Ubezpieczenie OC/AC

Porównaj oferty OC/AC 18 towarzystw ubezpieczeniowych
Będą Ci potrzebne: dane właściciela pojazdu oraz dane pojazdu z dowodu rejestracyjnego

Kupując pakietowe produkty można zaoszczędzić - tak głoszą proste reguły marketingowe. Teza ta znajduje potwierdzenie w przypadku produktów ubezpieczeniowych, o czym przekonują się klienci zakładów ubezpieczeniowych decydując się na zawarcie umowy na ubezpieczenie komunikacyjne w pakiecie OC i AC.

Ubezpieczenie OC jest obligatoryjne dla każdego właściciela pojazdu mechanicznego. Umowa z wybraną firmą ubezpieczeniową musi zostać przy tym podpisana przez kierowcę najpóźniej w dniu upływu poprzedniej polisy lub z dniem rejestracji samochodu w urzędzie. Wszystkie polisy odpowiedzialności cywilnej w ruchu drogowym oferowane w Polsce mają tożsamy zakres ochrony ubezpieczeniowej. Chronią przed ponoszeniem finansowych konsekwencji szkód osobowych i majątkowych wywołanych przez kierowcę.

Chcąc zabezpieczyć również i siebie oraz swój samochód, kierowca ma możliwość wykupienia dodatkowo, fakultatywnie, innych ubezpieczeń między innymi ubezpieczenie Autocasco. Jego zadaniem jest gwarantowanie kierowcy wypłaty świadczenia z ubezpieczenia AC w przypadku kolizji spowodowanej przez niego lub gdy sprawca szkody jest niezidentyfikowany. AC zapewni wypłatę odszkodowania w wysokości ustalonej sumy gwarancyjnej na wypadek kradzieży pojazdu. W przypadku takiego ubezpieczenia zawsze trzeba brać pod uwagę zakres ochrony ubezpieczeniowej. Nie jest on narzucony ustawowo, jak w przypadku polisy odpowiedzialności cywilnej.

W pakiecie OC i AC można zaoszczędzić na wysokości składek ubezpieczeniowych, zwłaszcza, jeśli dotychczas wypracowaliśmy wysokie zniżki na ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Maksymalnie firma ubezpieczeniowa może obniżyć podstawową wysokość składki na OC o 60 proc. Zwykle czasami te przenoszone są również na kalkulację wysokości składki Autocasco, zwłaszcza jeśli klient decyduje się na wykupienie obu ubezpieczeń w tej samej firmie.

 
Compensa
PZU
HDI
InterRisk
Aviva
Axa Direct
Concordia
Wiener
Pocztowe TUW
TUW TUW
TUW TUZ
Ergo Hestia
Benefia
Generali
Uniqa
Warta
Allianz
LINK 4
MTU
Proama
You Can Drive
Axa
Axa Życie
AXA Assistance
Generali Życie
Euroins

Poradniki ubezpieczeniowe


Eksperci o ubezpieczeniach


W czasach kryzysu oszczędności szuka się wszędzie. Wiele osób rezygnuje z korzystania z samochodu i przesiada się do komunikacji miejskiej. Ci, którzy tego nie mogą zrobić, szukają stacji benzynowej oferującej najtańsze paliwo.  Oszczędności na aucie można jednak osiągnąć jeszcze w inny sposób – poprzez kupno korzystnego ubezpieczenia. Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada, jak tego dokonać.

Czy da się ubezpieczyć od wszystkiego? Raczej nie. Na rynku jest jednak produkt, pozwalający znacznie zwiększyć zakres ochrony ubezpieczeniowej – polisa typu All Risk.

Do wielu kosztów związanych z posiadaniem samochodu doliczyć należy ubezpieczenie AC. Polisa ta nie jest co prawda obowiązkowa, jednak wiele osób się na nią decyduje, gdyż któż z nas nie lubi spać spokojnie? Comperia.pl podpowiada czym jest takie ubezpieczenie i na co zwrócić uwagę przed jego zakupem?

Polisa autocasco chroni kierowcę przed skutkami uszkodzeń mechanicznych i kradzieży samochodu. Jedną z ciekawszych form takiego ubezpieczenia jest AC z formułą all risks. Na czym ono polega i czy są od niego jakieś wyłączenia? Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada.

Wydawać by się mogło, że osobom posiadającym dodatkowe ubezpieczenia autocasco nie straszne są wydatki związane z naprawą samochodu po wypadku lub kupnem nowego pojazdu, gdy stary został skradziony. Nic bardziej mylnego. Są przypadki, w których odszkodowania z takich polis nie są wypłacane. O jakich zdarzeniach mowa?

Utrzymanie samochodu nie jest tanie… Paliwo i ubezpieczenie – to tylko podstawowe koszty, z którymi musimy się zmierzyć posiadając własne auto.  I o ile na ten pierwszy aspekt nie mamy większego wpływu, to już na cenę ubezpieczenia tak. W jaki sposób można płacić mniej za ubezpieczenie na przykładzie polisy autocasco.