Nie masz czasu,
aby porównać składki?
Zostaw nam kontakt, a przygotujemy
porównanie za Ciebie.

Dziękujemy za wysłanie zapytania. Nasz agent skonsultuje się
z Państwem w celu przygotowania kalkulacji.

Ubezpieczenie OC/AC

Porównaj oferty OC/AC 18 towarzystw ubezpieczeniowych
Będą Ci potrzebne: dane właściciela pojazdu oraz dane pojazdu z dowodu rejestracyjnego

Ubezpieczenia komunikacyjne pozwalają na zapewnienie odpowiedniej ochrony ubezpieczeniowej dla kierowcy, jego pasażerów czy wszystkich innych uczestników ruchu drogowego. Najbardziej podstawową polisą jest przy tym obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. W każdej firmie ubezpieczeniowej klient uzyska taką samą ochronę z tytułu OC, które chroni przed ponoszeniem finansowych konsekwencji szkód majątkowych i osobowych, jakie wyrządzi kierowca innym uczestnikom ruchu. Składka na OC może ulec obniżeniu nawet o 60 proc. dzięki bezszkodowej jeździe właściciela samochodu w poprzednich latach.

OC jest ubezpieczeniem obligatoryjnym, a fakultatywnie kierowca może zdecydować się na zaopatrzenie się w dodatkowe ubezpieczenia - Autocasco, NNW, pakietu Assistance, czy ubezpieczenia szyb . W szczególności częstą praktyką wśród firm ubezpieczeniowych jest oferowanie klientom ubezpieczeń OC i AC w jednym pakiecie, co pozwala na uzyskanie atrakcyjnej oferty cenowej. Ubezpieczyciel jest skłonny do obniżenia łącznej składki na pakiet OC-AC, a dodatkowo może zaakceptować zniżek z OC za bezszkodową jazdę przy kalkulowaniu składki na autocasco.

AC gwarantuje wypłatę świadczenia w przypadku kolizji spowodowanej przez kierowcę, a także wtedy, gdy uszkodzenie pojazdu wynika z działania osób niezidentyfikowanych czy z działania sił natury. Z AC wypłacane jest odszkodowanie za kradzież pojazdu.

Składka na OC i AC wyliczana jest na podstawie takich kryteriów jak: wiek i doświadczenie kierowcy, przebieg okresu ubezpieczenia z OC, wiek, typ, model i marka pojazdu, pojemność silnika, miejsce rejestracji i parkowania czy liczba zabezpieczeń antywłamaniowych. W ramach gratisu do pakietu OC-AC kierowca może otrzymać podstawowe ubezpieczenie nie spotkaliśmy się pakiet Assistance.

Compensa
PZU
HDI
InterRisk
Aviva
Axa Direct
Concordia
Gothaer
Pocztowe TUW
TUW TUW
TUW TUZ
Ergo Hestia
Benefia
Generali
Uniqa
Warta
Allianz
LINK 4
MTU
Proama
You Can Drive
Axa
Axa Życie
AXA Assistance

Poradniki ubezpieczeniowe


Eksperci o ubezpieczeniach


W czasach kryzysu oszczędności szuka się wszędzie. Wiele osób rezygnuje z korzystania z samochodu i przesiada się do komunikacji miejskiej. Ci, którzy tego nie mogą zrobić, szukają stacji benzynowej oferującej najtańsze paliwo.  Oszczędności na aucie można jednak osiągnąć jeszcze w inny sposób – poprzez kupno korzystnego ubezpieczenia. Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada, jak tego dokonać.

17.06.2013

Czy da się ubezpieczyć od wszystkiego? Raczej nie. Na rynku jest jednak produkt, pozwalający znacznie zwiększyć zakres ochrony ubezpieczeniowej – polisa typu All Risk.

29.03.2013

Do wielu kosztów związanych z posiadaniem samochodu doliczyć należy ubezpieczenie AC. Polisa ta nie jest co prawda obowiązkowa, jednak wiele osób się na nią decyduje, gdyż któż z nas nie lubi spać spokojnie? Comperia.pl podpowiada czym jest takie ubezpieczenie i na co zwrócić uwagę przed jego zakupem?

19.02.2013

Polisa autocasco chroni kierowcę przed skutkami uszkodzeń mechanicznych i kradzieży samochodu. Jedną z ciekawszych form takiego ubezpieczenia jest AC z formułą all risks. Na czym ono polega i czy są od niego jakieś wyłączenia? Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada.

24.01.2013

Wydawać by się mogło, że osobom posiadającym dodatkowe ubezpieczenia autocasco nie straszne są wydatki związane z naprawą samochodu po wypadku lub kupnem nowego pojazdu, gdy stary został skradziony. Nic bardziej mylnego. Są przypadki, w których odszkodowania z takich polis nie są wypłacane. O jakich zdarzeniach mowa?

27.12.2012

Utrzymanie samochodu nie jest tanie… Paliwo i ubezpieczenie – to tylko podstawowe koszty, z którymi musimy się zmierzyć posiadając własne auto.  I o ile na ten pierwszy aspekt nie mamy większego wpływu, to już na cenę ubezpieczenia tak. W jaki sposób można płacić mniej za ubezpieczenie na przykładzie polisy autocasco.

03.12.2012