to już na cenę ubezpieczenia tak. W jaki sposób można płacić mniej za ubezpieczenie na przykładzie polisy autocasco.

03.12.2012