Ubezpieczenie OC/AC

Porównaj oferty OC/AC 18 towarzystw ubezpieczeniowych
Będą Ci potrzebne: dane właściciela pojazdu oraz dane pojazdu z dowodu rejestracyjnego

Wielu posiadaczy samochodów oprócz obligatoryjnego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC), z którego pokrywane są szkody majątkowe i osobowe wyrządzone przez kierowcę innym uczestnikom ruchu, postanawia zaopatrzyć się także w polisę autocasco (AC). Ta druga chroni już samego ubezpieczonego - gwarantuje wypłatę świadczenia w przypadku kolizji spowodowanej przez niego, a także gdy sprawca szkody jest niezidentyfikowany (np. szkoda powstała na parkingu w centrum handlowym) lub została ona spowodowana np. przez zwierzę czy siły natury. AC działa także w przypadku kradzieży.

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują posiadaczom samochodów pakiety ubezpieczeń OC-AC. Takie polisy sprzedawane w pakiecie są tańsze niż gdyby nabywać oba ubezpieczenia oddzielnie, gdyż ubezpieczyciele udzielają nawet kilkudziesięcioprocentowych rabatów.

Do pakietów OC-AC dołączane bywają także m.in. ubezpieczenie assistance, NNW czy szyb albo opon. Oczywiście zwykle im więcej składowych polisy, tym wyższa składka ubezpieczeniowa - choć niektóre usługi są dorzucane przez towarzystwo gratis.

Wysokość składki ubezpieczenia OC-AC zależy jednak przede wszystkim m.in. od marki i modelu pojazdu, jego wieku, pojemności silnika, miejsca rejestracji, miejsca parkowania, wieku posiadacza pojazdu czy liczby kilometrów przejeżdżanych w ciągu roku.

Umowę ubezpieczenia OC-AC podpisuje się zwykle na rok. Składkę można opłacić jednorazowo albo w kilku ratach. To drugie rozwiązanie będzie jednak droższe.

 
Compensa
PZU
HDI
InterRisk
Aviva
Axa Direct
Concordia
Wiener
Pocztowe TUW
TUW TUW
TUW TUZ
Ergo Hestia
Benefia
Generali
Uniqa
Warta
Allianz
LINK 4
MTU
Proama
You Can Drive
Axa
Axa Życie
AXA Assistance
Generali Życie
Euroins

Poradniki ubezpieczeniowe


Eksperci o ubezpieczeniach


W czasach kryzysu oszczędności szuka się wszędzie. Wiele osób rezygnuje z korzystania z samochodu i przesiada się do komunikacji miejskiej. Ci, którzy tego nie mogą zrobić, szukają stacji benzynowej oferującej najtańsze paliwo.  Oszczędności na aucie można jednak osiągnąć jeszcze w inny sposób – poprzez kupno korzystnego ubezpieczenia. Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada, jak tego dokonać.

Czy da się ubezpieczyć od wszystkiego? Raczej nie. Na rynku jest jednak produkt, pozwalający znacznie zwiększyć zakres ochrony ubezpieczeniowej – polisa typu All Risk.

Do wielu kosztów związanych z posiadaniem samochodu doliczyć należy ubezpieczenie AC. Polisa ta nie jest co prawda obowiązkowa, jednak wiele osób się na nią decyduje, gdyż któż z nas nie lubi spać spokojnie? Comperia.pl podpowiada czym jest takie ubezpieczenie i na co zwrócić uwagę przed jego zakupem?

Polisa autocasco chroni kierowcę przed skutkami uszkodzeń mechanicznych i kradzieży samochodu. Jedną z ciekawszych form takiego ubezpieczenia jest AC z formułą all risks. Na czym ono polega i czy są od niego jakieś wyłączenia? Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada.

Wydawać by się mogło, że osobom posiadającym dodatkowe ubezpieczenia autocasco nie straszne są wydatki związane z naprawą samochodu po wypadku lub kupnem nowego pojazdu, gdy stary został skradziony. Nic bardziej mylnego. Są przypadki, w których odszkodowania z takich polis nie są wypłacane. O jakich zdarzeniach mowa?

Utrzymanie samochodu nie jest tanie… Paliwo i ubezpieczenie – to tylko podstawowe koszty, z którymi musimy się zmierzyć posiadając własne auto.  I o ile na ten pierwszy aspekt nie mamy większego wpływu, to już na cenę ubezpieczenia tak. W jaki sposób można płacić mniej za ubezpieczenie na przykładzie polisy autocasco.