Poradniki ubezpieczeń OC

Czy opłaca się przyjmować mandat?

Popełniając wykroczenie lub przestępstwo w ruchu drogowym, kierowca narażony jest na nałożenie na niego kary pieniężnej i punktów karnych. Nie musi jednak przyjmować mandatu. Czy takie działanie jest jednak dla niego opłacalne?

Czytaj więcej
Złapali Cię pod wpływem alkoholu - co robić?

Prowadzący pod wpływem alkoholu samochód kierowcy stwarzają realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego i dla siebie samych. Co powinien zrobić kierowca, jeśli podczas policyjnej kontroli badanie alkomatem wykaże promile obecne w wydychanym powietrzu?

Czytaj więcej
Kupowanie punktów karnych na Allegro

Za każde wykroczenie drogowe lub przestępstwo, kierujący pojazdem otrzymuje określoną przepisami ilość  punktów karnych. Kierowcy, którzy zbliżają się do limitu 24 punktów, zrobią wszystko, aby pozbyć się swoich punktów. Niektórzy korzystają z kontrowersyjnych ofert kupna punktów w Internecie.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie floty

Każdy właściciel samochodu, niezależnie od tego, czy jest to pojazd osobowy, ciężarowy, autobus czy inny pojazd podlegający rejestracji w Polsce, musi zapewnić mu polisę od odpowiedzialności cywilnej. Wymóg ten dotyczy także flot samochodowych w przedsiębiorstwach.

Czytaj więcej
Najtańsze do ubezpieczenia samochody transportowe

Ubezpieczenie OC samochodu podlegającego rejestracji w Polsce jest obowiązkiem właściciela. Samochód musi posiadać ważną polisę od odpowiedzialności cywilnej już od dnia rejestracji w urzędzie, w przeciwnym wypadku kierujący naraża się na wysokie kary ze strony Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Jakie samochody transportowe będą najtańsze w ubezpieczeniu?

Czytaj więcej
Ubezpieczenie ciężarówki

Każdy pojazd mechaniczny podlegający w Polsce rejestracji, musi być ubezpieczony w ramach ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Także ciężarówki muszą mieć wykupioną polisę komunikacyjną OC najpóźniej w dniu rejestracji. Zanim wybierzesz konkretną polisę, warto wiedzieć od czego zależy jej cena.

Czytaj więcej
Jak uzyskać najlepsze ubezpieczenie?

Wybierając ubezpieczenie komunikacyjne OC, najczęściej kierujemy się ceną polisy zaproponowaną przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Przy AC należy wziąć pod uwagę także zakres oferowanego ubezpieczenia. Jak uzyskać najlepsze ubezpieczenie komunikacyjne dla swojego pojazdu?

Czytaj więcej
Co oznacza w praktyce oszczędna jazda?

Oszczędna jazda niekoniecznie musi oznaczać użytkowanie pojazdu tylko wtedy, gdy występuje wyższa konieczność. Termin ten określa przede wszystkim z ograniczanie zużycia paliwa oraz emisji szkodliwych dla atmosfery spalin.

Czytaj więcej
Studencie, zaoszczędź na ubezpieczeniu samochodu

Młodzi kierowcy, w tym studenci, powodują większą liczbę wypadków na polskich drogach niż osoby w wieku średnim. Statystyki policyjne pokazują, że zbyt duża wiara we własne możliwości i brawura na drodze prowadzą do tragedii. Z tego tytułu osoby młode są traktowane jako klienci podwyższonego ryzyka w firmach ubezpieczeniowych.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie samochodu dla kierowców, którym wcześniej odebrano prawo jazdy

Utrata prawa jazdy jedynie w wybranych przypadkach jest dożywotnia. Najczęściej kierowca w przyszłości będzie miał możliwość prowadzenia  auta, dla którego będzie musiał wykupić OC. Czy osoba, której policja odebrała kiedyś prawo jazdy, zapłaci wyższą składkę na ubezpieczenie?

Czytaj więcej
Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje