Poradniki ubezpieczeń OC

Ubezpieczenie BMW serii 3

Średniej klasy samochód produkowany od 1975 roku, stanowiący obiekt pożądania wielu miłośników klasycznej motoryzacji - samochód BMW serii 3. Jak go korzystnie ubezpieczyć i nie przepłacić za pakiet OC+AC?

Czytaj więcej
Skorzystaj ze zniżek ojca

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla wszystkich pojazdów podlegających rejestracji w Polsce. Jego cena uzależniona jest od wielu czynników, m.in. od wieku i doświadczenia właściciela pojazdu. Można obniżyć składkę na polisę OC, jeśli młody kierowca np. skorzysta ze zniżek ubezpieczeniowych swojego ojca.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie samochodu dla nowego kierowcy

Młodzi kierowcy, którzy kupują swoje pierwsze auto, najczęściej muszą przygotować się na wysokie koszty polisy OC. Mogą uniknąć takiej sytuacji kupując samochód z współwłaścicielem, któremu przysługują wysokie zniżki na ubezpieczenie OC.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie samochodu zabytkowego

Auta zabytkowe, jeżdżące na „żółtych blachach”, podlegają obowiązkowi ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Na jakich zasadach ubezpieczane są takie pojazdy?

Czytaj więcej
Najdroższy do ubezpieczenia samochód w Polsce (spośród klasy budżetowej)

Wysokość składki na ubezpieczenie OC pojazdu uzależniona jest, między innymi, od parametrów związanych z samym przedmiotem ubezpieczenia. Jakie auto będzie pociągało za sobą przy wykupywaniu polisy OC najwyższe koszty i dlaczego?

Czytaj więcej
10 najtańszych samochodów do ubezpieczenia

Kierowca, najpóźniej w dniu rejestracji pojazdu samochodowego, musi go ubezpieczyć w ramach ubezpieczenia komunikacyjnego od odpowiedzialności cywilnej. Koszt polisy zależny jest między innymi od parametrów dotyczących samego pojazdu. Jakie samochody pociągną za sobą najniższe koszty składki na polisę OC, bez względu na to, kto będzie podpisywał umowę ubezpieczeniową - młody czy doświadczony kierowca?

Czytaj więcej
Najtańszy do ubezpieczenia samochód w Polsce

Chcąc ograniczyć do minimum koszty eksploatacji własnego samochodu, musimy wiedzieć już na etapie wybierania modelu auta dla siebie, na jakich zasadach wyliczane są stawki ubezpieczenia obowiązkowego OC. Jakie auto będzie najtańsze do ubezpieczenia w Polsce?

Czytaj więcej
Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje