Poradniki ubezpieczeń samochodowych

Jak najmniej zapłacić za lawetę?

Awaria pojazdu czy chęć sprowadzenia niedziałającego samochodu zza granicy do Polski wywołują konieczność wynajęcia lawety lub skorzystania z usługi holowania na autolawecie. Ile kosztują takie usługi i jak można na nich zaoszczędzić?

Czytaj więcej
Ubezpieczenie floty transportowej

Posiadanie floty transportowej przez przedsiębiorstwo zobowiązuje właściciela do wykupienia dla każdego z pojazdów ubezpieczenia OC, polisy od odpowiedzialności cywilnej. Dodatkowo może on zadecydować o zawarciu kompleksowego ubezpieczenia flotowego. Na czym ono polega?

Czytaj więcej
Czy najlepsze ubezpieczenie to zawsze najtańsze?

Zdecydowana większość kierowców ubezpieczających swój pojazd w ramach ubezpieczenia OC wybierze najtańszą opcję ubezpieczeniową. Takie podejście jest uzasadnione jedynie przy polisach OC. W przypadku ubezpieczenia autocasco najtańsza oferta wcale nie musi być najlepsza.

Czytaj więcej
Jak zaoszczędzić na paliwie?

Cena paliwa na stacjach benzynowych często przyprawia o ból głowy kierowców. Jak zaoszczędzić na tankowaniu samochodu? Czy jedynym rozwiązaniem jest ograniczenie wyjazdów własnym autem?

Czytaj więcej
Gwarancja na samochód? Czym różni się od ubezpieczenia?

Zarówno na samochody nowe, jak i używane, może zostać udzielana gwarancja bezawaryjności lub gwarancja na naprawy. Czym różni się jej konstrukcja od ubezpieczenia pojazdu w ramach polis OC i AC?

Czytaj więcej
Ubezpiecz taniej samochód w małym mieście

Składka na obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych wyliczana jest na podstawie wielu różnych kryteriów. Na jej wysokość ma wpływ między innymi miejsce rejestracji samochodu.

Czytaj więcej
Spowodowałeś wypadek? Sprawdź o ile zdrożeje twoje ubezpieczenie

Bezszkodowa jazda powoduje, że kierowca gromadzi zniżki na ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej dla swojego samochodu. Niemniej spowodowanie wypadku oznacza redukcję posiadanych już zniżek. Ile za OC zapłaci kierowca, który spowodował w ostatnim roku wypadek?

Czytaj więcej
Ubezpieczenie Skody Octavii

Wszechstronny, wygodny samochód do jazdy po mieście i na dłuższych trasach, jakim jest Skoda Octavia, cieszy się niebywałą popularnością na polskim rynku motoryzacyjnym. Jak korzystnie ubezpieczyć taki samochód, nie przepłacając za ubezpieczenie OC i AC?

Czytaj więcej
Prowadzisz po pijanemu? Twoje ubezpieczenie może być droższe

Dużym problemem dla Polski jest korzystanie przez wielu kierowców z samochodu, pod wpływem alkoholu. Pijani kierowcy są winni co roku tysięcy wypadków z ofiarami śmiertelnymi.

Czytaj więcej
Uważaj z przekraczaniem prędkości, możesz dostać niższe odszkodowanie

Przekraczając dozwoloną prędkość na drodze, kierowca naraża się nie tylko na mandat i nałożenie punktów karnych, ale również przyczynia się do podwyższenia swojej składki ubezpieczeniowej i do obniżenia odszkodowania z polisy AC.

Czytaj więcej
Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje