15.12.2014

Ubezpieczenie Volkswagena Golfa

Volkswagen Golf - wytrzymałe, solidne, niezawodne auto o docenianej estetyce - pozostaje od lat jednym z najpopularniejszych modeli samochodów osobowych w Polsce i w całej Europie. Jak korzystnie ubezpieczyć takie auto?

Badania firmy analitycznej JATO Dynamics pokazują, że najchętniej kupowanym modelem wśród nowych aut osobowych w Europie jest obecnie Volkswagen Golf. Wyprzedza w tej kategorii takie pojazdy jak Ford Fiesta czy Renault Clio.

Czy wiesz że...?

Od stycznia do końca września 2014 roku na zakup Volkswagena Golfa zdecydowało się ponad 399 tys. klientów. To o 15 proc. więcej niż przed rokiem, w tych samych miesiącach. Dla porównani - na Forda Fiestę w ciągu pierwszych 9 miesięcy 2014 roku zdecydowało się 243,8 tys. osób, a na Renault Clio - 228 tys.

W ciągu 40 ostatnich lat sprzedano ponad 30 milionów egzemplarzy Volkswagena Golfa, co również potwierdza jego pozycję lidera wśród najpopularniejszych europejskich aut w historii.

Lider kradzieży

Niestety, w parze z wysoką popularnością samochodów marki Volkswagen Golf idą niechlubne statystyki kradzieży tych pojazdów. Z danych policyjnych wynika, że wśród najczęściej kradzionych w Polsce aut najwięcej jest modeli niemieckich producentów. Na pierwszym miejscu w 2013 roku plasował się właśnie Volkswagen Golf, którego skradziono 991 sztuk. Wśród najczęstszych celów złodziei znalazły się także Volkswageny Passaty, których skradziono 681 sztuk.

Ubezpieczenie OC i AC dla Volkswagena

Z uwagi na wysokie ryzyko kradzieży samochodów marki Volkswagen Golf, zwłaszcza tych nowej generacji, posiadacze takich aut powinni ubezpieczyć je nie tylko w ramach polisy OC, ale i AC. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe dla wszystkich pojazdów podlegających w Polsce rejestracji. Polisa autocasco jest zaś fakultatywna. Chroni ona przed ryzykiem kradzieży czy zniszczenia auta przez osoby trzecie bądź ponoszenia finansowych kosztów jego naprawy przy wypadkach spowodowanych przez kierowcę.

Uwaga!

Rozpiętość cenowa ubezpieczeń OC i AC dla samochodów Volkswagen Golf może być bardzo duża i przy porównywaniu stawek na OC wynosić nawet 240 zł, a także niemal 2000 zł dla AC. By wybrać najkorzystniejszą ofertę, skorzystaj z pomocy doradców ubezpieczeniowych Comperia.pl.

Podziel się:

NK

Wykop

Znajdź nas w Google+
Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje