Ubezpieczenie OC/AC

Porównaj oferty OC/AC 18 towarzystw ubezpieczeniowych
Będą Ci potrzebne: dane właściciela pojazdu oraz dane pojazdu z dowodu rejestracyjnego

Posiadając samochód trzeba liczyć się z koniecznością ponoszenia co najmniej raz do roku kosztów składek na ubezpieczenia komunikacyjne. W najbardziej elementarnej wersji, właściciel pojazdu ma obowiązek wykupienia polisy odpowiedzialności cywilnej. Umowa OC zawierana jest na okres jednego roku, a po jego upływie może zostać automatycznie przedłużona, jeśli kierowca w porę nie zdecyduje się na jej wypowiedzenie. Ubezpieczenie OC jest obligatoryjne i chroni przed ponoszeniem finansowych konsekwencji szkód majątkowych i osobowych wyrządzonych przez kierowcę innym uczestnikom ruchu.

Szerszy zakres ochrony ubezpieczeniowej właściciel samochodu może sobie zapewnić decydując się dodatkowo na wykupienie polisy autocasco, czyli ubezpieczenia fakultatywnego AC. Można je wykupić w tej samej firmie ubezpieczeniowej co polisę OC. Nie powinniśmy jednak przy tym zwracać uwagi tylko na cenę pakietu, ale również na ryzyka ubezpieczeniowe, które obejmuje Autocasco. Generalnie, powinno ono gwarantować wypłatę świadczenia dla właściciela samochodu w przypadku spowodowanej przez niego kolizji, uszkodzenia lub zniszczenia samochodu, jeśli sprawca pozostaje niezidentyfikowany lub powodem takiego stanu rzeczy jest działanie czynników atmosferycznych. Z AC wypłacane jest odszkodowanie w przypadku kradzieży pojazdu. Aby funkcjonowało ono prawidłowo, klient musi ustalić z wybraną firma odpowiednią sumę gwarancyjną, która zrekompensowałaby mu utratę auta.

Składka na OC i AC, jeśli oba ubezpieczenia są zawierane w jednym Towarzystwie ubezpieczeniowym, wyliczana może być na preferencyjnych warunkach, z zastosowaniem zniżek klienta wypracowanych za bezszkodową jazdę w toku trwania polisy odpowiedzialności cywilnej.

 
Compensa
PZU
HDI
InterRisk
Aviva
Axa Direct
Generali ARGO
Wiener
Pocztowe TUW
TUW TUW
TUW TUZ
Ergo Hestia
Benefia
Generali
Uniqa
Warta
Allianz
LINK 4
MTU
Proama
You Can Drive
Axa
Axa Życie
AXA Assistance
Generali Życie
Euroins

Poradniki ubezpieczeniowe


Eksperci o ubezpieczeniach


W czasach kryzysu oszczędności szuka się wszędzie. Wiele osób rezygnuje z korzystania z samochodu i przesiada się do komunikacji miejskiej. Ci, którzy tego nie mogą zrobić, szukają stacji benzynowej oferującej najtańsze paliwo.  Oszczędności na aucie można jednak osiągnąć jeszcze w inny sposób – poprzez kupno korzystnego ubezpieczenia. Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada, jak tego dokonać.

Czy da się ubezpieczyć od wszystkiego? Raczej nie. Na rynku jest jednak produkt, pozwalający znacznie zwiększyć zakres ochrony ubezpieczeniowej – polisa typu All Risk.

Do wielu kosztów związanych z posiadaniem samochodu doliczyć należy ubezpieczenie AC. Polisa ta nie jest co prawda obowiązkowa, jednak wiele osób się na nią decyduje, gdyż któż z nas nie lubi spać spokojnie? Comperia.pl podpowiada czym jest takie ubezpieczenie i na co zwrócić uwagę przed jego zakupem?

Polisa autocasco chroni kierowcę przed skutkami uszkodzeń mechanicznych i kradzieży samochodu. Jedną z ciekawszych form takiego ubezpieczenia jest AC z formułą all risks. Na czym ono polega i czy są od niego jakieś wyłączenia? Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada.

Wydawać by się mogło, że osobom posiadającym dodatkowe ubezpieczenia autocasco nie straszne są wydatki związane z naprawą samochodu po wypadku lub kupnem nowego pojazdu, gdy stary został skradziony. Nic bardziej mylnego. Są przypadki, w których odszkodowania z takich polis nie są wypłacane. O jakich zdarzeniach mowa?

Utrzymanie samochodu nie jest tanie… Paliwo i ubezpieczenie – to tylko podstawowe koszty, z którymi musimy się zmierzyć posiadając własne auto.  I o ile na ten pierwszy aspekt nie mamy większego wpływu, to już na cenę ubezpieczenia tak. W jaki sposób można płacić mniej za ubezpieczenie na przykładzie polisy autocasco.