Ubezpieczenie na życie

Ubezpieczenie chorobowe dla przedsiębiorcy: plusy i minusy2018-10-18

Przedsiębiorca ma prawo do przystąpienia do dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego. Rezygnacja z tego przywileju to oszczędność kilkudziesięciu złotych w skali miesiąca, jednak korzyści mogą być dużo większe. Nie oznacza to, że na chorobowe osobie prowadzącej własną działalność pójść tak samo łatwo, jak pracownikowi etatowemu.

Czytaj więcej Link

Pozostałe artykuły

Koniec papierowych zwolnień lekarskich już w grudniu. L4 zostanie zastąpione przez e-ZLA
2018-09-30

Od 1 grudnia 2018 r. jedynym akceptowanym przez ZUS rodzajem zwolnienia lekarskiego będą e-zwolnienia (e-ZLA). Zmiana ma na celu uproszczenie procesu obsługi zwolnień chorobowych, odciążając zarówno pracowników, jak i pracodawców.

OC i NNW dla rowerzysty: jak się ubezpieczyć, żeby nie przepłacić?
2018-08-31

OC i NNW to podstawowa ochrona niezbędna każdemu rowerzyście. Kosztuje tymczasem grosze.

Już 2,3 mln Polaków korzysta z ubezpieczeń zdrowotnych
2018-05-31

W 2017 r. z prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego skorzystało aż o 22% więcej osób niż rok wcześniej - podaje Polska Izba Ubezpieczeń. Na tak gwałtowny wzrost popularności dodatkowych ubezpieczeń medycznych wpływ mają przede wszystkim długie kolejki do specjalistów i długi czas oczekiwania na specjalistyczne badania w ramach NFZ-etu, niska ocena jakości usług świadczonych przez publiczną opiekę zdrowotną i niskie koszty prywatnych polis.

Lekarze będą wystawiać e-recepty. Rząd przyjął projekt ustawy
2018-02-28

W ubiegły wtorek rząd przyjął projektu ustawy umożliwiający wystawianie recept po przeprowadzeniu przez lekarza badania pacjenta przez Internet. To pierwszy krok w kierunku rozwoju telemedycyny.

Z prywatnej opieki medycznej korzysta już 2,17 mln Polaków
2018-02-12

Aż 2,17 mln Polaków postawiło na prywatną opiekę zdrowotną - wynika na najnowszych danych Polskiej Izby Ubezpieczeń. Zainteresowanie niepublicznymi świadczeniami zdrowotnymi stale rośnie i prawdopodobnie będzie rosnąć nadal jeszcze przez długi czas.

Jakie ubezpieczenie musi posiadać lekarz?
2017-12-30

Zawód lekarza obarczony jest dużym ryzykiem. Każdy błąd w sztuce może doprowadzić medyka do finansowej katastrofy. By tak się nie stało, każdy lekarz powinien posiadać odpowiednie ubezpieczenie. Podstawowa polisa OC może jednak nie wystarczyć.

Ubezpieczenie studenta zaocznego: co trzeba o nim wiedzieć?
2017-10-17

Podjąłeś naukę na uczelni wyższej, ale w trybie niestacjonarnym? Jako student zaoczny masz takie same prawa do ubezpieczenia NFZ jak student dzienny.

Dziesiątka od Open Life: ubezpieczenie na życie od 10 zł/mies.
2017-09-11

W ofercie Open Life TU Życie SA pojawiło się nowe ubezpieczenie: "Dziesiątka", które zapewnia szerokie możliwości w dopasowaniu warunków polisy do własnych potrzeb. Najniższa składka to tylko 10 zł miesięcznie.

Standardowe ubezpieczenia nie chronią od ataków terrorystycznych!
2017-07-20

Jeszcze do niedawna nikt nie zwracał uwagi na wyłączenia ochrony ubezpieczeniowej w przypadku odniesienia przez ubezpieczonego szkód w wyniku aktów terrorystycznych. Teraz - gdy informacje o zamachach w Europie i krajach będących popularnymi destynacjami urlopowymi Europejczyków (jak Egipt) - coraz częściej pojawiają się w mediach, standardowe polisy zaczynają być niewystarczające. Dlaczego? Bo podstawowe ubezpieczenie NNW nie chroni od skutków ataków terrorystycznych.

Rusza kolejna edycja Strażnika Przyszłości - ubezpieczenia dla dzieci od Nationale Nederlanden
2017-05-25

Chcesz zapewnić swoim dzieciom dobry start w dorosłe życie? Nationale-Nederlanden ma dla Ciebie propozycję: ubezpieczenie "Strażnik przyszłości", dzięki któremu możesz regularnie odkładać kapitał z myślą o swoich pociechach, a dodatkowo co roku otrzymasz premię w wysokości nawet do 500 zł.

Ustawa dystrybucyjna zagrożeniem dla agentów ubezpieczeniowych?
2017-05-23

Najprawdopodobniej już jesienią Sejm będzie obradował nad projektem ustawy dystrybucyjnej, która może zatrząść rynkiem pośrednictwa ubezpieczeniowego. Padają zapowiedzi rychłego końca zawodu agenta ubezpieczeniowego i monopolizacji branży przez najsilniejsze firmy. Czy taki scenariusz rzeczywiście ma szanse się ziścić?

Co trzeba wiedzieć o prywatnych ubezpieczeniach zdrowotnych?
2017-04-30

Nie masz jeszcze prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego? Moda na korzystanie z polis medycznych na dobre zagościła wśród pracowników korporacji i większych firm. Teraz zdobywa kolejnych zwolenników - wśród klientów indywidualnych.

Będzie można odzyskać pieniądze z polisolokaty!
2017-04-08

Polisy stanowią większy problem niż kredyty frankowe! Eksperci szacują, że poszkodowanych przez polisolokaty jest ok 5 mln osób, którzy zawarli umowy opiewające na łączną kwotę 50 mld zł.

Ubezpieczenie OC i assistance dla zwierząt od LINK4 i Tesco
2017-03-31

LINK4 przy współpracy z Tesco udostępnił polisę, jakiej jeszcze nie było: NNW wraz z ubezpieczeniem na wypadek powikłań po ukąszeniu przez kleszcza lub inne owadów oraz polisę assistance dla zwierząt domowych.

Które zabiegi dentystyczne refunduje NFZ?
2017-02-24

Wizyta u stomatologa to zwykle niemały koszt. I choć teoretycznie leczenie dentystyczne jest refundowane przez NFZ, to w praktyce tylko niektóre zabiegi obędą się bez sięgania po pieniądze do własnej kieszeni. Sprawdź, za które zabiegi stomatologiczne zapłaci NFZ.

Jak ubezpieczyć w NFZ członka rodziny?
2017-02-13

Sam/sama posiadasz ubezpieczenie zdrowotne (bo np. pracujesz na etat lub prowadzisz własną firmę), a Twój mąż lub Twoja żona już nie? Możesz go/ją objąć własnym ubezpieczeniem. Zobacz, jakich formalności musisz dopełnić.

Wysokość składki na dobrowolne ubezpieczenie NFZ w 2017 r.
2017-02-28

Sprawdź, ile aktualnie wynosi wysokość składki na ubezpieczenie zdrowotne NFZ w 2017 roku.

Rodzaje ubezpieczeń obowiązkowych dla rolników
2017-01-27

Rolnicy należą do jednej z niewielu grup zawodowych, które zobligowane są do posiadania obowiązkowych ubezpieczeń. Jakich? Wyjaśniamy, które rodzaje polis musi wykupić właściciel gospodarstwa rolnego.

Rośnie zainteresowanie polisami medycznymi
2016-12-31

Ostatnie półrocze 2016 roku zaowocowało znacznym ożywieniem na rynku prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych. Polacy coraz chętniej korzystają z abonamentów medycznych, dzięki którym w szybki sposób mogą skorzystać z opieki lekarskiej.

Opłaty likwidacyjne przy ubezpieczeniach inwestycyjnych będą niższe
2016-12-29

Od 1 stycznia 2017 roku będzie można zlikwidować ubezpieczenie z elementem inwestycyjnym niższym kosztem. Wszystko dzięki porozumieniu Prezesa UOKiK z 17 towarzystwami ubezpieczeniowymi w sprawie obniżenia wysokości opłat likwidacyjnych.

Konsekwencje opóźnień w składce zdrowotnej i chorobowej ZUS
2016-10-21

Spóźniłeś się kilka dni ze składkami ZUS? Odsetki karne to nie wszystko, z czym będziesz musiał się liczyć. Sprawdź, jakie konsekwencje nieopłacenia składki zdrowotnej i chorobowej Cię czekają.

Jak działa assistance medyczne?
2016-09-20

Zastanawiasz się nad wykupieniem assistance medycznego, ale nie wiesz, jak to dokładnie działa? Zobacz, na ile usługi tego typu się opłacają.

Ubezpieczenie na życie - czy chroni od nowotworu?
2016-08-12

Przyczyną aż 70% zgonów w Polsce są poważne choroby układu krążenia (m.in. zawały i udary) oraz nowotwory złośliwe. Stąd z roku na rok rośnie wśród Polaków zainteresowanie ubezpieczeniami na życie. Czy jednak wszystkie tak samo chronią przed najgorszym? Jak to jest z tymi polisami?

Ubezpieczenie szkolne czy indywidualne NNW. Co lepsze?
2016-08-19

Czy za kwotę 30-50 zł rocznie ubezpieczenie szkolne rzeczywiście zapewni Twojemu dziecku odpowiednią ochronę finansową? Udowadniamy, że w wielu przypadkach lepiej zdecydować się na indywidualne NNW.

Ubezpieczenie na życie, czyli jak zabezpieczyć przyszłość dzieci i wnuków
2016-07-15

Ubezpieczenie na życie po dobry sposób na to, by zapewnić finansową ochronę rodzinie: małżonkowi, dzieciom czy nawet wnukom po naszej śmierci. Tylko, jak wybrać polisę dla siebie i kiedy ubezpieczenie tego typu nie sprosta naszym oczekiwaniom?

Skąd mam wiedzieć, jakiej polisy potrzebuję?
2016-03-10

Gdy chcemy zaciągnąć kredyt hipoteczny, bank przeważnie wymaga od nas polisy na życie z dokładnie określonymi parametrami: sumą ubezpieczenia, rodzajem i czasem trwania ochrony oraz cesją, która sprawia, że na wypadek naszej śmierci to bank jest odbiorcą świadczenia. Przy podpisywaniu takiej umowy nikt nie zastanawia się, czy taka polisa spełnia jego oczekiwania. W przypadku samodzielnego wybierania ubezpieczenia jest zupełnie inaczej. Skąd mam wiedzieć, jakiej polisy potrzebuję?

Jak mądrze wybrać polisę na życie?
2016-03-10

 Jeśli polisa ma spełniać nasze oczekiwania, to przed jej zakupem warto dokładnie przeanalizować swoją sytuację i ustalić potencjalne zdarzenia, na wypadek których chcemy się odpowiednio zabezpieczyć. Wbrew pozorom, identyfikacja potrzeb w tym zakresie i dopasowanie odpowiedniego ubezpieczenia nie jest sprawą prostą, dlatego najlepiej skorzystać z pomocy fachowca.

Dlaczego warto mieć polisę na życie?
2016-03-10

Możemy być urodzonymi optymistami, z wiarą patrzeć w przyszłość, ale liczenie na to, że nigdy nie spotka nas nic niespodziewanego to nie optymizm, lecz naiwność. „Wypadki chodzą po ludziach” – mówi stare porzekadło. Co ciekawe Polacy są tego świadomi: aż 81% z nas uważa, że warto mieć polisę na życie, ponieważ daje ona ochronę przed skutkami finansowymi nieszczęśliwych zdarzeń. Dlaczego zatem tylko 18% z tych osób ma indywidualną polisę na życie?

Polisa ochronna czy inwestycyjna?
2016-03-10

Ubezpieczenie na życie to nie tylko ochrona naszej rodziny na wypadek nagłej śmierci. Dzięki polisom na życie można także oszczędzać i inwestować, by budować kapitał na przyszłość. Jak zweryfikować, który cel jest dla nas ważniejszy?

Która polisa na życie jest najlepsza?
2016-03-10

Na polskim rynku działa kilkadziesiąt towarzystw ubezpieczeniowych. Każdy z nich oferuje co najmniej kilka rodzajów ubezpieczeń. Jak w tym gąszczu ofert znaleźć najlepszą polisę?

Dlaczego warto poświęcić czas na spotkanie z agentem?
2016-03-10

Myślisz o zakupie polisy na życie? Nie śpiesz się. Zakup ubezpieczenia to nie zakup nowej sukienki czy wakacji dla rodziny – to wybór na całe życie. Aby był sensowny, polisa musi być dobrana dokładnie do naszych potrzeb, a to wymaga czasu.

Jak zrezygnować z dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego NFZ?
2016-02-10

Jeśli nie chcemy już opłacać składek dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego NFZ, możemy z niego zrezygnować. Wystarczy kilka prostych kroków.

Zwolnili mnie z pracy - do kiedy będę ubezpieczony?
2016-02-04

Nawet najdroższa prywatna polisa zdrowotna nie jest w stanie zagwarantować tak kompleksowej ochrony, jaką daje ubezpieczenie zdrowotne. Dlatego też warto wiedzieć, kiedy i w jakich przypadkach tracimy prawo do bezpłatnego leczenia się w placówkach państwowej służby zdrowia. W poniższym artykule przyglądamy się bliżej temu, jak przedstawia się kwestia ubezpieczenia osób zwolnionych z pracy.

Przerwa w ubezpieczeniu zdrowotnym - ile wyniesie kara?
2016-01-18

Osoby, które nie podlegają obowiązkowemu ubezpieczeniu zdrowotnemu, mogą przystąpić do takiego ubezpieczenia dobrowolnie. W takim przypadku należy udać się do NFZ i podpisać stosowną umowę - niestety, niekiedy nie obędzie się bez opłacenia kary. Ile wynosi kara za przerwę w ubezpieczeniu zdrowotnym?

Dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne a odliczenie od podatku
2016-01-01

Osoby nieopłacające obowiązkowych składek ZUS mogą skorzystać z opcji dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego. Takie ubezpieczenie umożliwi im bezpłatne korzystanie ze służby zdrowia. Jakie odliczenia od podatku w 2016 roku przysługują podatnikom korzystającym z dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego?

Nie pracujesz na etat? Wykup dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne
2015-12-28

Obecnie bardzo dużo osób pracuje na podstawie umów o dzieło lub zlecenie, a to jest związane z brakiem ubezpieczenia w ZUS-ie. Taka sytuacja skutkuje brakiem bezpłatnej opieki medycznej. Wyjściem dla takich osób jest wykupienie dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego.

Prywatne ubezpieczenie medyczne dla pracowników - na ile się opłaca?
2015-11-19

Wysoki standard świadczonych usług oraz krótki czas oczekiwania na wizytę u specjalisty – to tylko niektóre z korzyści, jakie zapewniają prywatne ubezpieczenia medyczne. Coraz częściej sięgają po nie firmy, które chcą zapewnić odpowiedni poziom opieki swoim podwładnym. Czy taka polisa może opłacić się zarówno pracownikom, jak i pracodawcom?

I kleszcz nie straszny - ubezpiecz się od boreliozy
2015-11-04

Ocieplenie klimatu spowodowało wyraźny wzrost populacji kleszczy w Polsce. Niestety przekłada się to na większą ilość zachorowań, m.in. na boreliozę czy odkleszczowe zapalenie mózgu. Grupą zawodową, która jest najbardziej narażona na styczność z tymi szkodliwymi pajęczakami, są rolnicy. Pomocną dłoń wyciągnęło do nich TU InterRisk, które oferuje polisy chroniące m.in. przed chorobami powstałymi wskutek ugryzienia przez kleszcza.

Ubezpieczenie na życie z niską składką - czy zapewni dobrą ochronę?
2015-10-29

Polisy na życie to skomplikowane produkty ubezpieczeniowe – przynajmniej w teorii. W praktyce ich działanie jest niezwykle proste i można je ująć w jednym zdaniu: gdy ubezpieczony umrze, jego rodzina otrzyma potrzebną pomoc finansową. Pozostaje jednak pytanie, czy ubezpieczenie z niską składką jest w stanie zapewnić odpowiednią ochronę?

Ubezpiecz się od chorób serca
2015-10-07

Nowotwory i choroby serca są przyczyną aż 70% zgonów w Polsce. Te choroby oznaczają dla chorujących i ich rodzin znaczny wysiłek finansowy. W związku z tym warto zawczasu skorzystać z dostępnych na rynku polis chroniących w razie chorób serca.

Czy e-papierosy wpływają na wysokość składki polisy na życie?
2015-09-28

Nałogowe palenie papierosów stanowi okoliczność uzasadniającą nałożenie wyższej składki ubezpieczeniowej. Negatywny wpływ tego uzależnienia został dokładnie zbadany i jego występowanie nie podlega dziś dyskusjom. A co z cieszącymi się coraz większą popularnością e-papierosów? Czy miłośnicy e-dymka również muszą liczyć się ze zwyżką składki polisy na życie?

Na ile chroni dziecko polisa szkolna?
2015-09-08

Początek roku szkolnego oznacza dla dzieci powrót do szkolnych ławek. Dla rodziców wiąże się tymczasem ze zwiększonymi wydatkami - nie tylko na podręczniki i przybory niezbędne do nauki, ale także na rozmaite składki szkolne, w tym na ubezpieczenie. W jakich sytuacjach uczniów ochrania polisa wykupiona w szkole?

Ile czasu mamy na odwołanie od decyzji ubezpieczyciela?
2015-08-28

Uważasz, że wycena poniesionej przez Ciebie szkody jest zbyt niska? Chcesz odwołać się od decyzji swojego ubezpieczyciela, ale nie wiesz, ile masz na to czasu? Sprawdź poniżej.

Warto kupować ubezpieczenia NNW?
2015-08-17

Okres wakacyjny sprzyja różnego rodzaju podróżom. Niestety, przykrą konsekwencją rozmaitych atrakcji, z których korzystamy podczas urlopu, są częste kontuzje, urazy itp. W związku z tym zagrożeniem każdy podróżujący powinien posiadać odpowiednią polisę na wyjazd. Czy warto jednak kupować w tym celu samo ubezpieczenie NNW?

Z Kartą Dużej Rodziny dostaniesz zniżki na ubezpieczenia w Avivie
2015-08-13

Karta Dużej Rodziny to funkcjonujący w instytucjach publicznych i w firmach prywatnych system zniżek dostępnych dla wielodzietnych rodzin. Posiadacze takich kart mogą po niższych cenach korzystać z ofert instytucji kultury, ośrodków rekreacyjnych czy księgarni na terenie całego kraju. Obecnie z Kartą dużej Rodziny można także otrzymać zniżki ubezpieczeniowe w Avivie.

Skarbówka może żądać od lekarzy ujawnienia historii chorób pacjentów!
2015-07-01

Kontrolując lekarzy prowadzących prywatną praktykę, urzędy skarbowe wymagają również pokazania list pacjentów. Według fiskusa dane osobowe - imiona, nazwiska oraz adresy pacjentów - nie są objęte tajemnicą lekarską ze względu na brak charakteru medycznego. Czy przepisy zezwalają na ujawnienie historii chorób pacjenta?

PZU: infolinia
2015-06-26

Na polskim rynku ubezpieczeniowym PZU SA funkcjonuje w formie spółki akcyjnej od przeszło 20 lat. Jak skontaktować się z PZU poprzez infolinię?

Ranking ubezpieczeń na życie
2015-06-25

Ubezpieczenia na życie zapewniają poczucie bezpieczeństwa ubezpieczonemu i jego bliskim dzięki udzielanemu wsparciu finansowemu w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Prześledziliśmy popularne obecnie oferty dostępnych ubezpieczeń na życie, aby sprawdzić, gdzie najlepiej taki produkt wykupić.

Ubezpieczenie na życie kredytu to tylko niepotrzebny koszt
2015-06-05

Banki często zachęcają do ubezpieczania kredytu gotówkowego, a czasami wręcz tego żądają. Niektóre z nich oferują nawet korzystniejsze warunki kredytu w pakiecie z polisą na życie. Czy takie ubezpieczenie rzeczywiście jest przydatne, czy to tylko niepotrzebny koszt?

Ubezpieczenie na życie z karencją a ochrona tymczasowa
2015-05-29

Zastanawiając się nad wykupieniem polisy na życie, powinniśmy zapoznać się z wymogami ubezpieczyciela dotyczącymi karencji, a także z warunkami ochrony tymczasowej. Dlaczego? Ponieważ ograniczają okres umowy ubezpieczeniowej. Jak karencja i ochrona tymczasowa wpływają na początkowy okres trwania umowy polisy na życie?

Zasady rozwiązania umowy z AXA Życie
2015-05-29

Oferta ubezpieczeniowa AXA Życie zawiera szereg rozwiązań, mających na celu ochronę finansową klientów w różnego rodzaju sytuacjach. Co jednak zrobić, gdy nie jesteśmy zadowoleni z polisy i chcemy z niej zrezygnować?

Emeryt też może ubezpieczyć swoje życie
2015-05-29

Wiele usług finansowych jest niedostępnych dla osób po 60 roku życia, np. niemożliwe okaże się uzyskanie długoterminowego kredytu. Czy to samo dotyczy ubezpieczeń na życie? Otóż nie. Firmy ubezpieczeniowe mają w swojej ofercie produkty ubezpieczeniowe przeznaczone specjalnie dla emerytów. 

Grupowe ubezpieczenia na życie - czy warto z nich korzystać?
2015-05-28

Grupowe ubezpieczenia na życie stały się już właściwie powszechne w polskich zakładach pracy. Z jednej strony doceniamy fakt bycia ubezpieczonym, a z drugiej – wiele osób rozumie, że zakłady pracy są w stanie wynegocjować lepsze warunki. Sprawdźmy, czy rzeczywiście warto korzystać z takich polis.

Ubezpieczenie na życie a podatek
2015-05-27

Osoba uposażona, która otrzymuje świadczenie z polisy na życie, w niektórych sytuacjach powinna się rozliczyć z tego tytułu z urzędem skarbowym. Kiedy ubezpieczony musi zapłacić podatek?

4Life Direct - nasza opinia
2015-05-25

Jest wiele firm ubezpieczeniowych oferujących ubezpieczenia na życie, choć nie wszystkie proponowane polisy są godne uwagi. Może 4Life Direct spełni oczekiwania klientów poszukujących jak najkorzystniejszych ofert?

Rozwiązanie umowy z Aegon
2015-05-12

Podpisanie umowy ubezpieczeniowej jest proste. Gorzej z rezygnacją z niej, bowiem każde zerwanie polisy wiąże się z konsekwencjami. Sprawdzamy, jak to wygląda w przypadku towarzystwa Aegon.

Poczta bierze się za sprzedaż ubezpieczeń na życie
2015-04-10

Od kwietnia 2015 roku Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie wprowadza do swojej oferty ubezpieczenia na życie. W pierwszej kolejności będą z tej propozycji mogli korzystać pracownicy Poczty Polskiej. Następnym krokiem ma być wprowadzenie produktów bancassurance dla klientów Banku Pocztowego i polis ochronnych dla klientów Grupy Poczta Polska.

Sporty o ryzykownym charakterze a ubezpieczenie na życie
2015-03-21

Decydując się na ubezpieczenie na życie, powinniśmy zwracać uwagę na wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela. Dotyczy to zwłaszcza osób uprawiających sporty o ryzykownym charakterze.

Procedura wypłaty świadczeń z polisy po śmierci ubezpieczonego
2015-03-12

Wykupując polisę na życie, należy wskazać w umowie osoby uposażone, które na wypadek śmierci ubezpieczonego będą miały prawo do otrzymania świadczenia z ubezpieczenia. Taki zapis pozwoli szybciej dopełnić formalności i otrzymać świadczenie naszym najbliższym. Jak przebiega procedura wypłaty środków finansowych po śmierci ubezpieczonego?

Na jakich zasadach działają ubezpieczenia szkolne?
2015-03-06

Ubezpieczenie dziecka powinno być dla rodziców bardzo ważne. Często jednak za namową pracowników szkoły rodzice bez porównywania ofert wybierają polisy, które są im proponowane. To nie zawsze najlepszy wybór.

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu chorób przewlekłych?
2015-03-03

Zakup ubezpieczenia medycznego wiąże się z koniecznością podania ogólnych informacji o sobie. Czasami należy wypełnić krótką ankietę i odpowiedzieć na pytania dotyczące stanu naszego zdrowia. Nie warto zatajać niczego przed ubezpieczycielem.

Prześwietlamy ubezpieczenie NNW do konta w PKO BP
2015-02-27

Klienci PKO Banku Polskiego mogą skorzystać ze specjalnej polisy NNW do rachunku bankowego. Czy kupno takiego ubezpieczenia ma sens? Dowiesz się poniżej.

Czy mogę ubezpieczyć się na życie, mając wykrytego raka?
2015-02-21

O ubezpieczeniach na życie i zdrowie przypominamy sobie często dopiero wtedy, gdy nieszczęście - pod postacią śmiertelnej choroby - dotyka nas lub naszych najbliższych. Jakie szanse na ubezpieczenie się ma osoba, u której wykryto już nowotwór?

NNW do konta osobistego w PKO BP - komu się przyda?
2015-02-21

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków coraz częściej staje się dodatkiem do innego typu produktów finansowych. NNW dodawane do polis turystycznych czy komunikacyjnych jest standardem, a ostatnio ochroną tego typu obejmowani są - płatnie lub za darmo - posiadacze rachunków bankowych, tak jak to jest m.in. w przypadku oferty PKO BP.

Co z ubezpieczeniem na życie dla osób starszych?
2015-02-16

Nie jest tajemnicą, że na rynku brakuje dobrych ubezpieczeń na życie dla osób starszych. Nie oznacza to jednak, że w podeszłym wieku nie możemy liczyć na żadną ochronę.

Do czego służy polisa NNW?
2015-02-12

Polisa NNW to ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. Sprawdź, w jakich sytuacjach zapewni ubezpieczonemu finansowe wsparcie.

Postępowanie po śmierci ubezpieczonego na życie
2015-02-12

Polisa na życie to produkt ubezpieczeniowy, z którego korzysta coraz więcej osób. Jak wygląda dokładnie postępowanie w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej? Jakie czynności musi podjąć rodzina zmarłego, aby otrzymać odszkodowanie? Wyjaśniamy.

NNW - skuteczna ochrona już za złotówkę miesięcznie
2015-02-10

Śnieg i oblodzone chodniki sprzyjają nieszczęśliwym wypadkom. Wystarczy niefortunne pośliźnięcie i można złamać nogę albo rękę. Warto być jednak mądrym przed szkodą i pomyśleć o polisie chroniącej od następstw nieszczęśliwych wypadków. Polisa NNW może być skutecznym i co ważne: niedrogim zabezpieczeniem.

Czy zawód wpływa na składkę ubezpieczenia na życie?
2015-02-06

Podczas ustalania wysokości składki polisy na życie, towarzystwa ubezpieczeniowe biorą pod uwagę nawet ponad 50 różnych czynników. Wśród nich znajduje się m.in. wykonywany przez ubezpieczającego się zawód.

Kto zapłaci za karetkę, gdy poszkodowany nie ma ubezpieczenia NFZ?
2015-02-03

O leczenie nie martwią się osoby zatrudnione na etacie lub umowach cywilnoprawnych, pozostające na emeryturze lub rencie. Kto natomiast zapłaci za karetkę wezwaną do poszkodowanego, który nie ma ubezpieczenia w NFZ?

Przed wykupieniem polisy na życie...
2015-02-02

Ubezpieczenie na życie wykupujemy po to, by zabezpieczyć finansowo bliskich na wypadek naszej śmierci. Podpisując umowę, zobowiązujemy się do płacenia składek, natomiast ubezpieczyciel gwarantuje wypłatę odszkodowania osobom uposażonym w przypadku śmierci ubezpieczonego. Co powinniśmy wiedzieć przed wykupieniem polisy na życie?

Czy NNW chroni ubezpieczonego za granicą?
2015-01-31

Polisa NNW jest dobrym rozwiązaniem, gdy chcemy zapewnić sobie finansowe zaplecze na wypadek utraty zdrowia wskutek nieszczęśliwych zdarzeń. Czy ubezpieczenie to zapewnia ochronę także poza granicami Polski?

Co musi się znaleźć w umowie ubezpieczenia na życie?
2015-01-31

Umowa ubezpieczenia na życie stanowi zobowiązanie, którego muszą przestrzegać obydwie strony kontraktu, czyli ubezpieczyciel oraz ubezpieczający. Sprawdźmy, co musi znaleźć się w takiej umowie.

Ubezpieczenie dla palacza
2015-01-13

Palenie tytoniu zwiększa ryzyko poważnych zachorowań, co teoretycznie powinno skłaniać palaczy do wykupienia odpowiedniej polisy na życie i zdrowie. Tu jednak pojawia się problem - czy towarzystwa ubezpieczeniowe chętnie obejmą uzależnionych od nikotyny ochroną ubezpieczeniową?

Rodzaje ubezpieczeń na życie
2015-01-09

Towarzystwa ubezpieczeniowe wyróżniają różne typy polis na życie. Dobrze się zapoznać z tym rozróżnieniem, aby móc podjąć decyzję, które ubezpieczenie jest nam najbardziej potrzebne.

Czy student musi wykupić ubezpieczenie NNW?
2015-01-09

Studenci są tak samo narażeni na nieszczęśliwe wypadki jak inne osoby, dlatego też powinni w dojrzały sposób podejść do zakupu polisy NNW, gdy podejmują naukę na uczelni wyższej. Czy jest to w ich sytuacji ubezpieczenie obowiązkowe?

Kto powinien ubezpieczyć się na życie?
2015-01-07

Ubezpieczyć się na życie czy nie? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób, a decyzja bardzo często ma ogromny wpływ nie tylko na nasze własne finanse, ale też na przyszłe finanse naszych bliskich.

Pracownik miał wypadek przy pracy. Czy może żądać odszkodowania od pracodawcy?
2014-12-31

Wypadki się zdarzają również w pracy, dlatego pracownik powinien wiedzieć, jak w takiej sytuacji się zachować. Czy może zażądać od pracodawcy odszkodowania?

Wypadek w pracy - kto wypłaci odszkodowanie?
2014-12-30

Nieszczęśliwy wypadek może przytrafić się wszędzie, m.in. w pracy. Warto wiedzieć, kto wtedy wypłaci odszkodowanie i na co może liczyć poszkodowany pracownik oraz jakie obowiązki ma wówczas pracodawca.

Ubezpieczenia dla dzieci na ferie
2014-12-30

Ferie zimowe to dla dzieci czas odpoczynku od zajęć lekcyjnych, a także okres świetnej zabawy podczas wyjazdów na narty, snowboard czy nawet wypadku na łyżwy. Niestety takie zimowiska sprzyjają różnym kontuzjom, złamaniom i innym wypadkom. Sprawdź, które ubezpieczenie zapewni dziecku najlepszą ochronę.

Na ile szkolne ubezpieczenie NNW chroni Twoje dziecko?
2014-12-25

Rok szkolny w pełni, tym bardziej warto zastanowić się, na ile szkolne ubezpieczenie NNW chroni dzieci.

Biegasz zimą? Ubezpiecz swoje nogi od złamań
2014-12-29

Bieganie stało się ostatnio bardzo popularne wśród Polaków. Fani tego sportu uprawiają go także zimą. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że bieganie, oprócz przyjemności i zalet zdrowotnych, wiąże się również z narażaniem się na różnego rodzaju kontuzje. Właśnie dlatego warto ubezpieczyć swoje nogi od złamań. 

Zbliża się sezon na sanki i łyżwy - pamiętaj ubezpieczyć dziecko
2014-12-18

Powinniśmy pamiętać, że zimowe sporty to nie tylko narty. Dzieci ciągle jeszcze chętnie jeżdżą na sankach albo łyżwach. Niestety, każda z tych zabaw może skończyć się urazem - często nawet złamaniem, a nawet wstrząśnieniem mózgu. Dlatego już teraz, gdy zbliża się sezon, warto pamiętać, żeby ubezpieczyć dziecko. 

Jak wypowiedzieć umowę ubezpieczenia na życie?
2014-12-11

Przystąpienie do ubezpieczenia na życie nie oznacza długoterminowego zobowiązania bez możliwości zerwania umowy. Tę można stosunkowo łatwo wypowiedzieć.

Od ryzyka działań wojennych i zamieszek też można się ubezpieczyć
2014-12-08

Niewiele osób wie, że od ryzyka działań wojennych oraz wszelkiego rodzaju zamieszek również można się ubezpieczyć. Sprawdź, ile to kosztuje.

Co daje ubezpieczenie na życie?
2014-12-04

Ubezpieczenie na życie ma na celu przede wszystkim zabezpieczyć finansowo przyszłość bliskich osoby ubezpieczonej. Produkty proponowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe posiadają jednak różne warianty ochrony. Sprawdźmy, jak mogą chronić ubezpieczonego.

Od czego zależy składka ubezpieczenia na życie?
2014-12-01

Coraz więcej Polaków decyduje się wykupić ubezpieczenie na życie. Taka polisa to nie tylko ochrona, ale również obowiązek regularnego opłacania składki. Warto sprawdzić, od czego zależy jej wysokość.

Czy ubezpieczenie zdrowotne NFZ wystarczy?
2014-12-01

Ubezpieczenie zdrowotne posiada każda osoba, które regularnie odprowadza składki do ZUS lub za którą czyni to pracodawca. Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu zdrowotnym?

Jak szukać najlepszego ubezpieczenia na życie?
2014-11-20

Na rynku ubezpieczeniowym funkcjonuje wiele towarzystw oferujących polisy na życie. W jaki sposób zatem właściwie wybrać ubezpieczenie spośród mnogości propozycji?

Jaką ochronę zapewnia ubezpieczenie studenckie?
2014-11-19

Studenci mogą się ubezpieczać w różnym zakresie. Jeśli uczęszczasz na uczelnię wyższą, sprawdź, która polisa może być Ci potrzebna.

Zimowe ubezpieczenia na życie dla amatorów sportów
2014-11-14

Planując wyjazd na narty lub zorganizowane zimowisko, dla własnego bezpieczeństwa powinniśmy wykupić odpowiednią polisę. Ubezpieczenie wyjazdu zimowego zapewnia kompleksową ochronę wszystkim miłośnikom sportów zimowych.

Ile trwa karencja w ubezpieczeniu na życie?
2014-11-11

Ubezpieczając się na życie, warto zwrócić uwagę na okres karencji, jaki zwykle bywa wyznaczany w umowach polis.

Umowy cywilnoprawne a ubezpieczenie zdrowotne i społeczne
2014-11-07

Umowa cywilnoprawna typu umowa-zlecenie zawierana jest pomiędzy zleceniodawcą a zleceniobiorcą na wykonanie określonej pracy w określonym terminie. Czy umowa-zlecenie zapewnia jej posiadaczowi prawo do ubezpieczenia zdrowotnego oraz społecznego?

Ubezpiecz dziecko w Expander Advisors
2014-11-03

Expander wprowadził do swojej oferty produkt MetLife TUnŻiR S.A. Bezpieczne Dziecko, będący kompleksowym ubezpieczeniem ochronnym dla najmłodszych. Produkt pozwoli uchronić rodziców przed finansowymi konsekwencjami nieszczęśliwych wypadków swoich podopiec.

Czy warto dodatkowo ubezpieczać choroby przewlekłe?
2014-11-03

Wyjazd zagraniczny najczęściej skłania nas do zakupienia polisy turystycznej. Ubezpieczenie to zagwarantuje nam pomoc medyczną w nagłych przypadkach. Jednakże polisa turystyczna standardowo nie pokryje kosztów leczenia, jeżeli objawy wynikają z posiadanej choroby przewlekłej, jej zaostrzenia lub nawrotu.

Wszystko, co musisz wiedzieć o ubezpieczeniu NNW
2014-10-24

Zdarzenia losowe mogą spotkać każdego. Złamanie, kontuzja, trwały uszczerbek na zdrowiu ­­– takie sytuacje nie należą do rzadkości, są nieprzyjemne, ale stres i cierpienie możemy złagodzić dzięki wykupieniu polisy NNW.

PZU ubezpiecza na wypadek raka i zawału
2014-10-29

Ubezpieczamy nieruchomości, pojazdy mechaniczne, i siebie od wypadków losowych. Jednak w większości polis wypadkiem losowym są np. wypadki samochodowe, pożary, kradzież.

Co oznacza karencja w ubezpieczeniu na życie?
2014-10-22

Wybierając polisę na życie, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka szczegółów zawartych w umowie oraz ogólnych warunkach ubezpieczenia. Jednym z nich jest karencja.

Umowa-zlecenie a ubezpieczenie zdrowotne i społeczne
2014-10-13

Trudności na rynku pracy sprawiają, że wiele osób pracuje na podstawie umów-zleceń. Czy w związku z tym umowa-zlecenie uprawnia do ubezpieczenia zdrowotnego?

Polisa na życie a rozwód
2014-10-13

Co roku w Polsce dochodzi do kilkudziesięciu tysięcy rozwodów. Czy w takiej sytuacji posiadana w czasie małżeństwa polisa na życie jest nadal ważna?

Z Wartą ochronisz całą rodzinę?
2014-10-07

Od kilku miesięcy w ofercie Warty znajduje się nowy program ubezpieczeniowy, którego zakres ochroni całą rodziną nawet od 50 różnych zdarzeń. Sprawdzamy, czy warto z niego korzystać.

Zaplanuj wizyty lekarskie z aplikacją Czas Na Zdrowie
2014-10-03

Od teraz możesz zaplanować wizyty lekarskie i badania profilaktyczne nie wychodząc z domu. Wszystko dzięki aplikacji "Czas Na Zdrowie" od Prudential.

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu zdrowotnym?
2014-09-30

W kilku zdaniach prezentujemy podstawowe informacje na temat tego, co warto wiedzieć o ubezpieczeniu zdrowotnym.

MedKonsultacja od Europ Assistance Polska
2014-09-24

Klienci korzystający z usług Europ Assistance Polska mogą teraz skorzystać z nowego produktu, MedKonsultacji, stanowiącą drugą opinię medyczną. Klienci będą mogli zweryfikować postawioną diagnozę oraz zaproponowany proces leczenia w sytuacji ciężkiego zachorowania.

Na czym polegają ubezpieczenia grupowe?
2014-09-18

Ubezpieczenia grupowe mają tę przewagę nad ubezpieczeniami indywidualnymi, że są zwykle tańsze. Czy jednak te dwa typy polis różnią się od siebie czymś więcej?

Jak zabezpieczyć się finansowo na wypadek nowotworu?
2014-09-10

Standardowe ubezpieczenie zdrowotne, gwarantowane przez opiekę publiczną, nigdy nie spełniało swojej roli. Na wypadek wystąpienia poważniejszych chorób, w tym nowotworów, Polacy więc postanowili ubezpieczać się sami. Czy takie polisy są cokolwiek warte?

Ubezpiecz się przez szkodami wyrządzonymi przez psa
2014-09-09

Masz czworonożnego pupila? Ubezpiecz się przed szkodami przez niego wyrządzonymi - zapewnisz sobie spokój, nie obawiając się o ewentualne koszta, na jakie może w przyszłości narazić Cię Twój pies.

Wady i zalety ubezpieczenia na wypadek nowotworu
2014-09-04

Coraz więcej osób choruje na nowotwory. Czy polisa ubezpieczeniowa na wypadek ich wystąpienia pozwoli się obronić przed finansowymi skutkami niezdolności do pracy oraz pomoże zabezpieczyć się pieniężnie na ciężkie dni?

Rodzaje ubezpieczeń na życie
2012-05-29

Bardzo istotne jest, aby przy wyborze ubezpieczenia na życie kierować się swoimi potrzebami tak, aby polisa była jak najlepiej dostosowane do indywidualnych oczekiwań ubezpieczonego. Wybór odpowiedniego typu ubezpieczenia na życie ma ogromny wpływ na charakter ochrony ubezpieczeniowej.

Grupowe ubezpieczenie na życie
2012-05-29

Grupowe ubezpieczenia na życie oferowane są najczęściej w zakładach pracy. Z reguły są to gotowe, ściśle ustalone rozwiązania dla pracowników określonej firmy. Zazwyczaj w ramach grupowego ubezpieczenia na życie klienci mogą wybrać jeden z dwóch lub trzech wariantów. W każdym z nich są z góry ustalone sumy ubezpieczenia, czyli wysokości świadczeń na wypadek wystąpienia danego zdarzenia.

Czym są ubezpieczenia na życie?
2012-05-29

Ubezpieczenia na życie mają na celu zapewnienie ochrony finansowej osobom bliskim, a tym samym dają poczucie bezpieczeństwa w przypadku ewentualnej śmierci.