Podaj swoje dane, porównaj oferty ubezpieczeniowe, oszczędź do 1000 zł!

Poradnik ubezpieczeń NNW

Czy potrzebujesz ubezpieczenia na życie? 22.01.2015

Polisa ubezpieczenia na życie zapewnia zabezpieczenie finansowe dla osób uposażonych, bliskich ubezpieczonemu, na wypadek jego śmierci. Może też uwzględniać wypłatę określonych świadczeń z tytułu wypadku lub poważnego zachorowania osoby ubezpieczonej. Czy każda osoba bezwzględnie potrzebuje takiego ubezpieczenia?

Czytaj więcej
Ubezpieczenie na życie po pięćdziesiątce 22.01.2015

W pewnym wieku rośnie ryzyko poważnego zachorowania i nagłej śmierci, dlatego ubezpieczyciele ograniczają możliwość zawierania polis ubezpieczeniowych np. po 50-tym roku życia. Niemniej, można znaleźć wiele ofert, które kierowane są do dojrzałych osób, ale często składka ubezpieczeniowa będzie wówczas wyższa niż przy polisie dla osoby młodszej - dwudziesto- czy trzydziestoletniej.

Czytaj więcej
Porównanie ofert ubezpieczeń na życie. Krok po kroku 22.01.2015

Na rynku ubezpieczeń w Polsce występuje cała masa ofert polis na życie. Jak porównać poszczególne opcje ze sobą, aby finalnie wybrać taką, która optymalnie będzie odpowiadała indywidualnym preferencjom klienta?

Czytaj więcej
Jak złożyć reklamację ubezpieczenia na życie? 18.12.2014

Ubezpieczenie na życie wykupujemy w celu zabezpieczenia siebie i swoich najbliższych przed niedostatkiem na skutek naszej śmierci, uszczerbku na zdrowiu odniesionego w wypadku lub poważnego zachorowania. Mamy nadzieję, że w sytuacji krytycznej odszkodowanie z polisy na życie pozwoli nam stanąć na nogi albo zapewni najbliższym pieniądze na utrzymanie. Co jednak, jeśli ubezpieczyciel uchyla się od wypłaty należnych nam świadczeń?

Czytaj więcej
Typy ubezpieczenia na życie 22.01.2015

Ubezpieczenie na życie według przepisów Kodeksu cywilnego klasyfikowane jest jako ubezpieczenie  osobowe, zapewniające pokrycie potrzeb finansowych pojawiających się w związku z określonym zdarzeniem w życiu człowieka. Jakie typy ubezpieczeń na życie można wyróżnić?

Czytaj więcej
Ubezpieczenie na życie. Sprawdź komu się przydało 22.01.2015

Przy kredycie hipotecznym na dom lub mieszkanie, wysokim ryzyku uprawianego zawodu lub pasji, a także w przypadku dużego prawdopodobieństwa zachorowania ze skutkiem śmiertelnym - w takich sytuacjach ubezpieczenie na życie się przydaje i pozwala na zabezpieczenie finansowe osób najbliższych.

Czytaj więcej
Czy rezygnując z ubezpieczenia na życie, mogę odzyskać pieniądze? 22.01.2015

Podpisując bezterminową umowę ubezpieczenia na życie, zobowiązujemy się do opłacania składek na taką polisę w trybie ciągłym. Nie możemy przy tym przewidzieć, czy nasza przyszła sytuacja finansowa nadal będzie pozwalała na wywiązywanie się z takiego zobowiązania. Czy osoba, która będzie chciała w przyszłości zrezygnować z uprzednio podpisanej umowy ubezpieczenia na życie, może liczyć na odzyskanie jakichkolwiek pieniędzy z tego tytułu od towarzystwa ubezpieczeniowego?

Czytaj więcej
5 sytuacji, w których ubezpieczenie życie okazało się bardzo mądrą inwestycją 22.01.2015

Niewątpliwie nie każdej osobie bezwzględnie potrzebna jest polisa na życie. Zdarzają się jednak przypadki, w których takie ubezpieczenie okazuje się być nieocenioną pomocą. Jakie?

Czytaj więcej
Wykrycie śmiertelnej choroby a ubezpieczenie na życie 22.01.2015

Ubezpieczenie na życie ma zasadniczo chronić ubezpieczonego (lub jego bliskich) przed ponoszeniem finansowych konsekwencji poważnego zachorowania, wypadku lub śmierci. Przed podpisaniem umowy polisy ubezpieczyciel może zażądać dokonania wstępnych badań lekarskich.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie od utraty pracy 22.01.2015

Podczas kryzysu gospodarczego, który w  Polsce szczególnie odczuwalny był w 2012 i 2013 roku, wielu obywateli musiało podołać problemom związanym z bezrobociem. Na wygranej pozycji były osoby, które wcześniej wykupiły dla siebie ubezpieczenie od utraty pracy.

Czytaj więcej
Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje