Informacje na temat produktu:

Generali oferuje klientom ubezpieczenie Assistance w trzech wariantach: Assistance Standard, Assistance Komfort oraz Assistance Lux. W tej samej kolejności rośnie zakres terytorialny Assistance (od RP w wersji standard do wielu krajów europejskich w wersji Lux) oraz rodzaj świadczonych usług. W zależności od pakietu można liczyć np.: na przydatne informacje, złomowanie samochodu, pojazd zastępczy, odbiór pojazdu, specjalistyczną pomoc na autostradzie czy honorarium prawnika. Przy jednoczesnym zakupie ubezpieczenia OC lub AC klient może liczyć na atrakcyjną cenę ubezpieczenia Assistance.

Dokumenty do pobrania:

OWU Generali Komunikacja link
Zakres ochrony Assistance
Suma ubezpieczenia 45000 zł na zdarzenie.
Zakres terytorialny Polska i Europa.
Wiek pojazdu do którego można wykupić ubezpieczenie Nie starszy niż 10 lat.
Rodzaj pojazdu na który można wykupić ubezpieczenie Samochód osobowy, ciężarowo-osobowy, ciężarowy o ład. do 2 t., przyczepy kempingowe, przyczepy o ład. do 500 kg, motocykle.
Ograniczenia ze względu na sposób użytkowania pojazdu (np. taxi, nauka jazdy, rent a car) Wyłączone są pojazdy taxi, nauki jazdy, rent a car, przewożące przesyłki kurierskie.
Opcje zawarcia Niezależnie od innych ubezpieczeń.
Usprawnienie pojazdu na miejscu zdarzenia tak
Pomoc w razie awarii tak
Pomoc w razie wypadku tak
Limit odległości od miejsca zamieszkania Brak
Miejsce holowania Do najbliższego warsztatu lub miejsca zamieszkania - za zgodą Generali(jeśli najbliższy warsztat nie może dokonać naprawy).
Samochód zastępczy tak Do 3 dni (porównywalnej klasy o poj. do 2000 cm3).
Złomowanie pojazdu tak Tak (w przypadku zdarzeń za granicą i gdy naprawa lub holowanie jest ekonomicznie nieuzasadnione).
Parkowanie pojazdu tak Do 10 dni.
Transport zastępczy/przewóz osób tak Tak (jeśli pojazdu nie można naprawić pojazdu w ciągu 3 dni).
Nocleg/zakwaterowanie Do 3 dób (jeśli zdarzenie ma miejsce w odległości większej niż 75 km od miejsca zamieszkania).
Dodatkowe informacje Odbiór pojazdu po naprawie, odwiezienie zwierząt, wizyta osoby bliskiej, opieka osoby towarzyszącej, transport medyczny, transport zwłok lub koszty pogrzebu.