15.12.2014

Ubezpieczenie Opla Vectry

W 2013 roku minęło 25 lat od wprowadzenia przez Opla, niemiecki koncern motoryzacyjny, na rynek europejski modelu Vectra. Obecnie cieszy się on ogromną popularnością. Poza Europą Vectra oferowana jest pod marką Vauxhall. Ile będzie kosztowało ubezpieczenie OC i AC tego auta?

Opel Vectra zaliczany jest do samochodów osobowych klasy średniej. Produkowany jest od 1988 roku, a jego wprowadzenie na rynek podyktowane było chęcią zastąpienia popularnego wówczas modelu Opla Ascona, produkowanego od 1970 roku. Vectra otrzymała nowoczesną, jak na tamte lata, aerodynamiczną konstrukcję nadwozia. Debiutowała w wersji sedan i hatchback. Tylko do 1995 roku Opel Vectra w wersji A zdążył zdobyć ponad 20 nagród w Niemczech i za granicą.

Czy wiesz że...

W latach 1990-1992 i 1996-1998 model Opel Vectra był najlepiej sprzedającym się samochodem w swojej klasie w Europie. W wieloletniej historii marki Opel auto to zostało wyprodukowane do 2014 roku w liczbie blisko 6,5 mln egzemplarzy. Do 1995 roku Vectra A sprzedała się w liczbie 2,5 mln egzemplarzy i dzięki niej Opel uzyskał 20-procentowy udział w segmencie motoryzacyjnym.

Ubezpieczenie Opla Vectry

Opel Vectra produkowany jest nieprzerwanie od 1988 roku. Najstarsze egzemplarze mogły już uzyskać status pojazdów zabytkowych. Młodsze, z trzeciej generacji Vectry C są chętnie wybieranymi modelami pojazdów osobowych przez osoby prywatne i przedsiębiorców. Nową Vectrę upodobali sobie również policjanci w Polsce.

Jeśli posiadasz Vectrę i chcesz ją ubezpieczyć, nie powinieneś decydować się na pierwszą lepszą polisę. Warto przejrzeć kilka ofert ubezpieczeń komunikacyjnych, aby wybrać najtańsze dla swojego pojazdu. Różnica pomiędzy najtańszą, a najdroższą ofertą może być bowiem wysoka. Skąd dowiedzieć się o dostępnych ofertach polis i ich cenach? Zadzwoń do ekspertów ubezpieczeniowych Comperia.pl!

Podziel się:

NK

Wykop

Znajdź nas w Google+
Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje