16.12.2014

Ubezpieczenie Skody Octavii

Wszechstronny, wygodny samochód do jazdy po mieście i na dłuższych trasach, jakim jest Skoda Octavia, cieszy się niebywałą popularnością na polskim rynku motoryzacyjnym. Jak korzystnie ubezpieczyć taki samochód, nie przepłacając za ubezpieczenie OC i AC?

W Europie Zachodniej, zgodnie z danymi publikowanymi przez firmę Skoda, samochody modelu Octavia uzyskały w okresie od stycznia do sierpnia 2014 roku status bestsellera sprzedaży. W tym czasie sprzedaż tych aut wzrosła o 41,4 proc. w porównaniu do analogicznego okresu 2013 roku. W 2014 roku Skoda sprzedawała kilka wersji Octavii:

  • Octavia III generacji - sedan,
  • Octavia Combi,
  • Octavia Combii 4x4,
  • Octavia RS,
  • Octavia GreenLine, zużywająca 3,2 l oleju napędowego na 100 km,
  • Octavia G-TEC, napędzana gazem ziemnym,
  • Octavia Scout - terenówka,
  • Octavia L&K - model luksusowy.

Czy wiesz, że...

Na początku 2013 roku Skoda wprowadziła na rynek motoryzacyjny w Europie model trzeciej generacji Skody Octavii. Od tego czasu firma dostarczyła do klientów ponad 344 000 samochodów typu Octavia i Octavia Combi.

Znakomite wyniki sprzedaży

W ciągu ośmiu miesięcy 2014 roku sprzedano w całej Europie Zachodniej 98 100 egzemplarzy Skody Octavii. Samochód ten stał się liderem sprzedaży w Czechach, Polsce, na Słowacji, na Węgrzech, w Finlandii, na Islandii, w Chorwacji oraz w Bośni i Hercegowinie. Rekordową sprzedaż Octavii udało się osiągnąć również w Wielkiej Brytanii, Holandii, Norwegii i w Danii.  

Pomiędzy 1996 rokiem a sierpniem 2014 roku marka Skoda dostarczyła klientom na całym świecie 4,4 mln sztuk Octavii. W Polsce w 2013 roku zarejestrowano 11 463 egzemplarzy, a od stycznia do sierpnia 2014 roku - 10 531 sztuk.

Wysokość składki ubezpieczeniowej

Chcesz korzystnie ubezpieczyć swoją Skodę Octavię? Zadzwoń do ekspertów Comperia.pl, poznaj bieżące ceny polis i wybierz najlepszą opcję dla siebie.

Podziel się:

NK

Wykop

Znajdź nas w Google+
Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje