16.12.2014

Najtańsze oferty ubezpieczeń mieszkania

Ubezpieczenie mieszkania może być obowiązkowe dla osób, które kupują swoją nieruchomość za środki z kredytu hipotecznego. Konieczna jest wówczas cesja praw z umowy ubezpieczeniowej na bank kredytujący. Gdzie kupić najtańsze ubezpieczenie mieszkania i zaoszczędzić na składce rocznej z tego tytułu?

Tanie ubezpieczenie = wąski zakres ochrony

Najtańsze ubezpieczenia mieszkań obejmują swoim zasięgiem niewielką ilość ryzyk ubezpieczeniowych. Na ogół jest to polisa ubezpieczenia mieszkania przed ogniem i innymi zdarzeniami losowymi. Klient podpisujący umowę z wybraną firmą ubezpieczeniową może dodatkowo obniżyć swoją składkę na ubezpieczenie poprzez:

  • dobrą historię ubezpieczenia - bezszkodowość w ubezpieczeniach majątkowych,
  • ustalenie wysokiego wkładu własnego klienta - procent pokrycia szkody ubezpieczeniowej z własnej kieszeni,
  • jednorazowe opłacenie składki ubezpieczeniowej oraz wykupienie polisy w trybie direct, tj. przez Internet czy mobilnie,
  • ustalenie stosunkowo niskiej sumy ubezpieczenia - np. według pierwszego ryzyka kradzieży wartościowych przedmiotów z mieszkania,
  • zastosowanie zabezpieczeń antywłamaniowych i przeciwpożarowych w mieszkaniu,
  • wybór ubezpieczenia mieszkania w tym samym towarzystwie ubezpieczeniowym co inne ubezpieczenia, np. OC komunikacyjne.

Niebagatelny wpływ na wysokość składki ubezpieczeniowej na polisę mieszkaniową ma wartość szacunkowa mieszkania, określana przez rzeczoznawcę. Taniej będzie ubezpieczyć mieszkanie o wartości 200 tys. zł w małym mieście, niż wart kilkukrotnie więcej apartament w centrum Warszawy.

Podziel się:

NK

Wykop

Znajdź nas w Google+
Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje