Ubezpieczenie mieszkania

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Podstawową funkcją spełnianą przez ubezpieczenie nieruchomości jest ochrona jej właściciela pod względem finansowym, na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Wśród nich znajdziemy takie zdarzenia jak uderzenie pioruna, wybuch gazu, powódź, pożar, czy kradzież. Ochronie w ubezpieczeniu mieszkaniowym mogą podlegać mury budynku, elementy stałe lub/i elementy ruchome, tj. ruchomości cenne dla właścicieli. W ten sposób wyznaczone zostały trzy podstawowe rodzaje ubezpieczeń mieszkania. W najszerszym zakresie można zabezpieczyć się na wypadek zniszczenia murów i dachu budynku, podłóg, tynków, czy instalacji w mieszkaniu oraz zniszczenia, uszkodzenia czy utraty ruchomości, w tym sprzętu RTV i AGD, mebli i innych, cennych dla właścicieli aktywów.

Ubezpieczając mieszkanie koniecznie powinniśmy sprawdzić, czy polisa obejmuje wszystkie istotne dla nas elementy, a suma gwarancyjna nie jest zbyt niska. Suma ta wyznacza górną granicę wypłacanych odszkodowań z ubezpieczenia. Powinna odpowiadać ona rzeczywistej wartości mieszkania lub domu, które stanowią przedmiot ubezpieczenia.

Ważne jest, aby zapoznać się przed podpisaniem umowy z wybranym zakładem ubezpieczeniowym, Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Wskazują one na zakres odpowiedzialności ubezpieczyciela oraz wyłączenia jego odpowiedzialności za powstałe szkody. Klient dzięki temu dowiaduje się, kiedy, zgodnie z postanowieniami umownymi, zakład będzie miał możliwość odmowy wypłaty świadczenia.

Dla pełnej ochrony właściciela mieszkania warto poszerzyć ubezpieczenie mieszkania o mieszkaniowe ubezpieczenie OC (odpowiedzialności cywilnej) czy pakiet pomocowy Assistance w wybranym przez klienta wariancie.

Compensa
PZU
HDI
InterRisk
Aviva
Axa Direct
Concordia
Gothaer
Pocztowe TUW
TUW TUW
TUW TUZ
Ergo Hestia
Benefia
Generali
Uniqa
Warta
Allianz
LINK 4
MTU
Proama
You Can Drive
Axa
Axa Życie
AXA Assistance

Poradniki ubezpieczeniowe


Eksperci o ubezpieczeniach


Nie jesteś zadowolony z obecnie posiadanego ubezpieczenia domu lub mieszkania? Możesz je zmienić w każdej chwili, ale dopiero po pierwszym roku.  

30.01.2018

Posiadasz ubezpieczenie od klęsk żywiołowych lub jako rolnik korzystasz z obowiązkowego ubezpieczenia budynków gospodarczych? Wyjaśniamy, co powinieneś zrobić, żebyś mógł liczyć na pełne odszkodowanie za straty spowodowane przez nawałnice.

28.08.2017

W ofercie Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group pojawiła się innowacyjna propozycja: polisa mieszkaniowa z usługą iMe, w której skład wchodzi help desk IT i konsultacje informatyczne.

29.05.2017

Szukasz dobrego ubezpieczenia domu? Przed wybraniem oferty musisz sprawdzić, czy polisa, którą chcesz wykupić na pewno zawiera te 4 najistotniejsze elementy.

28.01.2017

Uważasz, że skoro prowadzisz firmę przez internet, to nie musisz się obawiać o ewentualne straty? Nawet jeśli prowadzisz stosunkowo bezpieczny e-biznes, handel on-line, gdzie tylko pośredniczysz przy zakupie produktów, powinieneś zastanowić się nad odpowiednią polisą. Sprawdź, które ubezpieczenie dla sklepu internetowego warto wybrać.

27.01.2017

Czasem chcemy, czasem musimy - choć polisę mieszkaniową kupujemy z różnych powodów, warto, by jej jakość szła w parze z ceną. Czy zastanawiałeś się kiedyś, co tak naprawdę za cenę 100-300 zł rocznie zapewnia Ci najtańsze ubezpieczenie (murów) mieszkania? Zobacz, czy w ogóle warto się na nie decydować.

28.09.2016