Podaj swoje dane, porównaj oferty ubezpieczeniowe, oszczędź do 1000 zł!
15.12.2014

Ubezpieczenie NNW dla studenta

Czy ubezpieczenie studenckie jest obowiązkowe? - Nie. Czy warto je wykupić? - Zdecydowanie tak. Jeśli studiujesz lub posyłasz swoje dziecko na studia, dowiedz się, jakie ubezpieczenie na czas nauki wybrać.

Rozpoczęcie studiów to pierwszy poważny krok stawiany przez młodego człowieka w dorosłość. Oprócz zaplanowania swojej odległej przyszłości, poprzez podjęcie decyzji o tym, w jakim kierunku będzie się kształcić, powinien pomyśleć także o zabezpieczeniu przyszłości nieco bliższej – wykupując odpowiednie ubezpieczenie na czas pobierania nauki.

W codziennym życiu każdy student narażony jest na niebezpieczeństwo

Przechodząc przez ulicę, każdy może zostać potrącony przez samochód, może złamać nogę na nartach czy poważnie zachorować. By zapewnić sobie odpowiednią pomoc finansową na wypadek podobnych nieprzewidzianych zdarzeń, niezbędne jest wykupienie odpowiedniej polisy. Leczenie szpitalne, tak jak i rehabilitacja potrafią być bardzo drogie, a kieszeń studenta zazwyczaj do zasobnych nie należy.

Uczelnia nie może zmuszać studentów do wykupowania polis wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego

Studenci mogą samodzielnie dokonywać wyboru zarówno towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym chcą się ubezpieczyć, jak i wariantu polisy. Mogą więc dostosować ubezpieczenie do własnych potrzeb, decydując się na dodatkowe pakiety ochronne (np. dla amatorów sportów ekstremalnych) lub wybierając umowę, która okaże się najtańsza.

By wybrać najlepiej, warto skorzystać z bezpłatnej pomocy doradców ubezpieczeniowych Comperia.pl. Dzięki temu zyskasz pewność, że polisa, na którą się zdecydujesz, zapewni Ci najlepszą ochronę na rynku – w niskiej cenie.

Ile kosztuje ubezpieczenie studenckie?

Cena polisy proponowanej przez uczelnię jest często tańsza niż ubezpieczenie indywidualne. Uczelnie, nawiązując współpracę z poszczególnymi towarzystwami ubezpieczeniowymi, mogą wynegocjować niższe składki ubezpieczeniowe. Wszystko dzięki temu, że będą pośredniczyć w grupowym ubezpieczeniu wielu osób.

Mimo że student ma wybór – oferta dystrybuowana przez uczelnię może być więc najkorzystniejsza na rynku, ale nie zawsze. Często za niską cenę student dostaje ubezpieczenie, które nie chroni go w sposób odpowiedni, pozbawiając możliwości uzyskania wysokiego odszkodowania po ewentualnym wypadku.

Ubezpieczenia studenckie różnią się zakresem ochrony

Polisy studenckie mogą obejmować:

  • ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW),

  • ubezpieczenie kosztów leczenia (KL),

  • ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC),

  • ubezpieczenie sportów ekstremalnych.

Zazwyczaj studenci korzystają z podstawowego wariantu polisy, który zawiera jedynie ubezpieczenie NNW.

Pamiętajmy jednak, że dobre ubezpieczenie przede wszystkim powinno chronić kompleksowo, gwarantując wypłatę świadczeń na wysokim poziomie. Czasem warto zamiast 35 zł rocznie dołożyć zaledwie 30 zł, by zyskać wyższą sumę ubezpieczenia i większy zakres świadczeń, które pokryją nie tylko trwały uszczerbek na zdrowiu, ale nawet koszty leczenia za granicą, gdy wyjedziesz na narty do Czech czy Austrii.

Podziel się:

NK

Wykop

Znajdź nas w Google+
Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje