Ubezpieczenie komunikacyjne

Nowe zasady wypowiadania OC samochodowego w PZU2018-10-29

PZU utrudniał kierowcom zmianę ubezpieczyciela - w przypadku posiadania podwójnego ubezpieczenia OC, kierowca nie mógł skorzystać w PZU z prawa do rezygnacji z polisy, jeśli kontaktował się z infolinią lub agentem. PZU zobowiązał się do zaprzestania praktyk.

Czytaj więcej Link

Pozostałe artykuły

Stłuczka pożyczonym samochodem bez OC - kto zapłaci odszkodowanie?
2018-08-17

Jazda samochodem bez OC to duże ryzyko - nawet dla kierowcy, który jedynie pożyczył nieubezpieczony pojazd. W razie wypadku lub stłuczki kierowca będzie współodpowiedzialny za pokrycie szkód poniesionych przez poszkodowanego. Nawet wtedy, gdy nie nie wiedział, że auto nie ma ważnej polisy OC.

Ile kosztuje ubezpieczenie roweru?
2018-04-30

Ubezpieczenie roweru już dawno przestało być synonimem fanaberii, stając się realną potrzebą. Polisa dla rowerzysty może skutecznie zabezpieczyć kierującego przed poniesieniem znacznych szkód finansowych po wypadku drogowym. Koszt podstawowej ochrony może się zaczynać już od ok 50 zł rocznie.
 

Ubezpieczyciele wypłacają coraz więcej odszkodowań
2017-12-31

W ciągu trzech pierwszych kwartałów 2017 roku polscy ubezpieczyciele wypłacili o 9% więcej odszkodowań i świadczeń niż rok wcześniej. Łączna kwota przekazana na rzecz poszkodowanych to aż 29,6 mld zł – wynika z danych zaprezentowanych przez Polską Izbę Ubezpieczeń. Mimo rosnących kosztów działalność ubezpieczeniowa w Polsce wciąż jednak jest rentowna.

Stawki zadośćuczynień z OC po śmierci członka rodziny w wypadku: 2018
2017-11-30

Choć prace nad ujednoliceniem taryfy zadośćuczynień dla rodzin ofiar wypadków jeszcze trwają, to już znamy propozycje kwotowe dla standardowych wypłat. KNF opublikowała stawki świadczeń, które od przyszłego roku mogą obowiązywać ubezpieczycieli. Zobacz, na jakie kwoty mogą liczyć poszkodowani wskutek śmierci małżonka, rodzica czy dziecka w wypadku samochodowym.

Samochód bez OC: wysokość kar w 2018 r.
2017-11-08

Od początku 2018 roku najprawdopodobniej będą obowiązywać wyższe kary za brak OC. Wzrost stawek wynika ze zwiększenia płacy minimalnej, która od stycznia ma wynosić 2100 zł. Jeśli tak się stanie, maksymalna kara za brak OC wyniesie 4200 zł w przypadku aut osobowych i 6600 zł w przypadku ciężarówek. Motocykliści zapłacą najmniej, bo „tylko” do 700 zł.

Badania techniczne pojazdów: zasady 2018
2017-10-30

Już 13 listopada 2017 r. zmieniają się zasady dotyczące obowiązkowych badań technicznych dopuszczających pojazd do ruchu. Opłaty pozostaną te same, ale zmieni tryb ich pobierania i sposób przeprowadzania przeglądów.

Auto Non Stop w PZU
2017-09-12

Zastanawiasz się nad zakupem ubezpieczenia AC z opcją Auto Non Stop w PZU? Sprawdziliśmy, co tak naprawdę proponuje PZU w ramach autocasco w rozszerzonej wersji.

Link4 przestanie utrudniać rezygnację z OC
2017-07-07

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał decyzję w sprawie Link4 w związku z nieuczciwą praktykę przedłużania umów OC.

Nie warto kłamać przy zawieraniu OC! Kara będzie dotkliwa
2017-06-21

Kusi Cię, żeby podać w formularzu ubezpieczenia OC fałszywe miejsce użytkowania pojazdu, bo dzięki temu zapłacisz niższą składkę? Takie praktyki mogą zadziałać na niekorzyść dla Twojego portfela, gdy prawda wyjdzie na jaw!

Wypowiadasz OC? Nie przekrocz terminu
2017-06-11

Chcesz wypowiedzieć ubezpieczenie OC? Jeśli spóźnisz się choć o dzień, Twoja dotychczasowa polisa automatycznie się odnowi. Wyjaśniamy, jak interpretować termin wypowiedzenia OC i co się stanie, gdy ten dzień przypadnie w niedzielę.

Rząd chce obronić Polaków przed podwyżkami OC. Czy to się uda?
2017-04-08

Twoje OC wzrosło? Nic dziwnego - ubezpieczyciela masowo wprowadzają podwyżki składek ubezpieczeń komunikacyjnych. Zmiany cenników są tak duże, że interweniować postanowił sam rząd.

Autocasco a minicasco: podobieństwa i różnice
2017-03-31

Nie chcesz wydawać pieniędzy na autocasco? Możesz wybrać minicasco - zapłacisz mniej, a Twój samochód będzie zabezpieczony na wypadek zniszczenia.

Ubezpieczenie da rowerzystów od PZU
2017-03-09

Lubisz rowerowe wycieczki? A może planujesz wiosną zostawić swój samochód w garażu, a do pracy dojeżdżać rowerem? Wyjeżdżając na ulicę, nie zapomnij zabezpieczyć się na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń, wykupując ubezpieczenie rowerowe.

Od 2017 r. wyższe kary za brak OC
2016-12-31

Rok 2017 rozpoczyna się od podwyżek wysokości opłat karnych za nieposiadanie ubezpieczenia OC pojazdu. 14-dniowy brak ważnej polisy będzie się wiązał z koniecznością zapłaty grzywny w wysokości aż 4000 zł w przypadku aut osobowych. Właściciele samochodów ciężarowych zapłacą jeszcze więcej.

-70%, czyli jak zdobyć największą zniżkę OC?
2016-11-25

Aż 70% może wynosić największa zniżka na OC. Chcesz ją zdobyć? Zobacz, jak zrobić to najskuteczniej.

O czym pamiętać, zmieniając ubezpieczyciela?
2016-11-29

Nie chcesz już więcej przepłacać za ubezpieczenie? Pora je zmienić na tańsze. Znalezienie dobrej oferty to jednak nie koniec wysiłków. Dopełniając formalności, musisz pamiętać o kilku kwestiach.

Brak OC - wysokość kar w 2017 roku
2016-11-22

Od stycznia 2017 roku kierowcy będą płacić wyższe kary za jazdę samochodem bez ważnego ubezpieczenia OC. Za brak OC dla auta osobowego właściciel pojazdu może otrzymać grzywnę w wysokości nawet 4000 zł.

Druga rata po terminie? Skutki opóźnień w składkach OC
2016-10-12

Zlekceważyłeś termin płatności składki OC, a teraz zastanawiasz się, czy ubezpieczyciel zapłaci za szkody wyrządzone przez Ciebie wskutek stłuczki? Zobacz, czy masz powody do obaw.

Ubezpieczenie OC krótkoterminowe wykupisz tylko w 4 przypadkach
2016-10-07

Czy wiesz, że nie zawsze jesteś zobowiązany do wykupienia OC aż na cały rok? Zobacz, kto ma prawo kupienia OC krótkoterminowego dla pojazdu.

Kiedy drogówka może zatrzymać dowód rejestracyjny?
2016-09-30

Uważasz, że policjant niesłusznie zatrzymał dowód rejestracyjny Twojego samochodu? Zobacz, kiedy drogówka ma do tego prawo, a kiedy nadużywa swoich uprawnień.

U agenta czy online, czyli jak ubezpieczyć się najtaniej
2016-07-29

Choć Polacy wciąż wolą kupować ubezpieczenia (OC, AC, mieszkaniowe, na życie) podczas rozmowy twarzą w twarz z agentem ubezpieczeniowym, to polisy zawierane online z roku na rok zyskują na znaczeniu. Czy dlatego, że są tańsze? Czy to tylko kolejny mit?

Assistance na zimę - charakterystyka
2016-02-26

Assistance nie jest produktem nowym czy nieznanym dla właścicieli pojazdów, chociaż nie wszyscy go wykupują, ale taka już specyfika ubezpieczeń, które nie są obowiązkowe. W kontekście aktualnej pory roku warto jednak zastanowić się, czy assistance na zimę jest pomocne. A oto nasza odpowiedź.

Nieletni za kierownicą - kiedy odpowie za szkody?
2016-02-16

Nieletni mogą wyrządzać szkody nie tylko w miejscach publicznych, ale również wysiadając z samochodu, a nawet prowadząc go bez uprawnień. Kto wtedy odpowie za ewentualne szkody?

Jak zdobyć zniżki OC? Nowy sposób!
2016-02-01

OC samochodowe jest w Polsce obowiązkowe, więc każdy kierowca, chcąc korzystać z własnego pojazdu, musi dostosować się do tego przepisu. Cena polisy niestety jest wysoka dla młodych ludzi, którzy dopiero zdobyli prawo jazdy. Składka ubezpieczenia nie jest stała dla wszystkich, a naliczana indywidualnie. W jaki sposób szybko uzyskać zniżki na OC? Sprawdź nowy sposób na obniżenie kosztu ubezpieczenia samochodu!

Kto ubezpiecza leasingowany samochód?
2016-01-27

Leasing to alternatywa dla kredytu samochodowego, z której często korzystają przedsiębiorcy. Dzięki takiej opcji finansowania firma może w leasing wziąć samochody, maszyny czy też urządzenia o dużej wartości. Kto odpowiada za ubezpieczenie pojazdu wziętego w leasing?

Dziecko zarysowało obcy samochód - czy OC pokryje szkodę?
2016-01-11

Najczęściej za szkody wyrządzone przez małoletnie dziecko odpowiada rodzic lub opiekun prawny. Co jednak w sytuacji, gdy dziecko, wysiadając z auta z ważnym OC, porysuje karoserię samochodu stojącego obok? Kto wtedy ponosi odpowiedzialność za szkodę - ubezpieczyciel czy rodzic dziecka?

Czy każde autocasco chroni za granicą?
2016-01-01

Polisa AC powinna stanowić wystarczające zabezpieczenie dla właściciela pojazdu przed jego uszkodzeniem. Czy jednak ubezpieczenie autocasco chroni za granicą w odpowiedni sposób?

Nie opłaciłem składki OC - czy polisa nadal mnie chroni?
2015-12-28

Komunikacyjne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe. Musi je posiadać każdy właściciel zarejestrowanego pojazdu mechanicznego. A co, jeśli zapomnimy opłacić w terminie kolejnej składki? Czy polisa OC nadal będzie nas chronić?

Polskie OC nie działa na Ukrainie!
2015-12-15

Tylko w 2013 roku polscy kierowcy, którzy nie posiadali ubezpieczenia OC, spowodowali na drogach Europy i krajów Systemu Zielonej Karty 323 wypadki. Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych musiało za nich wypłacić zobowiązania na kwotę 4 mln zł. Czy wyjeżdżającym na Ukrainę, wystarczy jednak samo OC wykupione w Polsce?

Od 2016 r. wyższe kary za brak OC!
2015-12-10

Brak ważnego ubezpieczenia OC niesie poważne konsekwencje finansowe nie tylko w przypadku kolizji drogowej. Od 2016 roku za jazdę bez OC kierowcy samochodów osobowych mogą zapłacić nawet 3700 złotych, a ciężarówek i autobusów - 5500 zł, a więc o kilkaset złotych więcej niż do tej pory. 

Kiedy można rozwiązać umowę OC?
2015-12-02

Wypowiedzenie czy rozwiązanie umowy polisy OC nie jest trudne, ale by to zrobić zgodnie z prawem, musimy przestrzegać określonych zasad i terminów.

Co jest najważniejsze w polisie AC?
2015-11-25

Polisa autocaso jest zaliczana do dobrowolnych ubezpieczeń komunikacyjnych, które chroni przede wszystkim przed ryzykiem kradzieży lub zniszczenia pojazdu przez kierowcę bądź osoby trzecie. Każde Towarzystwo Ubezpieczeniowe, mające w swojej ofercieAutocasco, samodzielnie ustala jego zakres, sumę gwarancyjną oraz poziom odpowiedzialności za szkody. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, wykupując polisę AC?

Na co zwracać uwagę, kupując polisę AC? 8 zasad
2015-11-10

Chcesz wybrać dobrą polisę AC, ale nie wiesz, na co zwrócić uwagę przy porównywaniu ofert ubezpieczycieli? Poznaj 8 zasad, których znajomość pozwoli Ci wybrać autocasco dopasowane do Twoich potrzeb!

5 sposobów na tańsze OC dla młodego kierowcy
2015-10-29

Młody kierowca, który właśnie zdobył prawo jazdy i nabył pierwsze auto, musi liczyć się z wydatkami związanymi z użytkowaniem pojazdu. Jednym z nich jest obowiązkowe ubezpieczenie OC. Na wysokość składki ma wpływ ma wiele czynników, m.in. wiek i pojemność samochodu, wiek i staż kierowcy itp. W jaki sposób młody kierowca może nabyć tańsze OC? Oto 5 sposobów na obniżenie ceny polisy.

Polacy płacą najniższe składki OC w Europie!
2015-10-13

Na tle innych krajów Europy Polacy płacą najniższe składki obowiązkowego ubezpieczenia OC! Biorąc pod uwagę statystki z kilku poprzednich lat, gdzie np. w Wielkiej Brytanii średnia składka w 2014 roku wyniosła 2300 zł, można dojść do wniosku, że w naszym kraju składki za OC są kilkukrotnie niższe.

AC w pakiecie - dobry pomysł czy przepłacanie?
2015-10-02

Polisa OC jest obowiązkowa dla każdego pojazdu mechanicznego poruszającego się po polskich drogach, natomiast ubezpieczenie AC jest dobrowolne. Wykupując autocasco, kierowca ma jednak zapewnioną większą ochronę - zwłaszcza gdy zdecyduje się na rozszerzoną wersję tego ubezpieczenia. Tylko czy to się opłaca?

Rośnie liczba skarg na ubezpieczenia komunikacyjne
2015-09-10

Rzecznik Ubezpieczonych, podsumowując pierwsze półrocze roku 2015, wykazał, iż podobnie jak w latach poprzednich po pomoc najczęściej zgłaszali się posiadacze ubezpieczeń komunikacyjnych. Z danych wynika, że wciąż rośnie liczba skarg na polisy komunikacyjne.

Piszemy odwołanie od decyzji ubezpieczyciela: poradnik
2015-09-01

Nie każda z decyzji ubezpieczyciela jest satysfakcjonująca dla poszkodowanego. W takich przypadkach, chcąc dochodzić sprawiedliwości, powinniśmy w pierwszej kolejności napisać odwołanie. Poniżej przedstawiamy, jak powinno wyglądać takie pismo i co zrobić, aby zwiększyć szanse na jego pozytywne rozpatrzenie.

Polisa OC a brak prawa jazdy
2015-08-28

Za prowadzenie pojazdu pomimo braku odpowiednich uprawnień grozi nie tylko mandat. Najgorsze, co może przytrafić się kierowcy nieposiadającemu prawa jazdy, to spowodowanie wypadku, w którym ucierpią inni. Wówczas konsekwencje finansowe mogą być znaczne.

Bezpośrednia Likwidacja Szkód już w Avivie i Liberty
2015-08-14

Bezpośrednia Likwidacja Szkód zaczęła funkcjonować w Polsce od początku kwietnia 2015 roku, dzięki PZU. System ten ma ułatwić i uprościć procedury wypłaty odszkodowań. Do grona firm uczestniczących w BLS w lipcu dołączyły także Aviva i Liberty.

Sprawca kolizji wycofał oświadczenie - co teraz?
2015-08-05

Jeżeli po zderzeniu aut nie ma poszkodowanych na ciele osób, a straty są niewielkie, sprawcy kolizji drogowych często proponują spisanie oświadczeń, aby obyło się bez wzywania policji. Niektórzy jednak po czasie odwołują swoje oświadczenie, wypierając się winy. Co wówczas powinien zrobić poszkodowany?

Auta firmowe pod kontrolą MF - już od lipca
2015-07-06

Od 1 lipca br. przedsiębiorcy korzystający z samochodów zarówno w celach firmowych, jak i prywatnych, mogą już odliczać VAT od zakupu paliwa. Ministerstwo Finansów zapowiada jednak kontrole, które mają wykrywać nadużycia w tym zakresie.

Link4: adres korespondencyjny
2015-06-29

Link4 to towarzystwo ubezpieczeniowe działające na polskim rynku od początku 2003 roku. Firma ta jest jedną z pierwszych w Polsce, która zaoferowała ubezpieczenia  komunikacyjne typu direct, czyli polisy zwierane przez telefon lub Internet. Czasem możemy jednak potrzebować się skontaktować z ubezpieczycielem w tradycyjny sposób - listownie. Ja jaki adres zatem przesyłać dokumenty?

Zbycie a wyrejestrowanie samochodu - gdzie leży różnica?
2015-06-29

Ruch w interesie samochodowym jest duży. Kierowcy kupują auta i je sprzedają, często nie widząc różnicy pomiędzy zbyciem samochodu a jego wyrejestrowaniem. A różnice istnieją, i to duże.

Wypadek bez prawa jazdy a odszkodowanie z OC
2015-06-25

18 maja zmieniły się przepisy dotyczące ruchu drogowego, wskutek czego łatwiej stracić prawo jazdy. To może być odebrane kierowcy od razu po przekroczeniu prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym. A co, jeśli kierowca będzie jeździł bez uprawnień nadal, a w tym czasie spowoduje wypadek? Czy OC zadziała?

Ceny najtańszych polis OC dla quada
2015-06-25

Quady to coraz popularniejszy środek transportu. Jak znaleźć tanią i dobrą polisę OC dla tego typu pojazdu? Sprawdź poniżej.

Brak przeglądu samochodu a odszkodowanie z ubezpieczenia
2015-06-23

Czy fakt, że nasz samochód nie posiada aktualnego przeglądu, uniemożliwi uzyskanie odszkodowanie a z OC lub AC po wypadku albo kolizji? Niekoniecznie! Sprawdź szczegóły.

Kolizja służbowym autem - kto poniesie odpowiedzialność?
2015-06-22

Samochód służbowy to narzędzie pracy coraz większej rzeszy Polaków. Kto jednak ponosi odpowiedzialność, kiedy brało ono udział w kolizji - użytkujący pojazd pracownik czy pracodawca, będący przecież właścicielem auta?

Polisa AC nie uchroni po kolizji bez prawa jazdy
2015-06-25

Zgodnie z obecnymi przepisami kierowca, który przekroczy o 50 km/h prędkość w terenie zabudowanym, może stracić prawo jazdy na 3 miesiące. Wiele osób przekonało się o tym na własnej skórze. Co jeszcze grozi za prowadzenie pojazdu bez uprawnień i jakie skutki może mieć wypadek drogowy, gdy kierowcy odebrano prawo jazdy?

Liberty direct: kontakt
2015-06-12

Marka Liberty jest obecna na polskim rynku ubezpieczeniowym od 2007 roku i należy do hiszpańskiej grupy Liberty Mutual, świadczącej usługi ubezpieczeniowe w 27 krajach na różnych kontynentach. Sprawdźmy, w jaki sposób najłatwiej skontaktować się z Liberty direct w Polsce.

Ergo Hestia: infolinia
2015-06-05

Sopocka Ergo Hestia funkcjonuje na polskim rynku od 1991 roku, gdy uzyskała licencję Ministerstwa Finansów. Od tamtego czasu towarzystwo ubezpieczeniowe przeszło dużą transformację i dziś należy do jednych z największych ubezpieczycieli w naszym kraju. Sprawdź numer na infolinię ubezpieczyciela.

Ubezpieczenia Gothaer - nasza opinia
2015-05-26

Na rynku ubezpieczeniowym od dawna istnieje duża konkurencja, a mimo to od czasu do czasu pojawiają się nowe firmy ubezpieczeniowe. Stosunkowo niedawno ze swoją ofertą na polski rynek weszła firma ubezpieczeniowa z długą, niemiecką tradycją - Gothaer. Oto nasza opinia na temat jej produktów.

Wypadek pożyczonym autem - co z ubezpieczeniem?
2015-05-25

Ubezpieczenie OC jest jedynym ubezpieczeniem obowiązkowym. Każdy kierowca, który posiada zarejestrowany pojazd, powinien wykupić OC. Co będzie jednak w przypadku, gdy wypadek ubezpieczonym samochodem spowodowany został nie przez właściciela auta, ale osobę, która je pożyczyła?

Jak zostać agentem ubezpieczeniowym?
2015-05-22

Praca agenta ubezpieczeniowego, wbrew powszechnej opinii, nie jest ani prosta, ani tak łatwo dostępna. Firmy ubezpieczeniowe, szukając pracowników, najczęściej preferują osoby z doświadczeniem. By takie zdobyć, trzeba jednak ukończyć wiele szkoleń, zdobyć licencję i kilka lat pracować w zawodzie.

Yanosik i inne aplikacje, które pomagają kierowcom w trasie
2015-05-21

Zdjęcie z fotoradaru może być kosztowną niespodzianką, a takich urządzeń przecież nie brakuje na Polskich drogach. Co najmniej 500 fotoradarów pilnuje dzień i noc, by nie przekraczać prędkości. Odpowiedzią na tę ilość urządzeń do pomiaru prędkości stają się aplikacje, które pomagają kierowcom w trasie, takie jak Yanosik.

OC dla anglika - kierownica z prawej strony zwiększy koszt ubezpieczenia
2015-05-21

Już za kilka miesięcy tzw. „angliki” będzie można legalnie rejestrować w polskich urzędach. Pomimo iż prawo to nie zaczęło jeszcze obowiązywać, sprawa ta wzbudza wiele kontrowersji i pytań. Czy dla pojazdów z kierownicą po prawej stronie wzrośnie cena OC?

Bezpośrednia likwidacja szkód coraz popularniejsza
2015-05-15

Opcja bezpośredniej likwidacji szkód zyskuje coraz więcej na popularności. Kolejne towarzystwa ubezpieczeniowe wprowadzają taką ewentualność do swojej oferty. Trend jest wyraźny i obiecujący. Jest szansa, że wkrótce taka opcja będzie standardem w większości towarzystw ubezpieczeniowych.

Rozwiązanie umowy OC w Aviva
2015-05-14

Oferta ubezpieczeniowa Aviva jest bogata i konkurencyjna. Dostępne są m.in. ubezpieczenia komunikacyjne, ubezpieczenia mieszkań i domów, na życie oraz turystyczne. Czasem jednak z ubezpieczenia z różnych powodów chcemy zrezygnować. Na jakich zasadach można rozwiązać umowę OC z towarzystem Aviva?

Czym jest Forum Poszkodowanych?
2015-05-14

Wypadki drogowe niestety nie należą w Polsce do rzadkości. Rocznie uczestniczy w nich ponad 100 000 osób. Z myślą o nich i ich bliskich powstało internetowe Forum Poszkodowanych, założone przez Grupę Wsparcia istniejącą przy Fundacji Filantrop.

Rodzaje ubezpieczeń dla firm transportowych
2015-04-28

Transport towarów i urządzeń zawsze wiąże się z ryzykiem powstania uszkodzeń lub z ryzykiem zniszczenia ładunku. To z kolei może oznaczać duży wydatek dla przewoźników. Na szczęście z pomocą przychodzą ubezpieczyciele.

AVIVA wprowadza bezpośrednią likwidację szkód z OC
2015-04-24

Aktualnie 8 firm ubezpieczeniowych podpisało umowę o wprowadzeniu w życie bezpośredniej likwidacji szkód z ubezpieczenia OC. Wśród tych firm jest AVIVA, która ma zamiar udostępnić tę usługę już od 1 lipca 2015 r.

Ile kosztują polisy dla rowerzystów?
2015-04-17

Przygotowujesz się do rozpoczęcia sezonu rowerowego? Nie zapomnij o polisie. Na jakie koszty należy się przygotować w przypadku ubezpieczenia dla cyklisty?

Sprawdź, w jakiej cenie ubezpieczysz ciągnik rolniczy
2015-04-14

Obecnie trudno wyobrazić sobie prowadzenie gospodarstwa rolnego bez ciągnika. Ten z kolei należy ubezpieczyć. Ile trzeba zapłacić za polisę OC dla takiego pojazdu?

5 pułapek ubezpieczenia samochodu
2015-04-08

Decydując się na zakup auta, należy się liczyć z obowiązkiem wykupienia ubezpieczenia OC. Do wyboru pozostają jeszcze nieobowiązkowe: AC, NNW oraz assistance. Decydując się na którąkolwiek z polis, należy być przygotowanym na pułapki zastawiane na klientów przez firmy ubezpieczeniowe.

Zawiadomienie o zbyciu a wyrejestrowanie pojazdu - poznaj różnice
2015-03-31

Czy wiesz, gdzie leży różnica pomiędzy zawiadomieniem o zbyciu pojazdu a jego wyrejestrowaniem? Jeśli nie, przeczytaj, co należy w tym zakresie wiedzieć i co trzeba zrobić po sprzedaży auta.

Czy ubezpieczenie OC przedłuża się automatycznie?
2015-03-24

Wykupując ubezpieczenie OC, warto dowiedzieć się, kiedy i w jakich okolicznościach polisa może zostać automatycznie przedłużona, a kiedy możemy zakończyć współpracę z dotychczasowych ubezpieczycielem.

Stłuczka z obcokrajowcem a odszkodowanie z OC
2015-03-28

Odkąd Polska weszła do Unii Europejskiej na naszych drogach coraz częściej można spotkać auta na zagranicznych rejestracjach. To wpływa także na zwiększoną liczbę stłuczek i kolizji z pojazdami obcokrajowców. Kto wypłaci odszkodowanie z OC w takim przypadku?

Prześwietlamy ubezpieczenia AC w Warcie
2015-03-27

W przeciwieństwie do obowiązkowego OC, polisa AC jest dobrowolna, ale w wielu przypadkach może być bardzo ważnym ubezpieczeniem dla naszego samochodu. Sprawdźmy, co ma do zaoferowania w ramach autocaso jedna z najpopularniejszych firm ubezpieczeniowych - Warta.

Ile warte jest ubezpieczenie szyb samochodowych?
2015-03-26

Czy warto ubezpieczać szyby w samochodzie? Zdecyduj sam - my przedstawimy Ci wszystkie wady, zalety oraz koszty tego rozwiązania.

Sprzedałeś samochód z polisą OC w Warcie? Sprawdź, co dalej
2015-03-25

Na sprzedaży samochodu nie kończą się formalności związane z tym pojazdem. Należy jeszcze pomyśleć o uregulowaniu kwestii związanych z ubezpieczeniem. Sprawdzamy na przykładzie polisy OC w Warcie, co dalej robić po sprzedaży auta.

Kiedy można rozwiązać umowę polisy OC?
2015-03-21

11 lutego 2012 r. weszły w życie przepisy nowelizujące ustawę o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Przepisy te mają regulować problemy związane z zawieraniem i rozwiązywaniem obowiązkowych umów ubezpieczeniowych. Pomimo upłynięcia 2 lat od wejścia tej ustawy w życie, konsumenci nadal mają wątpliwości, kiedy można rozwiązać umowę polisy OC.

Jak wypowiedzieć polisę OC w Warcie?
2015-03-20

W sytuacji, gdy znajdziemy lepszą ofertę polisy i chcemy zmienić dotychczasową, musimy wypowiedzieć OC w swojej firmie ubezpieczeniowej. Sprawdźmy, jak można to zrobić w Warcie.

Jak płacić mniej za ubezpieczenie samochodu?
2015-03-20

Mimo że oferta ubezpieczeniowa dla zmotoryzowanych jest bardzo szeroka, ceny polis wciąż uważamy za zbyt wysokie. Istnieje jednak kilka sposobów na to, by nie przepłacać za OC czy AC samochodowe.

Sprawdź, ile zapłacisz za ubezpieczenie ciągnika siodłowego
2015-03-19

Ubezpieczenia samochodów osobowych nie należą do najtańszych. Ubezpieczenia ciągników siodłowych są jeszcze droższe. Od czego zależy koszt polis komunikacyjnych?

Zmiana opon zimowych na czas obniża OC
2015-03-18

Zmiana opon z letnich na zimowe może mieć znaczący wpływ na nasze zobowiązania względem ubezpieczycieli, nie wspominając nawet o ewentualnych odszkodowaniach.

W ilu ratach można płacić składkę OC?
2015-03-13

Obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne OC może mieć składkę o bardzo zróżnicowanej wysokości. Jej poziom jest uzależniony od wielu czynników związanych z pojazdem i jego właścicielem. Wysokie koszty OC zmuszają wiele osób do rozbicia tej płatności na raty. Na ile rat możemy podzielić tę składkę?

Brak OC może słono kosztować: wysokość kar w 2015 roku
2015-03-13

UFG szacuje, że aż 250 tys. kierowców porusza się po drogach nieubezpieczonymi pojazdami. Gdy zostaną wykryci przez policję lub UFG, będą musieli słono zapłacić - od stycznia znacznie wzrosły kary za jazdę bez OC - nawet do 5250 zł.

Z których polis komunikacyjnych warto korzystać?
2015-03-07

Często właściciele aut stają przed dylematem, jakie ubezpieczenia samochodu jest mi potrzebne i jak je wybrać. Im nowszy pojazd, tym większe ryzyko kradzieży lub rozległości strat spowodowanych uszkodzeniami przez wandali. OC jest obowiązkowe, ale nie chroni auta. Jakie zatem ubezpieczenie wybrać?

Ubezpieczenie od wykrycia usterki samochodu - lepsze od gwarancji?
2015-03-06

Gwarancja a ubezpieczenie samochodu od wykrycia usterki to zupełnie różne produkty. Czym się różnią i jakie korzyści wynikają z ich zastosowania?

Regres ubezpieczeniowy - kiedy będziemy musieli zwrócić pieniądze ubezpieczycielowi?
2015-03-05

Czasami, mimo wypłaty odszkodowania od ubezpieczyciela, może okazać się, że cześć środków będziemy musieli zwrócić. Odbędzie się to na podstawie regresu ubezpieczeniowego. Kiedy i na jakich zasadach może to nastąpić?

Kiedy kierowcy grożą zwyżki w OC?
2015-02-28

Polisa OC jest jedynym obowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym, ale i tak setki kierowców jej nie wykupują – nawet jeżeli ubezpieczyciele proponują wysokie zniżki w cenach OC. Niestety, są i zwyżki, a tych lepiej unikać.

Ubezpieczenie dla niezmotoryzowanych
2015-02-28

Ubezpieczenia komunikacyjne kojarzą nam się zazwyczaj z polisami dla kierowców samochodów. Na rynku ubezpieczeniowym dostępne są jednak produkty skierowane również do osób niezmotoryzowanych, ale przemieszczających się po drogach.

Co wpływa na cenę ubezpieczenia AC?
2015-02-27

Ubezpieczenie AC to polisa, która pozwoli na szeroką ochronę naszego samochodu. Jakie czynniki wpływają w praktyce na jej cenę?

Rower zimą? Tylko z ubezpieczeniem!
2015-02-23

Choć do wiosny pozostaje jeszcze nieco czasu, łagodna zima sprawia, że po ulicach miast zaczyna jeździć coraz więcej rowerzystów. Obojętnie, czy jednośladem poruszają się tylko rekreacyjnie, czy to ich sposób na zdrowy i tani dojazd do pracy, nie powinni zapominać o bezpieczeństwie. W tym o wykupieniu ubezpieczenia wypadkowego.

Ubezpieczenia samochodowe: kiedy kierować się ceną?
2015-02-23

Nie zawsze najtańsze ubezpieczenie jest najlepsze. Taka zasada obowiązuje jedynie przy OC, przy nieobowiązkowych ubezpieczeniach, takich jak AC, NNW i assistance, liczy się przede wszystkim zakres ochrony.

Z którym ubezpieczeniem kierowca może spać spokojnie?
2015-02-16

Polisa OC to nie wszystko, czego potrzebuje kierowca, by móc bezpiecznie poruszać się po drogach. Sprawdź, jakie jeszcze ubezpieczenie warto wykupić.

Czy miejsce zamieszkania ma wpływ na cenę autocasco?
2015-02-13

Na cenę ubezpieczenia autocasco wpływa wiele czynników. Wśród nich znajduje się również miejsce zamieszkania kierowcy.

Co ma wpływ na cenę polisy OC?
2015-02-13

Polisa OC to obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne. Dobrze wiedzieć, jakie czynniki mają wpływ na jej cenę, po to, aby płacić jak najniższe składki.

Czy nieużywane auto musi mieć OC?
2015-02-12

Ubezpieczenie OC komunikacyjne to polisa obowiązkowa. Czy muszą ją jednak posiadać również osoby posiadające auto, które jedynie stoi w garażu, nie służąc do jazdy?

Tańsze OC i AC w zasięgu ręki
2015-02-09

Obecna wysokość stawek za polisy OC i AC Cię nie satysfakcjonuje? Dowiedz się, jak w prosty sposób można obniżyć koszty ubezpieczenia samochodowego.

Jak ubezpieczyć zabytkowe auto?
2015-02-06

Posiadacze zabytkowych samochodów są gotowi zrobić wiele, aby odpowiednio zabezpieczyć swoje auto. W jego ochronie pomocna będzie odpowiednia polisa ubezpieczeniowa.

Czy warto korzystać z opcji bezpośredniej likwidacji szkody?
2015-02-06

Bezpośrednia likwidacja szkód staje się w Polsce coraz popularniejsza. Już od marca br. usługa będzie obejmowała cały rynek, a kierowcy będą mogli zgłaszać szkody u swojego ubezpieczyciela, u którego wykupili polisę OC, a nie w firmie, w której ubezpieczony jest sprawca kolizji.

Trafiłeś na tańszą ofertę OC? Bieżącej umowy nie zerwiesz
2015-02-04

Zawieranie umowy dotyczącej ubezpieczenia OC oznacza podjęcie zobowiązania na okres dwunastu miesięcy. Zanim zdecydujemy się na wybór ubezpieczyciela, koniecznie porównajmy oferty. Zerwanie obowiązującej umowy jest praktycznie niemożliwe, choć od tej reguły są wyjątki.

Czy można odwołać się od przyjętego mandatu?
2015-01-30

Jeśli złamiemy przepisy ruchu drogowego, policjant może nałożyć na nas mandat bez względu na to, czy kierowaliśmy pojazdem, czy poruszaliśmy się pieszo. Co jednak, gdy po czasie dojdziemy do wniosku, że zostaliśmy ukarani bezpodstawnie? Czy można odwołać się od przyjętego mandatu?

Stłuczka drogowa - jak najszybciej uzyskać odszkodowanie?
2015-01-29

W Polsce z roku na rok przybywa nowych kierowców, a co się z tym wiąże, zwiększa się także liczba aut w ruchu drogowym. Coraz większy ruch pojazdów sprawia, że rośnie liczba wypadków, kolizji i stłuczek drogowych. Sprawdźmy, jak najszybciej uzyskać odszkodowanie, gdy ulegniemy jako kierowcy jednemu z tych nieszczęśliwych zdarzeń.

Ile kosztuje ubezpieczenie ciężarówki?
2015-01-27

Na OC ciężarówki możesz przepłacać co roku nawet 4 000 zł! Właśnie tyle wyniosła różnica między najtańszą a najdroższą polisą, jaką udało nam się wyszukać dla modelowego kierowcy. Sprawdziliśmy, ile kosztuje ubezpieczenie ciężarówki w Polsce i co warto, a czego nie, by poczynić największe oszczędności na OC.

Cena ubezpieczenia Skody Fabii
2015-01-22

Ubezpieczenia samochodowe należą do najpopularniejszych ubezpieczeń, bez względu na markę aut. Ile kosztuje ubezpieczenie Skody Fabii?

Ile kosztuje ubezpieczenie motocykla?
2015-01-22

Obowiązkową polisę OC, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, powinni wykupić właściciele wszystkich pojazdów poruszających się po drogach publicznych, w tym również motocykliści. Ile kosztuje ubezpieczenie motocykla?

Cena ubezpieczenia Audi A4
2015-01-22

Kierowcy przy wyborze ubezpieczeń samochodowych najczęściej kierują się ceną. Audi A4 to w Polsce coraz popularniejsza marka. Jaka jest cena ubezpieczenia tego auta?

Ile kosztuje ubezpieczenie przyczepy?
2015-01-20

Wyjeżdżający na urlopy zagraniczne często doczepiają do aut przyczepy campingowe. Ile kosztuje ubezpieczenie takiej przyczepy?

Które samochody transportowe wiążą się z najniższym OC?
2015-01-20

Ubezpieczenie OC jest jedynym obowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym. Każdy kierowca, który ma zarejestrowane auto, powinien je wykupić. Jakie samochody transportowe wiążą się z najniższym OC?

Czy ubezpieczenie OC chroni pasażera?
2015-01-15

Ubezpieczenie OC obowiązuje każdego posiadacza samochodu. W związku z tym kierowca auta w razie wypadku komunikacyjnego jest przez tę polisę chroniony. Jednak nierzadko się zdarza, że oprócz kierującego poszkodowani są także pasażerowie. Czy ich także chroni OC?

Czy można przepisać polisę OC na nowego właściciela?
2015-01-14

Ubezpieczenie OC samochodu jest w Polsce obowiązkowe. W związku z tym każdy zarejestrowany pojazd powinien posiadać taką polisę, niezależnie od tego, czy jest użytkowany przez właściciela, czy przez inną osobę. Warto sprawdzić, czy po kupieniu samochodu można przepisać polisę na nowego właściciela.

Poszkodowany pił alkohol - czy dostanie odszkodowanie z OC sprawy wypadku?
2015-01-13

Alkohol prowadzi do wielu wypadków - nie tylko w domu, ale również na drogach. Jeśli pod jego wpływem znajdował się sprawca wypadku - żaden ubezpieczyciel nie przyjmie na siebie odpowiedzialności za wyrządzone przez kierowcę szkody. A co, jeśli to my staniemy się ofiarą wypadku, mając kilka promili we krwi? Czy jeśli poszkodowany znajdował się w stanie nietrzeźwości, będzie mógł liczyć na odszkodowanie z tytułu OC sprawcy?

Wypadek samochodem nauki jazdy - kto ponosi odpowiedzialność?
2015-01-12

Jazda samochodem nieodłącznie kojarzy się z zagrożeniem kolizji drogowej lub wypadku. Auto nauki jazdy nie jest tu wyjątkiem. Warto jednak wiedzieć, kto ponosi odpowiedzialność, gdy kursant, znajdujący się pod opieką instruktora jazdy, doprowadzi do kolizji bądź wypadku.

Czy dogadanie się po kolizji zawsze jest legalne?
2015-01-09

Kolizje i wypadki na drodze to rzecz powszechna. W wielu sytuacjach niepotrzebne będzie jednak wzywanie policji. W innych zaś niewezwanie funkcjonariuszy może być nielegalne.

Jazda na podwójnym gazie - i żadne ubezpieczenie Ci nie pomoże
2015-01-08

Posiadanie nawet najlepszej polisy komunikacyjnej nie pomoże nam, jeśli prowadzimy pojazd pod wpływem alkoholu. Warto o tym pamiętać z wielu względów.

Ubezpieczenie OC: w którym województwie będzie najdrożej?
2015-01-07

Obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne OC to zmora wielu kierowców, szczególnie dla tych, którzy nie posiadają jeszcze zniżek. W zależności od województwa, w którym mieszkamy, wysokość składek może różnić się nawet o kilkaset złotych.

Równouprawnienie płci? Nie przy ubezpieczeniach
2015-01-07

Tryb ustalania wysokości składek przez towarzystwa ubezpieczeniowe obejmuje wiele czynników. Jednym z nich, często bardzo ważnym, jest... płeć.

Zniżki rodziców sposobem na tanie OC dla młodego kierowcy
2014-12-31

Młody kierowca nie ma łatwo, jeśli chodzi o obowiązkową polisę OC. Najczęściej skazany jest na droższe ubezpieczenie ze względu na swój wiek. Jednym ze sposobów na obniżenie składki OC mogą być zniżki rodziców.

O ile wzrośnie składka OC po wypadku/kolizji?
2014-12-31

Na cenę ubezpieczenia OC duży wpływ ma bezszkodowa jazda i związane z tym zniżki. A co się stanie w przypadku kolizji bądź wypadku drogowego? Czy wówczas wzrośnie składka OC?

Poznaj skutki braku ubezpieczenia AC
2014-12-30

Liczba samochodów na polskich drogach jest bardzo duża, co przekłada się na częste wypadki i stłuczki. Właśnie dlatego polscy kierowcy są zobowiązani do kupowania polisy OC. Istnieje jeszcze jedno ubezpieczenie, które chroni od wypadków, ale jest ono nieobowiązkowe. Mowa o autocasco. Czy warto z niego korzystać?

Ile na OC zaoszczędzi młody kierowca dzięki współwłasności samochodu?
2014-12-30

Za obowiązkowe ubezpieczenie OC najwięcej płacą młodzi kierowcy, którzy dopiero ukończyli kurs prawa jazdy. Czy mogą zaoszczędzić na tym ubezpieczeniu dzięki współwłasności samochodu?

Czy historia szkodowości ma wpływ na składkę autocasco?
2014-12-30

Każdy właściciel auta jest zobowiązany wykupić polisę OC. Na jej cenę wpływa m.in. historia szkodowości. Drugim popularnym ubezpieczeniem pojazdu jest autocasco, które jest dobrowolne. Czy również w tym wypadku szkodowość ma wpływ na składkę?

Jak tanio ubezpieczyć samochód?
2014-12-29

Każdy posiadacz samochodu staje przed problemem jego ubezpieczenia. Zakup OC, a czasem też AC, jest często bolesnym wydatkiem ponoszonym przez właściciela auta. Często są to wysokie koszty. Jak zatem tanio ubezpieczyć samochód?

Jak zaoszczędzić na ubezpieczeniu OC?
2014-12-23

Każdy kierowca posiadający auto nowe lub używane staje raz w roku przed koniecznością wykupienia lub przedłużenia polisy OC. Jest to ubezpieczenie obowiązkowe i jego brak może sprowadzić na właściciela pojazdu dotkliwe kary finansowe. Większość kierowców z niechęcią opłaca tę polisę ze względu na jej cenę. Jak zatem zaoszczędzić na OC?

Szukając OC, zwracaj uwagę tylko na cenę
2014-12-29

Poszczególne zakłady ubezpieczeń nie mają wpływu na kształtowanie warunków polis OC - te są identyczne niezależnie od oferty cenowej ubezpieczyciela. Właśnie z tego powodu przy wykupowaniu OC powinniśmy zwracać uwagę głównie na koszt polisy.

Kierowco! Zaskocz zimę - ubezpiecz opony
2014-12-24

Posiadanie samochodu wiąże się z wydatkami na zakup polisy OC, a czasem i AC, wymianę opon na zimowe, nie mówiąc o naprawach uszkodzeń itp. Najczęściej im nowsze i droższe auto, tym wyższe wydatki. Zima to okres nielubiany przez kierowców - to wtedy najczęściej samochody odmawiają posłuszeństwa. W takich przypadkach najlepiej posiadać odpowiednią polisę, która ochroni przed stratami finansowymi wskutek napraw pojazdu. Możemy ubezpieczyć szyby, opony, bagaż, a nawet kluczyki. Dzięki nim kierowca może zaskoczyć zimę!

Dlaczego moje OC jest takie drogie?
2014-12-22

Niestety polisy OC kosztują, co boleśnie odczuwamy, zawierając każde nowe ubezpieczenie. Sprawdźmy, dlaczego OC jest takie drogie i kto będzie musiał zapłacić za nie więcej niż inni.

Autocasco z formułą all risks jest lepsze
2014-12-11

Wariantem ubezpieczenia autocasco jest polisa z formułą all risks, która zapewnia szerszą ochronę ubezpieczeniową niż standardowe AC. Sprawdź, na czym dokładnie ta formuła polega.

Jakie zniżki OC można uzyskać?
2014-12-10

Wysokość składki OC zależy od składki bazowej, która może zostać pomniejszona o odpowiednie zniżki, ale również podwyższona o zwyżki. Sprawdźmy, jakie zniżki można uzyskać, wykupując tę polisę.

Ubezpieczenie OC - u agenta czy brokera?
2014-12-08

Posiadanie polisy OC jest obowiązkowe w Polsce, zatem prędzej czy później każdy właściciel pojazdu mechanicznego musi zakupić ubezpieczenia. Rzadko wtedy zastanawiamy się, czy wybrać w celu zawarcia umowy agenta, czy brokera, a przecież jest między nimi zasadnicza różnica.

Czy autocasco chroni przed skutkami wichury?
2014-12-05

Nasz samochód może zostać uszkodzony w różny sposób, także na skutek działań atmosferycznych. Problem pojawia się wtedy, gdy nie mieliśmy żadnego ubezpieczenia. Sprawdźmy, czy autocasco chroni przed skutkami wichury.

Jak odnowić ubezpieczenie OC?
2014-12-04

Sprawdź, na ile sposobów można odnowić ubezpieczenie OC, na przykładzie polis oferowanych przez Liberty Direct. 

Czy autocasco chroni przed skutkami gradu?
2014-12-03

Sprawdź, w jakich sytuacjach ochronę zapewnia Ci ubezpieczenie autocasco i czy może ono chronić przed skutkami gradu.

Czy szkodowość wpływa na cenę ubezpieczenia OC?
2014-12-03

Kierowca, który ma na koncie co najmniej jedną kolizję zaszłą w ostatnich 12 miesiącach, nie ma co liczyć na pełną zniżkę przy zawieraniu ubezpieczenia OC. Szkodowość wpływa na cenę umowy bez względu na to, czy jesteśmy młodym, czy doświadczonym już kierowcą.

Stłuczka z pojazdem bez OC - co zrobić?
2014-12-02

Polisa OC jest obowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym dla każdego właściciela pojazdu. W praktyce bywa z tym jednak różnie. Na szczęście poszkodowani w wypadkach i kolizjach spowodowanych przez kierowców bez OC nie pozostają sami sobie. Comperia.pl podpowiada, co w takim przypadku zrobić.

Czym jest tymczasowe ubezpieczenie OC?
2014-12-01

Czasami zdarzają się sytuacje, gdy nie ma potrzeby wykupowania obowiązkowej polisy OC na 12 miesięcy. Okazuje się, że prawo przewiduje również takie rozwiązanie. Sprawdźmy, czym jest tymczasowe OC i kto może z niego skorzystać.

Spowodowałem wypadek a nie mam polisy oc - co teraz?
2014-11-26

Istnieje grono kierowców nie wykupujących obowiązkowego ubezpieczenia OC, czyli ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Jeżeli kierowca nie ma polisy OC, a spowoduje wypadek, to jakie mogą być tego konsekwencje?

Co grozi za jazdę bez ubezpieczenia OC?
2014-11-24

W Polsce posiadanie polisy OC jest obowiązkowe, gdy poruszamy się naszym samochodem po jakiekolwiek drodze. Szacuje się jednak, że nawet 250 tys. kierowców może jeździć bez ważnego OC. Co im grozi za jazdę bez ubezpieczenia?

Wyłączenia w polisie autocasco
2014-11-24

Decydując się na wykupienie ubezpieczenia autocasco, często nie czytamy OWU. Tymczasem zawarte są w nich nie tylko obowiązki ubezpieczyciela, ale i wyłączenia w polisach autocasco.

Czy autocasco chroni przed kradzieżą?
2014-11-24

Ubezpieczenie autocasco (AC) w przeciwieństwie do OC nie jest obowiązkowe i raczej kojarzy się z dużym wydatkiem. W wielu wypadkach jednak opłaca się je wykupić, szczególnie przy droższych samochodach, które mogą być łakomym kąskiem dla złodziei. Czy jednak AC zawsze chroni przed kradzieżą?

Czy bardziej opłaca się kupić pakiet OC+AC?
2014-11-20

Towarzystwa ubezpieczeniowe dają nam możliwość nabycia pakietu OC+AC? Czy wybór takiego rozwiązanie jest bardziej opłacalny niż kupienie tych polis osobno?

Dlaczego ubezpieczenie OC dla młodych osób jest tak drogie?
2014-11-18

O młodych właścicielach samochodów pracownicy firm ubezpieczeniowych często mawiają, że są skazani za wiek. Jest tak właściwie bez względu na ubezpieczyciela. Sprawdźmy, dlaczego właśnie młode osoby nie mają szans na obniżki składek ubezpieczenia OC.

Ile kosztuje ubezpieczenie quada?
2014-11-07

Quad jest pojazdem mechanicznym, który wymaga wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia OC. Sprawdź, ile może wynieść za nie składka roczna.

Rola rzeczoznawcy ubezpieczeniowego w ubieganiu się o odszkodowanie
2014-11-07

Firmy ubezpieczeniowe opierają się na opinii rzeczoznawcy ubezpieczeniowego, gdy klient ubiega się o odszkodowanie. Jednak rola rzeczoznawcy, jako osoby opłacanej przez ubezpieczyciela, nie zawsze może być traktowana jako bezstronna.

Nowy produkt w ramach ubezpieczeń komunikacyjnych w Proama
2014-11-06

Oferta ubezpieczeń komunikacyjnych Proamy została uzupełniona o ubezpieczenie Wsparcie Dziecka. Jest to produkt zapewniający rentę dla dziecka, które w wyniku wypadku komunikacyjnego utraci jednego lub dwoje rodziców.

Zwyżki i zniżki w OC, czyli kiedy wysokość składki się zmieni
2014-11-04

Każdy, kto posiada auto, musi wykupić obowiązkową polisę OC. Na jej ostateczną cenę wpływ mają różne zniżki i zwyżki. Warto sprawdzić, kiedy zmieni się wysokość składki.

Zalety polis OC i AC w pakiecie
2014-10-24

Zakup produktów ubezpieczeniowych w pakiecie może być bardzo korzystnym wyborem. Polisy OC i AC są często sprzedawane razem. Pozwala to w niektórych przypadkach zaoszczędzić całkiem spore sumy.

Dlaczego ubezpieczenia ciągników siodłowych są tak drogie?
2014-10-23

Koszt ubezpieczenia ciągników siodłowych może być nawet kilkunastokrotnie wyższy od kosztu polis dedykowanych właścicielom aut osobowych. Od czego zależą ceny ubezpieczeń?

Jak nie przepłacić za OC i AC?
2014-10-22

Konieczność wykupienia polisy OC lub chęć skorzystania z dodatkowego zabezpieczenia w postaci AC to zawsze duży wydatek. Nie każdy jednak wie, że w pewnym zakresie mamy wpływ na ceny obu polis.

Ochrona roweru już za 79 zł rocznie
2014-10-21

Poznaj polisę Europ Assistance i mySafety. Ochrona Twojego roweru może w tamach tego ubezpieczenia wynieść jedynie 79 złotych za rok. 

Jak zgłosić szkodę w ramach AC?
2014-10-14

Zgłoszenie szkody w ramach AC wymaga podjęcia kilku kroków. Sprawdź, co i w jakiej kolejności zrobić, żeby móc liczyć na szybką wypłatę odszkodowania.

Bezpośrednia Likwidacja Szkód istotna dla Polaków - wyniki badań UNIQA
2014-10-14

Instytut badawczy ARC Rynek i Opinia na zlecenie UNIQA przeprowadził badania, z których wynika, że ponad 60 proc. ankietowanych za ważne uważa to, aby w ubezpieczenie samochodu włączona była usługa Bezpośredniej Likwidacji Szkód.

OC Komfort w Warcie: oceniamy, czy warto korzystać
2014-10-13

OC Komfort w Warcie to rozwiązanie, które ma wprowadzić na rynku ubezpieczeniowym nowy poziom jakość obsługi klientów posiadających zwykłe OC. Oceńmy, czy warto skorzystać z tej oferty.

Odszkodowanie powypadkowe: za co należy się zwrot kosztów?
2014-10-10

Wykupienie polisy ubezpieczeniowej wiąże się z określonymi prawami, które potwierdzają przepisy ustawy. Nawet jeśli ubezpieczyciel chce uniknąć odpowiedzialności, mamy prawo dochodzić swoich racji.

Przebywasz długo za granicą? Twoje AC może być nieaktywne
2014-10-09

Jeśli przebywasz bardzo długo za granicą, warto sprawdzić ważność swojego ubezpieczenia. Może się zdarzyć, że nie tylko posiadane AC, ale również inne polisy są nieaktywne.

Liberty Direct znika, pojawia się Liberty Ubezpieczenia
2014-10-08

Ze względu na zmianę modelu biznesowego Liberty Direct zmienia nazwę na Liberty Ubezpieczenia. Jest to kolejny krok w strategii biznesowej firmy. Planowana jest większa dywersyfikacja oferty, a także rozwój kanałów dystrybucji. W ofercie pojawią się produkty skierowane do małych i średnich firm.

Gdzie zdobyć tanie ubezpieczenie flotowe?
2014-10-07

Ubezpieczenie flotowe jest zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem niż ubezpieczenie każdego pojazdu osobno. Nie wszyscy jednak z tego rodzaju polisy mogą skorzystać.

Kiedy OC nie zapewni ochrony?
2014-10-06

Według obowiązującego w Polsce prawa każdy właściciel pojazdu, który porusza się po drodze, musi posiadać stosowne ubezpieczenie. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że bywają sytuacje, gdy polisa OC nie zapewni ochrony.

Jak działają ubezpieczenia lotnicze?
2014-09-30

Samolot jest bardzo popularnym środkiem transportu, a osoby poruszające się nim są tak samo narażone na wypadki, jak pasażerowie samochodów. W jaki sposób chronią nas zatem podczas podróży polisy lotnicze?

Czy warto korzystać z ubezpieczeń dla młodych kierowców?
2014-09-29

Osoby, które od niedawna są właścicielami własnych pojazdów często nie mogą liczyć na dogodne warunki ich ubezpieczania. Firmy ubezpieczeniowe przygotowują jednak czasem dla tego typu klientów specjalne polisy przeznaczone tylko dla młodych kierowców. Czy warto z nich korzystać?

Kiedy wykupić ubezpieczenie graniczne?
2014-09-26

Wybierając się w zagraniczną podróż, niezbędne jest odpowiednie przygotowanie się do niej. Jedną z kwestii, o którą powinniśmy zadbać, jest ubezpieczenie.

Pojazd własnej konstrukcji też musi mieć OC
2014-09-26

Pojazd, który porusza się po drodze, musi mieć OC. Nawet, jeśli to środek lokomocji własnej konstrukcji. Brak ubezpieczenia może naprawdę drogo kosztować. 

Stało się: PZU przejął Link 4
2014-09-25

W końcu można potwierdzić – 15 września br. PZU podpisało umowę, na mocy której przejęło Link4 od brytyjskiej firmy Royal&Sun Alliance Insurance plc (RSA). Wcześniejsze porozumienie zakłada również kupienie od RSA spółek ubezpieczeniowych działających na rynku litewskim, łotewskim i estońskim.

OWU - biblia ubezpieczeniowa
2014-09-19

Zanim podpiszemy umowę polisy AC, mamy obowiązek zajrzeć do ogólnych warunków ubezpieczenia (OWU).

Opłać składkę OC lub AC kartą - dostaniesz 5 proc. zniżki
2014-09-18

Osoby, które decydują się na OC lub AC w Liberty Direct, mogą w prosty sposób uzyskać 5-procentową zniżkę.

Policja musi honorować polisę OC w formie elektronicznej
2014-09-11

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe i każdy kierowca to wie. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, że policja musi honorować polisę OC również w formie elektronicznej.

Jazda bez ważnego OC może źle się skończyć
2014-09-10

W wielu przypadkach kierowcy nie przywiązują wagi do obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, tymczasem jazda bez ważnej polisy OC może się dla nich źle skończyć.

Bezpiecznie na rowerze? Tylko z ubezpieczeniem wypadkowym
2014-09-10

W polskich miastach wzorem europejskich metropolii coraz większą popularność zyskuje poruszanie się rowerem po mieście jako alternatywa do samochodu oraz komunikacji miejskiej. Jednak na ulicach miast wciąż nie jest bezpiecznie na rowerze, dlatego warto rozejrzeć się za ubezpieczeniem wypadkowym, aby beztroska przejażdżka jednośladem nie zakończyła się ciągiem konsekwencji finansowych w wyniku poniesionych obrażeń.

Sposoby na przyspieszenie likwidacji szkody z OC
2014-09-05

Każdy z kierowców dysponujących polisą OC chciałby w razie zaistniałej szkody, aby jej likwidacja z tytułu OC była jak najszybsza i jak najkorzystniejsza dla niego.

Co z polisą OC po sprzedaży samochodu?
2014-09-03

Sprzedajesz samochód? A może chcesz go odkupić od innego kierowcy? W obu przypadkach warto wcześniej wiedzieć zawczasu, co dzieje się z polisą OC po zmianie właściciela pojazdu.

Polisa dla rowerzysty - którą wybrać?
2014-04-10

Za oknami wiosna, dni stają się dłuższe, a temperatury zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Nadchodzący okres to także wzmożony ruch na ścieżkach rowerowych. Przygotowując swój rower do nowego sezonu, warto pomyśleć o bezpieczeństwie tego środka lokomocji. Pomocne w tym względzie są odpowiednie polisy ubezpieczeniowe. Sprawdziliśmy, które z nich warto wybrać?

Ubezpieczenia w produktach bankowych
2014-04-07

Usługi bankowe stają się coraz bardziej uniwersalne. Łączą w sobie zarówno funkcje finansowe, jak i ubezpieczeniowe, a wszystko za pomocą polis dołączanych do produktów bankowych.  Jakie typy ubezpieczeń są najczęściej spotykane? Porównywarka finansowa Comperia.pl postanowiła to sprawdzić.

Ranking pakietów ubezpieczeń OC
2014-01-13

W wielu towarzystwach ubezpieczeniowych kierowcy podpisujący umowę obowiązkowego ubezpieczenia OC, mają również możliwość zakupienia dodatkowych opcji. Często taki pakiet jest dużo tańszy, niż np. dwie niezależne polisy. Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada, gdzie warto poszukać najlepszych ubezpieczeń – oto najnowszy ranking pakietów OC, NNW i rozszerzony Assistance.

Polisa OC - jak wybrać najlepszą?
2013-12-03

Zgodnie z polskim prawem, każda osoba posiadająca pojazd mechaniczny musi wykupić ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, niezależnie od tego, czy pojazd ten użytkuje, czy jedynie przetrzymuje w garażu. Analitycy Comperia.pl podpowiadają, jakimi kryteriami należy się kierować, by wybrać najlepszą polisę OC? 

Dodatkowe ubezpieczenia rolnicze
2013-10-11

Specyficzne potrzeby rolników znajdują odzwierciedlenie w specjalnych ofertach towarzystw ubezpieczeniowych - produktach tworzonych właśnie dla tej grupy klientów. Jakie to ubezpieczenia? Sprawdźmy!

Obowiązkowe ubezpieczenia dla rolników
2013-10-08

Wyjątkową grupę klientów towarzystw ubezpieczeniowych, podobnie jak banków, stanowią rolnicy. Specyfika ich zawodu i nieregularność osiąganych dochodów wymagają dostosowania oferty produktowej specjalnie do rolniczych potrzeb. Stąd wśród produktów ubezpieczeniowych wielu firm znaleźć można specjalne polisy dla rolników.

Ubezpieczyłeś samochód? Odszkodowanie wcale nie jest pewne!
2013-09-27

Kupując ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej często myślimy, że taka polisa chroni nas przed wszystkimi zdarzeniami losowymi. Niestety, pomimo że zakres takiego ubezpieczenia jest regulowany  ustawą, to uwzględnia ona także szereg sytuacji, w których ochrona po prostu nie działa. Porównywarka finansowa Comperia.pl postanowiła sprawdzić, o jakich wyłączeniach mowa?

Zabezpiecz przyszłość dziecka
2013-09-19

Każdy rodzic chciałby dać swojemu dziecku wszystko co najlepsze i zapewnić mu wygodny start w dorosłe życie. Jak to zrobić? Wśród różnych sposobów długoterminowego oszczędzania lub inwestowania do dyspozycji są również tzw. polisy posagowe.

Ceny polis komunikacyjnych w dół
2013-08-27

Ceny polis komunikacyjnych ruszyły. Tym razem w dół. Eksperci Comperia.pl postanowili sprawdzić, czym jest to spowodowane.

Jak wypowiedzieć umowę polisy OC?
2013-08-07

Czy można wypowiedzieć przed czasem umowę ubezpieczenia OC, jeśli nie jestem zadowolony z dotychczasowej polisy? Jak należy to zrobić? Jakie są konsekwencje? Porównywarka finansowa Comperia.pl odpowiada na te i inne pytania.

Ubezpieczenia turystyczne - czy warto?
2013-07-02

Podczas planowania wyjazdu na wakacje warto wziąć pod uwagę, że w trakcie urlopu tak naprawdę wszystko może się wydarzyć i warto zabezpieczyć się przed skutkami nieprzewidzianych zajść. Do tego celu służą ubezpieczenia turystyczne. Polisy te nie są drogie, a zapewniają posiadaczowi spokój i bezpieczeństwo podczas wakacyjnego wypoczynku.

Co wspólnego ma telefon na kartę i OC?
2013-06-28

Jeżeli napiszę, że kraje anglosaskie wyprzedzają nas technologicznie, kulturowo, czy obyczajowo zapewne nie zaskoczę wielu. Być może jednak uda mi się to zrobić, jeżeli powiem, że między innymi w Wielkiej Brytanii i Australii już od paru lat funkcjonuje system ubezpieczania pojazdów od OC, gdzie cena polisy oparta jest o ilość pokonywanych kilometrów, a właściwie mil.

Tańsze AC? Tak, to możliwe
2013-06-17

W czasach kryzysu oszczędności szuka się wszędzie. Wiele osób rezygnuje z korzystania z samochodu i przesiada się do komunikacji miejskiej. Ci, którzy tego nie mogą zrobić, szukają stacji benzynowej oferującej najtańsze paliwo.  Oszczędności na aucie można jednak osiągnąć jeszcze w inny sposób – poprzez kupno korzystnego ubezpieczenia. Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada, jak tego dokonać.

Ubezpieczenie OC dla rowerzystów
2013-06-10

Artykuł 415 Kodeksu cywilnego to obecnie jedyny przepis, który teoretycznie rozpościera ochronę prawną nad poszkodowanymi w wyniku wypadków komunikacyjnych spowodowanych przez rowerzystów. Chociaż cykliści nie należą do niechlubnej elity sprawców incydentów drogowych na polskich drogach, to od trzech lat liczba wypadków z ich udziałem systematycznie rośnie.

Polisa OC chroni osoby trzecie, nie właściciela
2013-05-21

Właściciele samochodów i innych pojazdów mechanicznych są zobowiązani do na wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Wynika to z ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Bankowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Mało jednak kto wie, że wykupiona przez nas polisa swoją ochroną nie obejmuje nas, tylko tzw. osoby trzecie. Sprawdźmy, z czego to wynika.

Jak zgłosić szkodę z ubezpieczenia OC?
2013-04-29

Jednym z najmniej przyjemnych wydarzeń, które może spotkać każdego kierującego  samochód jest uczestnictwo w wypadku lub kolizji drogowej. Jak się zachować w takiej sytuacji oraz jak najsprawniej zgłosić szkodę do swojego towarzystwa ubezpieczeniowego? Sprawdźmy.

Co to jest OC i co grozi za jego brak?
2013-04-19

Wspólnym mianownikiem dla chyba wszystkich definicji polisy OC jest to, że zakład ubezpieczeń przejmuje ekonomiczne skutki szkód majątkowych wyrządzonych osobom trzecim przez ubezpieczonego, o ile ten obowiązany jest do naprawienia szkody z tytułu tzw. odpowiedzialności deliktowej (za czyny niedozwolone) lub kontraktowej. Co jednak, gdy takiej polisy nie ma, bądź jest już nieaktualna?

Gdzie najczęściej dochodzi do kolizji z pojazdem bez OC?
2013-04-17

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny opublikował niedawno nowy raport, pokazujący, w których województwach w Polsce, istnieje najwyższe prawdopodobieństwo stłuczki z pojazdem bez ważnej polisy OC.

Odpowiedzialność własna kierowcy
2013-04-05

Wydaje się, że jak mamy wykupioną polisę OC, to możemy jeździć spokojnie, bo za szkody wyrządzone innym zapłaci ubezpieczyciel. Nic bardziej mylnego. Wszyscy posiadacze ubezpieczenia OC, powinni zapoznać się z pojęciem regresu ubezpieczeniowego. Comperia.pl wyjaśnia co to takiego i w jakiej sytuacji możemy z nim mieć do czynienia

Czy można się ubezpieczyć od uderzenia meteorytu?
2013-03-29

Czy da się ubezpieczyć od wszystkiego? Raczej nie. Na rynku jest jednak produkt, pozwalający znacznie zwiększyć zakres ochrony ubezpieczeniowej – polisa typu All Risk.

Ubezpieczenie na życie, czyli jak zadbać o naszych bliskich
2013-03-12

Co zrobić, gdy jedyny żywiciel rodziny nagle zachoruje?  W takim przypadku przyszłość pozostałych domowników staje pod wielkim znakiem zapytania. Rozwiązaniem tego problemu może być wykupienie odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej, która przynajmniej w minimalnym stopniu pomoże przetrwać te trudne chwile. Jakie są rodzaje takich ubezpieczeń i na co zwracać uwagę podpisując umowę z danym towarzystwem? Sprawdźmy.

Na co zwrócić uwagę kupując polisę AC?
2013-02-19

Do wielu kosztów związanych z posiadaniem samochodu doliczyć należy ubezpieczenie AC. Polisa ta nie jest co prawda obowiązkowa, jednak wiele osób się na nią decyduje, gdyż któż z nas nie lubi spać spokojnie? Comperia.pl podpowiada czym jest takie ubezpieczenie i na co zwrócić uwagę przed jego zakupem?

Wybór towarzystwa ubezpieczeniowego. Na co zwrócić uwagę?
2013-02-15

Jak mawia znane wszystkim porzekadło – przezorny, zawsze ubezpieczony. Ponieważ przysłowia są mądrością narodów, nie będziemy się zastanawiać, czy ubezpieczać się warto. W miejsce tego pochylimy się nad tematem, co powinno zwrócić naszą uwagę przy wyborze konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Polisa OC to coś więcej, niż uciążliwy obowiązek dla właścicieli pojazdów mechanicznych
2013-02-14

Nie trzeba mieć wyobraźni Hitchcocka, żeby mnożyć scenariusze, w których obowiązani będziemy do naprawienia szkody. Bądź to wyrządzonej przez nas samych, bądź przez tych, za których jesteśmy odpowiedzialni. Nawet nieumyślnie spowodowany uszczerbek w cudzym majątku pociąga za sobą konieczność pokrycia spowodowanych kosztów. Dlatego warto zawczasu pomyśleć o stosownej polisie OC.

Formuła all risks w ubezpieczeniu AC
2013-01-24

Polisa autocasco chroni kierowcę przed skutkami uszkodzeń mechanicznych i kradzieży samochodu. Jedną z ciekawszych form takiego ubezpieczenia jest AC z formułą all risks. Na czym ono polega i czy są od niego jakieś wyłączenia? Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada.

Równouprawnie(nie)?
2013-01-16

Po blisko miesiącu od uchwalenia przez parlament nowelizacji do ustawy o działalności ubezpieczeniowej oraz po podpisaniu projektu przez prezydenta, należy się spodziewać rychłego wejścia tych przepisów w życie.

Ubezpieczenie AC - odszkodowanie nie zawsze jest pewne
2012-12-27

Wydawać by się mogło, że osobom posiadającym dodatkowe ubezpieczenia autocasco nie straszne są wydatki związane z naprawą samochodu po wypadku lub kupnem nowego pojazdu, gdy stary został skradziony. Nic bardziej mylnego. Są przypadki, w których odszkodowania z takich polis nie są wypłacane. O jakich zdarzeniach mowa?

Jak płacić mniej za ubezpieczenie AC?
2012-12-03

Utrzymanie samochodu nie jest tanie… Paliwo i ubezpieczenie – to tylko podstawowe koszty, z którymi musimy się zmierzyć posiadając własne auto.  I o ile na ten pierwszy aspekt nie mamy większego wpływu, to już na cenę ubezpieczenia tak. W jaki sposób można płacić mniej za ubezpieczenie na przykładzie polisy autocasco.

Kiedy nie warto zgłaszać szkody ubezpieczycielowi?
2012-11-20

Mała strata lub łatwe do naprawienia uszkodzenie - w takich sytuacjach zgłoszenie szkody do ubezpieczyciela nie zawsze może być opłacalne. Dlaczego? Comperia.pl podpowiada.

Dwa podejścia do ubezpieczenia OC
2012-11-06

Ubezpieczenie komunikacyjne OC jest doskonale znane wszystkim posiadaczom pojazdów mechanicznych. Wszystko dlatego, że jest ono obowiązkowe. Nie ma przy tym znaczenia, czy jesteśmy właścicielem motocykla, samochodu, czy auta dostawczego - składkę OC trzeba zapłacić. Jednak obowiązujące aktualnie przepisy powodują, że osoba kupująca nowy pojazd musi uważać na pewną nieścisłość prawną. O co dokładnie chodzi i o jakiej luce mowa? Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada.

Czego nie wiesz o OC? Cz.3
2012-10-26

Szczegóły ubezpieczenia OC są dość zawiłe, jednak Comperia.pl podpowiada przydatne i mało znane informacje dotyczące ubezpieczenia OC. Czy masz prawo do samochodu zastępczego? Czy winą za spowodowanie wypadku można się podzielić?

Czego nie wiesz o OC? Cz.2
2012-10-24

Każdy posiadacz pojazdu mechanicznego musi posiadać OC. Jednak ten fakt nie powinien uśpić czujności klientów. Okazuje się, że OC nie zawsze ochroni ubezpieczonego przed odpowiedzialnością. Odkryj mało znane fakty dotyczące ubezpieczenia OC.

Czego nie wiesz o OC? cz.1
2012-10-23

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych i chroni ich przed odpowiedzialnością za szkody wyrządzone z ich winy. Okazuje się jednak, że w niektórych sytuacjach OC nie zadziała, a w innych będzie obowiązywało nawet, jeśli klient nie zapłaci składki. Comperia.pl pokazuje mało znane fakty odnośnie OC.

Ubezpieczenie OC - od czego zależy wysokość składki?
2012-10-18

Użytkowanie samochodu kosztuje. I nie chodzi tylko o wysokie ceny benzyny, ale również koszty  związane z naprawami czy z ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej. Wiadomo, że polisa OC jest obligatoryjna i kierowca nie ma możliwości uniknięcia tego zakupu. Jedyne co może zrobić to spróbować obniżyć wysokość płaconej przez siebie składki. Jak tego dokonać  i od czego rzeczywiście zależy poziom tego parametru. Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada.

AC i szkoda całkowita - na co trzeba uważać?
2012-10-11

Niedawno miałem rozmowę z klientem, który jakiś czas temu rozbił samochód. Sprawa wydawała się prosta – kierowca miał wykupioną polisę AC, więc Ubezpieczyciel wypłacił mu odszkodowanie. Klient naprawił samochód, po czym wrócił do normalnego życia. Ale…

Wypowiedzenie umowy OC
2012-05-29

Umowa ubezpieczenia OC najczęściej jest zawierana na okres 12 m-cy. Wyjątek od tego terminu stanowią polisy krótkoterminowe zawierane  przez osoby zawodowo zajmujące się handlem samochodami.

Czym jest ubezpiecznie OC
2012-05-29

Każdy kierowca, bez względu na to, czy jeździ nowym, czy używanym autem, zobowiązany jest do   zawarcia umowy OC. Czym jest ubezpieczenie OC oraz jak wybrać najlepsze?

Ubezpieczenie OC i AC w pakiecie
2012-05-29

Odpowiedzialny kierowca zdaje sobie sprawę z faktu, że bez wykupienia ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC) i auto casco (AC) nie warto wsiadać za kierownicę. Od jakiegoś czasu ubezpieczenie OC i AC sprzedawane jest w pakiecie, zawierającym także ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW), assistance (ASS) i Zieloną Kartę (ZK). Czy jest to korzystne dla klienta?

Czym jest ubezpieczenie AC
2012-05-29

Wybór auta to nie jedyny dylemat, z  jakim przyjdzie się zmierzyć  przyszłemu kierowcy. Jeżeli rozważasz nabycie czterech kółek, powinieneś jak najszybciej dowiedzieć się czym jest ubezpieczenie AC i OC.

Jakie zasady obowiązują przy wypłacie odszkodowania z ubezpieczenia OC?
2012-05-29

Odszkodowanie z ubezpieczenia OC zostaje wypłacane w przypadku, w którym ubezpieczony zostaje poszkodowany w wypadku z czyjejś winy. Koszty naprawy uszkodzonego samochodu (i inne świadczenia) zostają pokryte z polisy OC sprawcy zdarzenia.

Jakie ubezpieczenie OC wybrać?
2012-05-29

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych jest obowiązkowe, co oznacza, że każda osoba posiadająca pojazd mechaniczny, zgodnie z polskim prawem, jest zobowiązana do zakupu takiej polisy. Na rynku istnieje kilkanaście zakładów ubezpieczeń i o wiele więcej pośredników, agentów czy brokerów ubezpieczeniowych. Jak w takiej sytuacji wybrać optymalne ubezpieczenie OC i czym się kierować?

Dlaczego OC komunikacyjne jest obowiązkowe? Co grozi za brak ubezpieczenia OC
2012-05-29

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej dla posiadaczy pojazdów mechanicznych jest ubezpieczeniem obowiązkowym, regulowanym z ustawą z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Ustawodawca wprowadził obowiązek ubezpieczenia właścicieli wszystkich pojazdów, aby osoby poszkodowane w wypadkach komunikacyjnych mogły uzyskać rekompensatę za poniesioną szkodę.

Czym jest ubezpieczenie OC komunikacyjne i jaki jest jego zakres?
2012-05-29

Ubezpieczenie OC komunikacyjne to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej osób, które są posiadaczami pojazdów mechanicznych. Definicje i zakres ubezpieczenia OC reguluje ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych wraz z późniejszymi zmianami.

Czy ubezpieczenie samochodu jest kosztem?
2012-05-29

Płacąc co rok składkę za ubezpieczenie OC można zastanawiać się, czy nie są to pieniądze „wyrzucone w błoto”. Oddawanie zakładowi ubezpieczeń każdego roku określonej składki może rodzić wiele wątpliwości co do sensu ubezpieczania się. Czy na pewno?

Co wpływa na wysokość składki OC?
2012-05-29

Ubezpieczenie komunikacyjne odpowiedzialności cywilnej (OC) jest w Polsce obowiązkowe. Jeśli każdy posiadacz pojazdu mechanicznego jest zobowiązany do zakupu tego ubezpieczenia, to warto wiedzieć, co składa się na wysokość rocznej składki i jak można ją obniżyć.

Jakie ubezpieczenie OC i AC wybrać?
2012-05-29

Często firmy ubezpieczeniowe proponują kierowcom, aby ubezpieczenie OC i AC wykupili w pakiecie, czyli od razu obligatoryjne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej oraz nieobowiązkowe auto casco. Jak najefektywniej wybrać takie polisy?

Ubezpieczenie samochodu a miejsce zamieszkania
2012-05-29

Mieszkasz w dużym mieście i szukasz sposobu na obniżenie składki swojego ubezpieczenia samochodowego? Zarejestruj samochód w mniejszej miejscowości - dzięki temu sporo zaoszczędzisz. Jednym z czynników wpływających bowiem na wysokość składki ubezpieczeniowej jest miejsce zameldowania właściciela pojazdu.

Jakie ubezpieczenie AC wybrać?
2012-05-29

Ubezpieczenie auto casco (AC) nie jest obowiązkowe, ale warto w nie zainwestować. Przy wyborze oferty kierowca powinien się kierować głównie zakresem ochrony ubezpieczeniowej – im szerszy tym lepszy. AC powinno obejmować nie tylko drobne kolizje i wypadki, ale także kradzież.

Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje

Kalkulatory ubezpieczeń

Kalkulator ubezpieczeń