Podaj swoje dane, porównaj oferty ubezpieczeniowe, oszczędź do 1000 zł!
16.12.2014

Czego powinieneś oczekiwać od oferty ubezpieczenia NNW?

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) jest jedną z wielu propozycji firm ubezpieczeniowych. Ma za zadanie zabezpieczyć finansowo właściciela polisy w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci wskutek nagłych zdarzeń, niezależnych od jego woli. Czy warto decydować się na taką ochronę? Czym będzie się ona różniła od gwarancji zapewnianych w ramach ubezpieczeń innego typu, jak np. OC czy AC?

Mimo że statystyki policyjne uświadamiają, jak duże ryzyko ponoszą na drogach kierowcy, to niewielu Polaków zdaje sobie sprawę z tego, że zagrożenie poważnym wypadkiem dotyczy także ich.

Solidne zabezpieczenie od wypadków

Zazwyczaj uważamy, że odszkodowanie zapewniane przez polisę OC w zupełności wystarczy do pokrycia szkód, jakie potencjalnie odnieśliby z winy innego uczestnika ruchu w nieszczęśliwym zdarzeniu komunikacyjnym. Warto jednak dodatkowo zabezpieczyć się przed stratami finansowymi, wykupując NNW. Dzięki temu będziemy mogli otrzymać dodatkowe świadczenie, które byłoby wypłacane niezależnie od sum przysługujących z tytułu posiadania innych polis.

Niewielkie koszty składkowe

Polisa NNW jest często elementem pakietów ubezpieczeń komunikacyjnych (OC i AC), ale może być też nabywana oddzielnie. Jej zaletą jest niska wysokość składki, która zaczyna się nawet od 29 zł rocznie. By zyskać możliwość uzyskania wyższych rekompensat za szkody na zdrowiu, warto jednak wybrać warianty z wyższą sumą ubezpieczenia, sięgającą np. 100 tys. zł.

Przykładowo, jeśli skutkiem wypadku trwale stracilibyśmy władzę w nogach, to przy założeniu uznania 70% uszczerbku na zdrowiu, z tytułu NNW otrzymalibyśmy 70 tys. zł.

Gdzie kończy się ochrona?

Polisa NNW działa tylko wtedy, gdy zostaniemy poszkodowani w wypadku spowodowanym przyczynami zewnętrznymi. To znaczy, że sami nie możemy przyczynić się do zaistnienia zdarzenia.

Jeśli będziemy pod wpływem alkoholu jechać nieostrożnie i zderzymy się z innym pojazdem, a wskutek tego np. stracimy rękę, nie otrzymamy świadczenia. Podobnie jeśli doznamy trwałych uszkodzeń ciała podczas demonstracji czy strajku, w których braliśmy udział.

Nie wszystkie działania, których powodem była siła zewnętrzna, będą jednak uznane za uprawniające do wypłaty pieniędzy z polisy NNW, mimo że stan odniesionych obrażeń będzie wpisywał się w warunki umowy. Ubezpieczyciel nie odpowiada bowiem za szkody na ciele i zdrowiu powstałe w wyniku np. aktów terrorystycznych czy stanu wojennego. Jeśli więc wybierzemy się do kraju, w którym zagrożenia te są realne, pamiętajmy, że NNW nas nie będzie zabezpieczać.

Zależy Ci na jak najlepszej ochronie, ale nie chcesz przepłacać za ubezpieczenie? Poradź się ekspertów Comperia.pl! Z nami zyskujesz pewność, że wybierzesz najlepiej.

Podziel się:

NK

Wykop

Znajdź nas w Google+
Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje