15.12.2014

Studencie, zaoszczędź na ubezpieczeniu samochodu

Młodzi kierowcy, w tym studenci, powodują większą liczbę wypadków na polskich drogach niż osoby w wieku średnim. Statystyki policyjne pokazują, że zbyt duża wiara we własne możliwości i brawura na drodze prowadzą do tragedii. Z tego tytułu osoby młode są traktowane jako klienci podwyższonego ryzyka w firmach ubezpieczeniowych.

Tanie ubezpieczenie dla studenta?

W towarzystwach ubezpieczeniowych studenci zaliczani są do ryzykownej grupy kierowców. Kwalifikacja ta wynika ze statystyk policyjnych, które pokazują, że zdecydowana większość wypadków drogowych na polskich drogach powodowana jest przez brawurę kierowców (około 30 proc.) i brak doświadczenia (aż 21,6 proc. u kierowców w przedziale wiekowym 18-24 lata). Młodzi kierowcy jeżdżą szybko, niebezpiecznie i często dopuszczają się łamania przepisów, głównie tych dotyczących prędkości na drodze. Liczby te powodują, że na młodych kierowców nakładane są zwyżki przy wyliczaniu składek na ubezpieczenia komunikacyjne OC.

Można jednak poszukać tańszego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Obniżeniu składki za polisę sprzyja posiadanie popularnego modelu samochodu osobowego, o miejskim, kompaktowym charakterze, z niewielką mocą i pojemnością silnika. Dodatkowo można obniżyć składkę ubezpieczeniową, jeśli student wpisze do dowodu rejestracyjnego swojego auta współwłaściciela - np. rodzica, któremu przysługuje najwyższy poziom zniżek w ubezpieczeniu OC. Składki będą opłacane z uwzględnieniem zwyżki za wiek studenta oraz zniżek drugiego współwłaściciela. Niemniej, należy się przy tym w niektórych przypadkach liczyć z utratą części zniżek przez rodzica, jeśli młody kierowca spowoduje wypadek w okresie trwania umowy ubezpieczenia.

Ubezpieczenie dla młodych kierowców i studentów

W poszukiwaniu komunikacyjnego ubezpieczenia OC dostosowanego do potrzeb i możliwości finansowych studenta, warto wykorzystać ubezpieczeniowy portal You Can Drive, stworzony z myślą o młodych ludziach. Oferuje on polisy OC dla młodych właścicieli samochodów w niskiej kwocie. Marka You Can Drive (YCD) jest własnością Grupy Ergo Hestia, która nie pobiera zwyżek za młody wiek kierowcy. Historia szkodowości współubezpieczonego nie ma wpływu na wysokość składki obliczonej dla współwłaściciela dysponującego np. zniżkami w wysokości 60 proc.

Ważne!

Warunkiem ubezpieczenia OC pojazdu w YCD jest dysponowanie samochodem o wartości niższej niż 150 tys. zł. Tanie OC w YCD wykupią  wyłącznie osoby fizyczne w wieku do 30 lat, posiadające prawo jazdy od co najmniej 2 lat, jeżdżący samochodem klasy budżetowej, nie sportowym i nie tuningowanym. Firma ubezpieczeniowa zastrzega sobie możliwość obniżenia należnego odszkodowania z polisy, jeśli kierujący pojazdem:

  • przekroczył dopuszczalną prędkość o 30 km/h,
  • naruszył zakaz wyprzedzania,
  • przekroczył linię podwójną ciągłą,
  • jeździł na zużytych oponach.

Podziel się:

NK

Wykop

Znajdź nas w Google+
Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje