Podaj swoje dane, porównaj oferty ubezpieczeniowe, oszczędź do 1000 zł!
15.12.2014

Ile kosztuje ubezpieczenie NNW?

Chcesz ubezpieczyć się od następstw nieszczęśliwych wypadków? Sprawdź, ile standardowo kosztuje polisa NNW i dowiedz się, gdzie zakupić ją najtaniej.

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków zapewnia finansową ochronę w momencie, gdy zostaniemy poszkodowani w wyniku zdarzeń losowych. Dzięki polisie zapewnimy sobie pomoc pieniężną np. z tytułu inwalidztwa będącego skutkiem uczestniczenia w wypadku drogowym, a nawet poważnego zachorowania, typu zawał serca czy udar mózgu.

Co wypływa na cenę polisy NNW?

Cena ubezpieczenia NNW zależy od kilku elementów:

a) zależnych od wyboru klienta:

  • sumy ubezpieczenia (zwykle od 1 tys. do 200 tys. zł)

  • zakresu ochrony (zazwyczaj towarzystwa ubezpieczeniowe udostępniają od dwóch do czterech wariantów ochrony),

  • wariantu wyliczania trwałego uszczerbku na zdrowiu,

b) grupy ryzyka, do której ubezpieczający się zostanie zakwalifikowany ze względu na:

  • wiek (koszt polis dla osób powyżej 65 r.ż. jest zwykle wyższy),

  • zawód (więcej zapłacą pracownicy fizyczni niż umysłowi i bezrobotni),

  • uprawianą dyscyplinę sportu (taniej polisę zakupią trenerzy, instruktorzy, biegacze, wędkarze czy tancerze, drożej zaś: akrobaci, alpiniści, bokserzy, piłkarze czy kulturyści).

Ile kosztuje składka?

Polisy NNW dostępne są już od 29 zł rocznie (AXA Direct), choć standardowo kosztują ok 50-70 zł w wariancie podstawowym. Przy podanych wysokościach składek suma ubezpieczenia opiewa zwykle na 10 tys. zł.

Gdy chcemy zwiększyć maksymalną wartość świadczenia dostępnego w ramach polisy, proporcjonalnie zwiększeniu ulegnie wysokość składki. Będzie tak również wtedy, gdy zechcemy rozszerzyć zakres ochrony, np. o refundację kosztów leczenia.

Zazwyczaj wartość składki ubezpieczeniowej wynosi 5-7% sumy ubezpieczenia.

Umowa polisy NNW zawierana jest na rok. Składkę opłacić należy jednorazowo z góry, choć niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe dają możliwość uiszczenia jej kilku (zwykle dwóch lub czterech) ratach.

Zniżki w wysokości składek

Tak jak i w przypadku innych usług finansowych, tak i w zakresie sprzedaży polis stali klienci danej firmy często mogą liczyć na zniżki.

Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe (np. PZU) obniżają składki ubezpieczeniowe dla osób, które regularnie korzystają z ich usług. Zwykle wymogiem jest nieprzerwany staż ubezpieczeniowy z zachowaniem zasady bezszkodowości. Innymi słowy – klientowi naliczany jest rabat, jeśli przedłuży umowę polisy i do tej pory nie skorzystał ze świadczeń wynikających z ochrony zapewnianej w zakończonej już umowie.

Zniżki stosowane są również w przypadku ubezpieczeń grupowych oraz ubezpieczeń rodzinnych – w zależności od tego, ile osób przystępuje do ubezpieczenia.

Szukasz NNW dla siebie lub swojej rodziny? Zadzwoń do doradców Comperia.pl! Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji!

Podziel się:

NK

Wykop

Znajdź nas w Google+
Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje