Ubezpieczenie OC/AC

Porównaj oferty OC/AC 18 towarzystw ubezpieczeniowych
Będą Ci potrzebne: dane właściciela pojazdu oraz dane pojazdu z dowodu rejestracyjnego

Suma ubezpieczenia w ubezpieczeniu obowiązkowym odpowiedzialności cywilnej dla właścicieli pojazdów mechanicznych jest zawsze taka sama. Uwarunkowana jest ona ustawowo, podobnie jak zakres odpowiedzialności odszkodowawczej firmy ubezpieczeniowej za szkody osobowe i majątkowe powstałe z winy klienta w ruchu drogowym. Odszkodowanie dla osób poszkodowanych za szkody osobowe może wynieść do 5 mln euro, a za szkody w mieniu - do 1 mln euro. Nie ma znaczenia, gdzie klient zdecyduje się na wykupienie polisy OC dla swojego auta, jeśli chodzi o ochronę ubezpieczeniową, ale poszczególne oferty będą różniły się pomiędzy sobą wysokością składki. Zależna jest ona między innymi od wysokości zniżek, jakie wypracował właściciel pojazdu z tytułu bezszkodowego przebiegu ubezpieczenia.

Konstrukcja ubezpieczenia OC jest uwarunkowana przez ustawę, ale już nieobowiązkowe ubezpieczenie Autocasco może posiadać różny zakres ochrony i różne wysokości sumy gwarancyjnej w poszczególnych ofertach. AC gwarantuje wypłatę świadczenia w przypadku kolizji, której sprawcą jest kierowca lub w przypadku, gdy sprawca uszkodzenia czy zniszczenia samochodu nie jest znany. Odszkodowanie wypłacane jest także przy kradzieży pojazdu.

Im wyższa suma ubezpieczenia AC, tym wyższą składkę zapłaci klient. Może ją obniżyć decydując się w jednej, wybranej przez siebie firmie ubezpieczeniowej na wykupienie pakietu ubezpieczeń komunikacyjnych OC i AC. Ubezpieczyciele są skłonni wówczas do udzielania kilkunastoprocentowych rabatów, a także do akceptacji zniżek za bezszkodową jazdę nie tylko przy wyliczaniu składki na OC, ale również na AC. W gratisie klient może otrzymać nie spotkaliśmy sięoraz pakiet Assistance.

 
Compensa
PZU
HDI
InterRisk
Aviva
Axa Direct
Concordia
Wiener
Pocztowe TUW
TUW TUW
TUW TUZ
Ergo Hestia
Benefia
Generali
Uniqa
Warta
Allianz
LINK 4
MTU
Proama
You Can Drive
Axa
Axa Życie
AXA Assistance

Poradniki ubezpieczeniowe


Eksperci o ubezpieczeniach


W czasach kryzysu oszczędności szuka się wszędzie. Wiele osób rezygnuje z korzystania z samochodu i przesiada się do komunikacji miejskiej. Ci, którzy tego nie mogą zrobić, szukają stacji benzynowej oferującej najtańsze paliwo.  Oszczędności na aucie można jednak osiągnąć jeszcze w inny sposób – poprzez kupno korzystnego ubezpieczenia. Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada, jak tego dokonać.

Czy da się ubezpieczyć od wszystkiego? Raczej nie. Na rynku jest jednak produkt, pozwalający znacznie zwiększyć zakres ochrony ubezpieczeniowej – polisa typu All Risk.

Do wielu kosztów związanych z posiadaniem samochodu doliczyć należy ubezpieczenie AC. Polisa ta nie jest co prawda obowiązkowa, jednak wiele osób się na nią decyduje, gdyż któż z nas nie lubi spać spokojnie? Comperia.pl podpowiada czym jest takie ubezpieczenie i na co zwrócić uwagę przed jego zakupem?

Polisa autocasco chroni kierowcę przed skutkami uszkodzeń mechanicznych i kradzieży samochodu. Jedną z ciekawszych form takiego ubezpieczenia jest AC z formułą all risks. Na czym ono polega i czy są od niego jakieś wyłączenia? Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada.

Wydawać by się mogło, że osobom posiadającym dodatkowe ubezpieczenia autocasco nie straszne są wydatki związane z naprawą samochodu po wypadku lub kupnem nowego pojazdu, gdy stary został skradziony. Nic bardziej mylnego. Są przypadki, w których odszkodowania z takich polis nie są wypłacane. O jakich zdarzeniach mowa?

Utrzymanie samochodu nie jest tanie… Paliwo i ubezpieczenie – to tylko podstawowe koszty, z którymi musimy się zmierzyć posiadając własne auto.  I o ile na ten pierwszy aspekt nie mamy większego wpływu, to już na cenę ubezpieczenia tak. W jaki sposób można płacić mniej za ubezpieczenie na przykładzie polisy autocasco.