10.12.2014

10 najtańszych samochodów do ubezpieczenia

Kierowca, najpóźniej w dniu rejestracji pojazdu samochodowego, musi go ubezpieczyć w ramach ubezpieczenia komunikacyjnego od odpowiedzialności cywilnej. Koszt polisy zależny jest między innymi od parametrów dotyczących samego pojazdu. Jakie samochody pociągną za sobą najniższe koszty składki na polisę OC, bez względu na to, kto będzie podpisywał umowę ubezpieczeniową - młody czy doświadczony kierowca?

Ranking najtańszych w ubezpieczeniu samochodów

1. Fiat Seicento - małe, kompaktowe auto, dostępne także w wersji Sporting, z silnikiem 1.1l i z 54 KM. Seicento Sporting sprawdzi się najlepiej w warunkach miejskich. Pali około 7 l benzyny na 100 km. Niska pojemność silnika i niewielkie prędkości możliwe do osiągnięcia to cechy, które sprzyjają obniżaniu składki na obowiązkowe ubezpieczenie OC.

3.  Honda CR-X - silnik o pojemności 1.6 l o 125 KM, osiąga przyzwoite prędkości na drogach, zapewnia tanią eksploatację oraz łatwy dostęp do części zamiennych. Jest to model, który można kupić z niskim przebiegiem, kilku lub kilkunastoletni, dzięki czemu składka na ubezpieczenie OC nie będzie wysoka.

4.  Volkswagen Polo III - o pojemności silnika 1.6 l, auto praktyczne, miejskie, ani szybkie, ani wyróżniające się na drodze, za to tanie w utrzymaniu i w ubezpieczaniu.

5. Opel Astra II - klasyczny samochód typu sedan lub hatchback, o pojemności 1.8l, tani w eksploatacji, pojemny i dający komfort podróżowania po drogach. Jego zaletą jest niska cena zakupu oraz fakt, że model ten jest dosyć młody, co przekłada się na korzystny koszt jego ubezpieczenia.

6. Skoda Fabia - niewielki samochód osobowy, znajdujący się w produkcji od 1999 roku. Zalicza się do segmentu B i jest bardzo popularny na polskim rynku. Nie ma problemu z zakupem części zamiennych do tej marki, a silnik Volkswagena montowany w nowych Skodach Fabia jest niezawodny.

8. Renault Megane 2.0 - pojemność na granicy niskich składek OC, dostępny jest w wersji sportowej i miejskiej, to popularny kompakt, niedrogi w eksploatacji i ewentualnej naprawie. Dla obniżenia składki ubezpieczeniowej można zdecydować się na model o pojemności 1.6 l i posiadający 107 KM - mało pali i zapewnia przyzwoite osiągi na drodze.

9. Toyota Corolla - niewielki silnik o pojemności 1.6, trwałość i niskie skomplikowanie podzespołów sprawiają, że ubezpieczyciele wyliczą dla niego niską składkę na OC.

10. Ford Focus - o pojemności 1.6l, trzydrzwiowy, niskobudżetowy w zakupie, silnik o mocy 100 koni mechanicznych. Aby osiągnąć oszczędności na zakupie OC dla takiego modelu należy wybrać auto kilkuletnie.

Podziel się:

NK

Wykop

Znajdź nas w Google+
Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje