Informacje o Aviva

Commercial Union (CU) zadebiutowała w Polsce w 1992 roku, jako dystrybutor indywidualnych ubezpieczeń na życie. Wraz z rozwojem spółki doszło do jej porozumienia z Bankiem Zachodnim WBK, co pozwoliło na stworzenie otwartego funduszu emerytalnego (OFE CU). Zarówno CU, jak i OFE CU wielokrotnie zmieniały właścicieli, obecnie należą zaś do grupy Aviva, obemującej w Polsce sześć spółek.

Działalność grupy w dalszym ciągu opiera się głównie na indywidualnych ubezpieczeniach na życie, w zakres jej działania wchodzą jednak również: zarządzanie OFE, grupowe ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia majątkowe (zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm), fundusze inwestycyjne i ubezpieczenia zdrowotne. Ponadto w systemie direct, czyli przez przez telefon i internet, Aviva oferuje pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych. Aviva TUO współpracuje z Bankiem Zachodnim WBK (swoim mniejszościowym akcjonariuszem) oraz z innymi bankami w zakresie bancassurance, czyli wspólnej sprzedaży usług bankowych i ubezpieczeniowych.     

Co zrobić w przypadku szkody?

Aby zgłosić szkodę zadzwoń na numer 801 888 188. Możesz też zadzwonić na numer 22 557 44 71.
Przy zgłaszaniu szkody niezbędny będzie numer polisy. Znajdziesz go w Moje ubezpieczenia lub w e-mailu z potwierdzeniem otrzymania polisy.