Poradniki ubezpieczeń OC

Co grozi za jazdę bez ubezpieczenia OC?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) jest jedynym obowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym w Polsce. Brak aktualnej polisy OC będzie miał bardzo poważne konsekwencje finansowe w przypadku kontroli policyjnej albo wypadku drogowego.

Czytaj więcej
Podstawowe wykluczenia i ograniczenia w ubezpieczeniach OC

Uważasz, że OC zawsze wybawi Cię z obowiązku wypłaty odszkodowania osobie, która została poszkodowana wskutek Twojej jazdy? Lepiej zapoznaj się z sytuacjami, kiedy ubezpieczyciel nie przejmie na siebie odpowiedzialności.

Czytaj więcej
Ubezpieczyciel nie chce wypłacić odszkodowania z OC

Zakład ubezpieczeń odmówił Ci wypłaty odszkodowania, twierdząc, że zgłoszone zdarzenie nie miało miejsca? A może wypłacił za mało? Sprawdź, jak skutecznie zainterweniować, dochodząc swoich racji.

Czytaj więcej
Jak złożyć reklamację ubezpieczenia OC?

W przypadku kiedy poszkodowany czuje się pokrzywdzony przez towarzystwo ubezpieczeniowe np. z tytułu zbyt niskiej w jego ocenie kwoty wypłaconego odszkodowania z tytułu polisy OC, może odwoływać się od tej decyzji.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC - najczęściej zadawane pytania

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, czyli OC, to jedyne obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne w Polsce. Jego brak może mieć opłakane skutki dla właściciela samochodu. Co należy wiedzieć o ubezpieczeniu OC?

Czytaj więcej
Obowiązkowe ubezpieczenia w profesjach

W Polsce istnieje co najmniej kilkanaście zawodów, których przedstawiciele obowiązkowo muszą wykupić ubezpieczenie. Na ogół jest to polisa od odpowiedzialności cywilnej dla danej profesji. Kto będzie musiał ją wykupić?

Czytaj więcej
Jak pozbyć się punktów karnych?

Wykroczenia drogowe powodują, że kierowcy mogą być obciążeni mandatem w odpowiedniej wysokości oraz punktami karnymi. Jeśli punktów uzbiera się 24, kierowca traci prawo jazdy. Na szczęście, można wziąć udział w kursach doszkalających i pozbyć się punktów.

Czytaj więcej
Jazdy doszkalające

Egzamin na kierowcę w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego musi zostać poprzedzony kursem prawa jazdy, organizowanym przez wykwalifikowaną w tym kierunku firmę. Oprócz jazd podstawowych, kursanci mogą zadecydować się na skorzystanie z jazd doszkalających.

Czytaj więcej
Samochody zastępcze dostępne w polskich TU

Z Ubezpieczenia OC sprawcy wypadku poszkodowanemu przysługuje prawo do użytkowania pojazdu zastępczego. Samochód ten zostanie przyznany klientom większości firm ubezpieczeniowych w ramach pakietu Assistance. Jakie auto otrzyma osoba ubezpieczona?

Czytaj więcej
Które TU oferują samochód zastępczy?

Stłuczka, wypadek czy awaria pojazdu może go skutecznie unieruchomić i uniemożliwić kierowcy kontynuowanie jazdy. W takim przypadku, jeśli posiada solidne ubezpieczenie komunikacyjne, może ubiegać się w TU o samochód zastępczy. Które firmy go oferują?

Czytaj więcej
Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje