Poradniki ubezpieczeń mieszkania lub domu

Ubezpieczenie mieszkania od nieszczęśliwych wypadków

Zasadniczo ubezpieczenia NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków, są ubezpieczeniami osobowymi, chroniącymi osobę ubezpieczoną i jego najbliższych przed ryzykami wskazanymi w umowie ubezpieczeniowej. Jak na tym tle wygląda konstrukcja ubezpieczenia mieszkania NNW?

Czytaj więcej
Ubezpieczenie domu od nieszczęśliwych wypadków

Polisy NNW generalnie zaliczane są do grupy ubezpieczeń osobowych, ale nie są to ubezpieczenia na życie. Istnieje możliwość zawarcia polisy ubezpieczenia domu od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie domu od pożaru

Podstawowym ubezpieczeniem domu lub mieszkania jest zwykle ubezpieczenie od ognia. Chroni ono przed ryzykiem pożaru i zniszczeń, jakie może on wywołać. Jak wybrać taką polisę dla swojego domu?

Czytaj więcej
Czy można zamontować alarm, mając kota lub psa?

Czujniki ruchu połączone z alarmem pozwalają na zabezpieczenie domu lub mieszkania przed włamaniem z rabunkiem. Jak jednak wykorzystać takie mechanizmy, jeśli w domu jest pies lub kot?

Czytaj więcej
Ubezpieczenie mieszkania w bloku

W grupie ubezpieczeń majątkowych wymienia się ubezpieczenia lokali mieszkalnych. Można dzięki nim zapewnić ubezpieczenie dla domu lub mieszkania w bloku wielorodzinnym. Jak wykupić odpowiednie ubezpieczenie dla mieszkania w bloku?

Czytaj więcej
Niestandardowe ubezpieczenie domu

W standardowych polisach majątkowych ubezpieczeniu może podlegać dom lub mieszkanie klienta, a chroni ono przed ryzykiem pożaru lub kradzieży. Niemniej, możemy znaleźć na rynku ubezpieczycieli oferujących znacznie szerszy zakres ubezpieczenia domu, w formule niestandardowej.

Czytaj więcej
Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje