Poradniki ubezpieczeń mieszkania lub domu

Ubezpieczenie kredytu hipotecznego

Kredyty hipoteczne związane są z wieloma typami ubezpieczeń, zarówno obligatoryjnych dla kredytobiorcy, jak i dobrowolnych. Generują naprawdę spore koszty, idące w dziesiątki tysięcy złotych, choć tak naprawdę nie wszystkie… chronią klienta. 

Czytaj więcej
Jak złożyć reklamację ubezpieczenia na mieszkanie?

Każda firma ubezpieczeniowa powinna mieć swój regulamin przyjmowania i rozpatrywania reklamacji od klientów w związku z wykupionymi przez nich polisami. Klient może złożyć reklamację np. wówczas, gdy nie zgadza się z odrzuconym przez zakład ubezpieczeniowy wnioskiem o wypłatę odszkodowania lub z wyceną zaistniałych w jego mieszkaniu szkód.

Czytaj więcej
Jak wysokiego ubezpieczenia domu lub mieszkania potrzebujesz?

Ważnym elementem negocjacji przy zawieraniu umowy ubezpieczenia domu lub mieszkania jest ustalanie sumy ubezpieczenia. Od tego parametru w dużej mierze zależy wysokość ewentualnych odszkodowań z ubezpieczenia oraz wysokość składki ubezpieczeniowej. Jak wysokiego ubezpieczenia potrzebujemy?

Czytaj więcej
Drogie ubezpieczenie mieszkania, czy to się jednak opłaca?

Różnice cenowe pomiędzy najtańszą a najdroższą ofertą ubezpieczenia mieszkania mogą wynosić nawet kilkaset złotych. Czy jednak warto kupić drogie ubezpieczenie? Jakie profity przyniesie ono ubezpieczonemu?

Czytaj więcej
Najtańsze oferty ubezpieczeń mieszkania

Ubezpieczenie mieszkania może być obowiązkowe dla osób, które kupują swoją nieruchomość za środki z kredytu hipotecznego. Konieczna jest wówczas cesja praw z umowy ubezpieczeniowej na bank kredytujący. Gdzie kupić najtańsze ubezpieczenie mieszkania i zaoszczędzić na składce rocznej z tego tytułu?

Czytaj więcej
Siedem kroków do tańszego ubezpieczenia mieszkania/domu

Ubezpieczenie domu lub mieszkania może być obowiązkiem osoby kupującej nieruchomość na kredyt. Taka polisa jest też elementem zwiększania ochrony, np. przed ogniem, zdarzeniami losowymi czy działalnością osób trzecich. W jaki sposób najtaniej wykupić polisę ubezpieczenia mieszkania lub domu?

Czytaj więcej
Wycena szkód na mieszkaniu/domu

Ubezpieczenie mieszkania lub domu od ognia i innych zdarzeń losowych, poszerzone o ochronę przed kradzieżą, włamaniem czy dewastacją, gwarantuje wypłatę odszkodowania klientowi w przypadku wystąpienia szkód objętych zakresem ubezpieczenia. W jaki sposób ubezpieczyciele wyceniają szkody na mieszkaniu czy domu klienta?

Czytaj więcej
Co ma wpływ na koszt ubezpieczenia domu/mieszkania?

Oferty ubezpieczeń majątkowych domu lub mieszkania różnią się między sobą nie tylko zakresem ochrony ubezpieczeniowej świadczonej na rzecz klienta, ale i wysokością składki ubezpieczeniowej. Jakie czynniki wpływają na koszt ubezpieczenia domu lub mieszkania?

Czytaj więcej
Ubezpieczenie mieszkania od włamania

Mieszkanie na parterze czy na pierwszym piętrze, w okolicy uznawanej za niespokojną,  może niwelować poczucie bezpieczeństwa we własnym, domowym azylu. W takich przypadkach warto rozważyć możliwość wykupienia polisy ubezpieczenia mieszkania od włamania i kradzieży.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie domu od włamania

Wyjazd wakacyjny lub święta spędzane poza domem są okazją do relaksu i odpoczynku, ale dla przestępców to szansa na wzbogacenie się kosztem innych. Włamania do domów jednorodzinnych są nagminnym problemem. Jak się ustrzec przed takim procederem?

Czytaj więcej
Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje