Poradniki ubezpieczeń samochodowych

Ubezpieczenie roweru w PZU kupisz on-line

PZU udostępniło rowerzystom możliwość wykupienia polisy rowerowej w 100% przez Internet. Ubezpieczeniem można objąć zarówno nowe, jak i kilkuletnie rowery (do 4 lat). Oferta dostępna jest pod nazwą "Pewnie na rower".

Czytaj więcej
W którym TU najtańsza laweta?

Uszkodzone, całkowicie zniszczone auto lub samochód unieruchomiony po awarii musi zostać odholowany do najbliższego warsztatu lub w inne miejsce, pożądane przez klienta. Można to zrobić w ramach posiadanego ubezpieczenia assistance. Ile to kosztuje i gdzie najtaniej zapewnimy sobie lawetę w TU w Polsce?

Czytaj więcej
BOK w polskich TU

Rośnie popularność kanałów direct w zakupie ubezpieczeń komunikacyjnych w polskich towarzystwach ubezpieczeniowych, niemniej biura obsługi klienta nie tracą na znaczeniu.

Czytaj więcej
Podstawowe wykluczenia i ograniczenia w ubezpieczeniach AC

Często jesteśmy przekonani, że posiadając autocasco, w razie kolizji otrzymamy stosowne odszkodowanie. Może się jednak zdarzyć, że ubezpieczyciel odmówi pokrycia kosztów naprawy auta. Jeśli chcesz podpisać umowę AC, sprawdź, kiedy ubezpieczyciel nie zapewni ochrony.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie Opla Corsy

Jeździsz Oplem Corsą? A może planujesz zakupić ten model? Sprawdź, jak korzystnie ubezpieczyć to auto, by nie przepłacić.

Czytaj więcej
Jak złożyć reklamację ubezpieczenia AC?

Ubezpieczenie autocasco nie jest obowiązkowe, ale przydaje się m.in. w przypadku kradzieży pojazdu czy kolizji spowodowanej przez ubezpieczonego. Jednak nie zawsze wypłacona kwota jak dla niego zadowalająca. Jak dochodzić wówczas swoich roszczeń wobec towarzystwa ubezpieczeniowego?

Czytaj więcej
Ubezpieczenie nowego a używanego samochodu

Czy tańsze jest ubezpieczenie dla nowego samochodu, czy dla używanego? Z jakich ubezpieczeń komunikacyjnych warto korzystać posiadając nowe, a z jakich mając stare auto? Jak wygląda kwestia ubezpieczenia przy sprzedaży pojazdu? Sprawdź z Comperia.pl odpowiedzi na te pytania.

Czytaj więcej
Czy ubezpieczenie AC jest obowiązkowe?

Ubezpieczenie komunikacyjne autocasco nie jest ubezpieczeniem obowiązkowym. Z tej przyczyny nie jest ono wśród kierowców w Polsce standardem. Z drugiej strony - z pewnością przydaje się, jest ubezpieczeniem pożytecznym.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie AC - najczęściej zadawane pytania

Ubezpieczenie autocasco, choć nieobligatoryjne, jest bardzo pomocne dla właścicieli pojazdów. Co warto wiedzieć o polisach AC?

Czytaj więcej
10 rad jak obniżyć koszt ubezpieczenia samochodu

Ubezpieczenie samochodu to stały coroczny wydatek rzędu przynajmniej kilkuset złotych. Jak sprawić, aby chociaż część tych pieniędzy została w kieszeni? Słowem - jak obniżyć koszt ubezpieczenia? Oto 10 praktycznych wskazówek.

Czytaj więcej
Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje