Ubezpieczenie turystyczne

Ochrona ubezpieczeniowa w LINK4 będzie trwać nawet po alkoholu2018-07-26

Alkohol to często czynnik przeważający na niekorzyść ubezpieczonych, którzy chcą ubiegać się o wypłatę odszkodowania z polisy. Ale tak być nie musi. W te wakacje LINK4 zaprezentował specjalną ofertę polisy turystycznej, która gwarantuje pomoc w razie wypadku (lub zachorowania) w zagranicznej podróży także wówczas, gdy do zdarzenia doszło po spożyciu przez ubezpieczonego lampki wina, piwa czy drinka.

Czytaj więcej Link

Pozostałe artykuły

Jak działa EKUZ i czy zastąpi ubezpieczenie turystyczne?
2018-07-11

Zacznijmy od tego: EKUZ to nie ubezpieczenie turystyczne! Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego gwarantuje za granicą dostęp jedynie do podstawowej opieki medycznej, niezbędnej w sytuacji poważnego zagrożenia życia i zdrowia. EKUZ to zdecydowanie za mało, by można było wyjechać na wczasy bez obaw o koszty leczenia, którego mógłby potrzebować turysta.

Bankructwo biura podróży nie skróci pobytu turystów za granicą
2018-05-31

Już od 1 lipca 2018 r. turyści zostaną objęci szerszą ochroną na wypadek bankructwa biura podróży. Jeśli agencja turystyczna upadnie, jej klienci, którzy aktualnie znajdują się na wczasach za granicą, będą mogli spokojnie dokończyć pobyt.

Pierwsze ubezpieczenie turystyczne od Nationale Nederlanden
2018-02-26

Nationale Nederlanden zaprezentowało warunki wprowadzonej właśnie do oferty polisy turystycznej. Ubezpieczeni mogą liczyć na ochronę podczas podróży już od momentu wyjścia z domu, pomoc w przypadku aktów terroryzmu, a do tego assistance domowe, działające pod ich nieobecność.

Wypadek po alkoholu? Możesz nie dostać odszkodowania z polisy turystycznej
2018-01-31

Złamałeś nogę na nartach, a ubezpieczyciel nie chce wypłacić Ci odszkodowania, bo znajdowałeś się pod wpływem alkoholu? Takich sytuacji można uniknąć, rozszerzając polisę o tzw. "klauzulę alkoholową".

Play rusza ze sprzedażą ubezpieczeń. Trzy oferuje za darmo
2017-12-31

Play startuje z nowym pomysłem na biznes. Rozwija swoją ofertę o usługi całkowicie odmienne od dotychczasowego profilu firmy. Obok usług telekomunikacyjnych będzie oferować ubezpieczenia.

Ubezpieczenia TU Europa kupisz teraz w aplikacji SkyCash
2017-07-07

W ofercie produktów dostępnych w aplikacji SkyCash znalazło się teraz także ubezpieczenie turystyczne od TU Europa. Dzięki temu możesz wykupić niezbędną polisę w kilka chwil, nawet już w drodze na wakacje.

Ile trzeba czekać na wydanie karty EKUZ?
2017-06-28

Karta EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) pozwala na korzystanie z publicznej opieki zdrowotnej za granicą. Karta może okazać się wybawieniem w razie nagłego wypadku czy choroby, które mogą nas zaskoczyć podczas wakacji. Co istotne – EKUZ jest wydawana za darmo, a na jej otrzymanie nie trzeba długo czekać.

Wycieczka z biura podróży niezgodna z opisem? Reklamuj!
2016-08-29

Koniec lata to okres wzmożonych skarg na biura podróży, które nie chcą niezadowolonym klientom zwrócić pieniędzy za niezgodne z opisem wycieczki. Mimo wszystko w większości przypadków, by móc liczyć na zwrot części poniesionych kosztów, wystarczy pisemna reklamacja.

Urlop w Turcji 2016 - czy będzie bezpiecznie?
2016-07-21

Dziś w Turcji ogłoszono stan wyjątkowy. To odpowiedź na zagrożenia, z jakimi obecnie zmaga się kraj po nieudanej próbie zamachu stanu. MSZ ostrzega przed podróżami w tamte rejony, ale touroperatorzy zapewniają, że polskim turystom nic nie grozi. Czy to prawda? Czy urlop w Turcji będzie w wakacje 2016 bezpieczny?

Jak przedłużyć ubezpieczenie turystyczne na wyjeździe?
2016-03-23

Planując wyjazd (wypoczynkowy lub służbowy) za granicę, warto posiadać ze sobą ubezpieczenie turystyczne. W trakcie wyjazdu mogą nas zaskoczyć niespodziewane sytuacje, które spowodują przedłużenie podróży. Czy na wyjeździe można przedłużyć polisę turystyczną?

Formalności przy ubezpieczeniu turystycznym
2016-03-03

Polisa turystyczna jest niezbędna w trakcie wyjazdu wypoczynkowego - zwłaszcza za granicę. Tego typu zabezpieczenie pozwala nam wyeliminować lub ograniczyć zagrożenia finansowe związane z nieprzewidzianymi okolicznościami, jakie mogą nas spotkać na wczasach czy w podróży. A co potrzebne jest do wykupienia ubezpieczenia turystycznego? Sprawdź formalności.

Sport amatorski a wyczynowy - różnice w ubezpieczeniu
2016-03-01

Wybierając się na zimowy wypoczynek związany z jazdą nartach lub na snowboardzie, powinniśmy zaopatrzyć się w polisę turystyczną. Zanim wybierzemy konkretną ofertę, warto jednak wiedzieć, w jaki sposób ubezpieczyciele definiują różnicę pomiędzy uprawianiem sportu amatorsko a wyczynowo. Od tego określenia może zależeć cena polisy turystycznej.

Którzy narciarze powinni wykupić polisę?
2016-02-29

Coraz więcej Polaków wyjeżdża na narty nie tylko na stoki w naszym kraju, ale także za granicą. Niektórzy z nich twierdzą z przekonaniem, że nie potrzebują dodatkowego ubezpieczenia podczas takiego wypoczynku. Czy to prawda? Którzy narciarze powinni wykupić polisę turystyczną?

Ubezpieczenie bagażu - obejmie sprzęt sportowy?
2016-02-18

Wybierając się w podróż lub na urlop, często korzystamy z ubezpieczenia turystycznego, w tym ubezpieczenia bagażu podróżnego - to jednak nie zawsze obejmuje sprzęt sportowy.

Ubezpieczenie od odwołania lotu - na jakie odszkodowanie można liczyć?
2016-02-02

Podróż lotnicza kojarzy się na ogół z wygodą i szybką podróżą. Decydując się na ten środek transportu, musimy jednak być także przygotowani na niemiłe niespodzianki. Jaki odszkodowanie należy się przy ubezpieczeniu od odwołania lotu?

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne?
2016-01-19

Decydując się na wczasy lub wycieczkę z biurem podróży, jesteśmy obejmowani ubezpieczeniem wykupionym przez organizatora; gdy sami planujemy wypoczynek, o polisę musimy zadbać sami - sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne.

Jak wybrać ubezpieczenie narciarskie?
2016-01-04

Planując zimowy wypoczynek, Polacy najczęściej wybierają regiony, w których można jeździć na nartach. W toku przygotowań nie powinniśmy zapomnieć o ubezpieczeniu. Jego brak podczas wypadu narciarskiego może nas dużo kosztować, zwłaszcza w razie wypadku na stoku za granicą. Czym zatem kierować się, wybierając polisę narciarską?

Przedwczesny poród na urlopie za granicą - ubezpieczenie wystarczy?
2015-12-08

Mówią, że ciąża to nie choroba, w związku z tym ten stan nie oznacza, że kobieta nie może podróżować, czy wybrać się urlop, np. za granicę. Podróżując czy wypoczywając, powinna mieć jednak na uwadze zastosowanie dodatkowych środków ostrożności, które zapewnią bezpieczeństwo jej samej i nienarodzonemu jeszcze maleństwu. Czy ubezpieczenie pokryje przedwczesny poród za granicą?

Akcja ratownicza w górach - zapłaci ubezpieczyciel czy turysta?
2015-11-13

Urlop w górach to wymarzony odpoczynek dla turystów lubiących wspinaczki, jednak tylko pod warunkiem, że dobrze się do niego przygotują, także pod względem ubezpieczenia. Polisa turystyczna przyda się zarówno alpinistom, jak i osobom tylko spacerującym po łagodnych górskich szlakach. A co w przypadku braku odpowiedniej polisy - kto poniesie koszty ewentualnej górskiej akcji ratowniczej?

Znajdź dobre ubezpieczenie na zagraniczny wyjazd w góry
2015-10-29

Jeśli wybierasz się na zagraniczny wyjazd w góry, pamiętaj o odpowiednim ubezpieczeniu swojego pobytu. Nieszczęśliwy wypadek może zdarzyć się bowiem nie tylko podczas szusowania po górskich stokach, ale również podczas spokojnych spacerów. Jego konsekwencje mogą zrujnować Twoje finanse. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej polisy podróżnej.

Reklamacja wczasów - za nieudany urlop należy się rekompensata
2015-09-22

Wyjechałeś na wymarzone wakacje, ale na miejscu okazało się, że było inaczej niż prezentował to folder reklamowy organizatora wczasów? Hotel był gorszej jakości, brakowało zaplanowanych imprez i wycieczek, a posiłki były niejadalne? W takiej sytuacji należy złożyć reklamację wczasów, ponieważ za nieudany urlop należy się rekompensata.

Spędź wrześniowy urlop bez obaw o upadek biura podróży
2015-09-10

Pomimo tego, że wakacje się skończyły, to niektórzy z nas dopiero teraz, we wrześniu, planują wyjechać na letni urlop. Warto do takiego wyjazdu dobrze się przygotować, by uniknąć rozczarowania. Najważniejsze, by rozsądnie wybrać miejsce, ponieważ nadal w wielu krajach jest niespokojnie. Powinniśmy także gruntownie sprawdzić sytuację finansową biura podróży, w którym zamierzamy wykupić wczasy.

Ubezpieczenie dla turysty-nurka
2015-07-28

Nurkowanie, poza tym, że pozwala dostarczyć wielu pozytywnych wrażeń, jest także sportem, który wiąże się z ryzykiem. Jeśli zależy nam na skutecznej ochronie, uprawiając tę dyscyplinę na wakacjach, zwykłe ubezpieczenie turystyczne może nie wystarczyć. Sprawdźmy, gdzie szukać ubezpieczenia dla turysty-nurka.

Słowackie Tatry - ile kosztuje złamanie nogi na nartach?
2015-07-27

Bliskie sąsiedztwo, urokliwa okolica oraz przystępne ceny za jazdę po świetnie przygotowanych stokach. Tatry słowackie to raj dla miłośników białego szaleństwa. Raj, który może przerodzić się w piekło, gdy narciarz ulegnie wypadkowi – nawet tak błahemu jak złamanie nogi. Wtedy śmiało można doliczyć do swojego rachunku za pobyt nawet 20 tys. zł.

Wczasy w Egipcie - informacje o szczepieniach
2015-07-13

Wyjeżdżając do Egiptu warto przygotować nie tylko bagaż, ale również zasięgnąć informacji na temat zagrożeń chorobami tropikalnymi, z uwzględnieniem zalecanych szczepień.

Bezpieczny spływ - polisy dla kajakarzy-amatorów
2015-07-07

Kajakarstwo jest sportem niebezpiecznym - nawet gdy płyniemy w grupie po spokojnej, wąskiej rzece, podczas zorganizowanego spływu. Jeśli wybieramy się w te wakacje na kajaki, warto wcześniej pamiętać o wykupieniu odpowiedniej ochrony ubezpieczeniowej. Jaka polisa będzie odpowiednia?

Foreign Visitors - ubezpieczenia dla cudzoziemców
2015-07-03

Nazwa brzmi dość tajemniczo i jest raczej mało znana na polskim rynku ubezpieczeniowym. Foreign Visitors oznacza ubezpieczenie dla cudzoziemców przebywających w Polsce, a także w innych krajach unijnych. Jaką ochronę zapewnia obcokrajowcom?

W góry czy nad morze? Gdzie na wakacje wyjadą Polacy w 2015 roku?
2015-06-30

Europejska branża turystyczna może zacierać ręce. Najwięcej powodów do radości będą mieli kwaterodawcy i gastronomicy pracujący w nadmorskich kurortach. Jak wynika z badania Holiday Barometer Grupy Europ Assistance i Instytutu Badawczego Ipsos, w tym roku aż 60% Europejczyków planuje wyjechać na wakacje, z czego blisko aż 2/3 wybierze się nad wodę. A co z Polakami?

Samochodem czy samolotem - jak Polacy jeżdżą na wakacje?
2015-06-29

Wakacje właśnie się rozpoczynają i już wkrótce tysiące Polaków wyruszy na odpoczynek również poza granicami naszego kraju. Sprawdźmy, jak Polacy jeżdżą na wczasy – samochodem czy samolotem.

Maroko 2015: czy wakacyjna podróż będzie bezpieczna?
2015-06-26

Jak podaje CBOS, w ubiegłym roku 18% Polaków spędziło wakacje zagranicą. I chociaż Maroko nie jest tak popularnym kierunkiem, jak Egipt lub Tunezja, ma swoich zagorzałych zwolenników, którzy w tym roku również tam wyjadą. Czy jednak tegoroczna podróż do Maroka będzie bezpieczna?

Wakacje w Grecji 2015 - uwaga na problemy z wypłatą pieniędzy z bankomatów
2015-06-25

Grecja to od wielu lat bardzo popularny kierunek wakacyjnych wyjazdów Polaków. Szacuje się, że w tym roku co czwarty nasz rodak wypoczywający zagranicą będzie się opalał właśnie w tym kraju. Greckie problemy finansowe mogą jednak bardzo utrudnić urlop w 2015 roku. Turystom grozi problem z wypłatą pieniędzy z greckich bankomatów.

Polisy wakacyjne 2015
2015-06-26

Wybierasz się w zagraniczną podróż? Sprawdź, jakie ubezpieczenie powinien wybrać turysta na okres wakacyjnego wyjazdu.

Szczepionki na wakacjach - jakie wykonać i ile kosztują?
2015-06-19

Wyjazd za granicę to spore wyzwanie - nie tylko pod kątem finansowym. Równie istotne jest zadbanie o nasze zdrowie, czyli wykupienie i zaaplikowanie odpowiedniej szczepionki. Sprawdź, jakiej ochrony potrzebujesz, wyjeżdżając na wczasy, a także ile to będzie kosztować.

Jak przygotować się w podróż do Afryki? Poradnik turysty
2015-05-25

Szybkimi krokami zbliża się sezon letni, a wraz z nim czas wakacyjnych wyjazdów. Coraz więcej naszych rodaków spędza urlop za granicą i to nie tylko w krajach europejskich, ale również na innych kontynentach. Oto poradnik turysty, jak przygotować się w podróż do Afryki.

Najczęstsze choroby tropikalne, czyli o niechcianych pamiątkach z wakacji
2015-05-22

Polacy coraz częściej wyjeżdżają na wakacje do egzotycznych krajów, a kierunki takie, jak Afryka czy Ameryka Południowa, stały się niezwykle popularne w ostatnich latach. Warto jednak zadbać, żeby taki wyjazd nie zamienił się w niechcianą pamiątkę z wakacji. Sprawdźmy, jakie zagrażają nam najczęstsze choroby tropikalne.

Ubezpieczenia podróży - jak wybrać to najlepsze?
2015-03-25

Wybierając się w podróż, zawsze powinniśmy pomyśleć o ubezpieczeniu. Nawet kilkudniowy wypoczynek za granicą może przynieść niespodziewane wydarzenia, w których taka polisa może okazać się niezbędna. O co powinniśmy pytać ubezpieczyciela, wykupując ubezpieczenie na wyjazd?

Ubezpieczać bagaż czy nie?
2015-02-28

Wyjeżdżając za granicę, najczęściej ubezpieczamy siebie i swoją rodzinę oraz ewentualnie samochód. Niestety, często zapominamy o ubezpieczeniu bagażu. Czy warto wykupywać tego typu polisę?

Ubezpieczenia dla uprawiających sporty zimowe. Na co zwrócić uwagę?
2015-02-21

Wyjazd wypoczynkowy to czas na relaks i oderwanie się od codzienności. Niestety przyjemność z rekreacyjnej wycieczki może nam popsuć niespodziewana kontuzja na stoku. Sporty zimowe są pod tym względem szczególnie niebezpieczne. Wielu turystów jednak wciąż bagatelizuje kwestię ubezpieczeń na wyjazd.

Wypadek na nartach - jak najszybciej uzyskać odszkodowanie?
2015-02-11

Zimowy sezon w pełni, można więc planować wyjazd na narty lub snowboard w góry. Myśląc o takim wypoczynku, nie zapomnijmy o ryzyku wypadków na stoku. Dowiedz się, jak szybko i skutecznie uzyskać odszkodowanie od ubezpieczyciela, gdy białe szaleństwo skończy się dla Ciebie kontuzją.

Wyjazd na snowboard - sprawdź, jakiego ubezpieczenia potrzebujesz
2015-02-10

Sezon zimowy to raj dla narciarzy i snowboardzistów. To oni królują wówczas na stokach - nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Decydując się na taki wyjazd, wielbiciele białego szaleństwa powinni jednak pamiętać, by zaopatrzyć się w odpowiednie ubezpieczenie.

Czego Polacy nie wiedzą o ubezpieczeniach turystycznych?
2015-02-09

Polacy chętnie wyjeżdżają na wypoczynek - nie tylko latem, ale również zimą. Przed takim wyjazdem najrozsądniej zaopatrzyć się w odpowiednią polisę, która może okazać się nieoceniona w nagłych wypadkach, szczególnie na stoku. Sprawdźmy, czego jednak Polacy nie wiedzą o ubezpieczeniach turystycznych. 

Planujesz urlop w Czechach? Sprawdź, jakie ubezpieczenie wykupić
2015-02-03

Wyjazd do Czech to prawie jak pobyt w kraju. Czechy mają do zaoferowania wiele atrakcji, będąc bardzo blisko - w zasięgu kilku godzin podróży. Może właśnie dlatego część osób nie traktuje takiego wyjazdu jak podróży turystycznej i zapomina o wykupieniu ubezpieczenia.

Czy ubezpieczenie turystyczne z biura podróży wystarczy?
2015-02-03

Wyjeżdżający na urlopy zagraniczne często zadowalają się ubezpieczeniami turystycznymi, jakie zapewniają biura podróży. Może okazać się, że takie ubezpieczenie nie wystarczy, aby mieć spokojny urlop.

O czym pamiętać, kupując bilet lotniczy przez Internet?
2015-02-03

Co roku Polacy dokonują coraz więcej zakupów przez Internet. W ten sposób nabywają rozmaite różne usługi i towary, w tym bilety lotnicze. Jest to wygodne i nie zabiera zbyt dużo czasu. Sprawdźmy jednak, o czym warto pamiętać, kupując bilet na samolot przez Internet.

Odszkodowania lotnicze: kiedy przysługują pasażerom?
2015-01-29

Korzystając z usług linii lotniczych, nie wolno zapominać, że każdy pasażer ma swoje prawa, których przewoźnicy muszą przestrzegać. Dotyczą one między innymi odszkodowań lotniczych. Sprawdźmy, kiedy przysługują pasażerom.

11 praw pasażera linii lotniczych
2015-01-26

Nie każdy pasażer podróżujący liniami lotniczymi zdaje sobie sprawę z tego, że w pewnych okolicznościach przysługuje mu odszkodowanie od przewoźnika. Poznajmy 12 praw pasażera linii lotniczych.

Bilet lotniczy za złotówkę? Sprawdź opłaty dodatkowe
2015-01-23

Jeśli natknęliśmy się na ofertę, w której linie lotnicze oferują nam bilet za złotówkę, to koniecznie trzeba zwrócić uwagę na opłaty dodatkowe. Lepiej to zrobić od razu po to, aby później nie być zdziwionym kosztami, jakie przyjdzie nam ponieść w związku z lotem.

Bilet na pociąg kupiony w promocji też można zwrócić
2015-01-23

Podróżowanie koleją jest bardzo popularne. Możliwość kupienia biletu w promocji to zaś dobra okazja, aby zaoszczędzić na przejeździe. Czy mamy jednak prawo zwrócić promocyjny bilet?

Ubezpieczenie na urlopie dla przedsiębiorcy
2015-01-05

Przedsiębiorcy płacący podatki i opłacający składki do ZUS-u podlegają ubezpieczeniu również na urlopie. Dotyczy to zarówno wyjazdów wypoczynkowych, jak i urlopów macierzyńskich, ojcowskich oraz wychowawczych.

Limity w polisach turystycznych
2015-01-01

Przy wyborze jak najkorzystniejszego ubezpieczenia turystycznego należy zwracać uwagę na wysokość limitów odszkodowań. Niestety, najczęściej klienci firm ubezpieczeniowych o tym zapominają lub nie są świadomi wagi tej informacji.

Czy warto ubezpieczać bagaż podróżny?
2014-12-31

Decydując się na wyjazd zagraniczny i wykupienie polisy turystycznej, często zapominamy o ubezpieczeniu bagażu podróżnego. Czy warto ubezpieczać swój  bagaż?

Polisy turystyczne: kiedy odszkodowania nie będzie?
2014-12-31

Zawierając umowę ubezpieczenia turystycznego, oczekujemy, że ewentualna szkoda, jakiej doznamy na wyjeździe, zostanie pokryta z polisy. Niestety, często nie zwracamy uwagi na wyłączenia od odpowiedzialności ubezpieczycieli, zawarte w OWU, które skutkują brakiem wypłaty odszkodowania.

Planujesz urlop w Czechach? Pamiętaj o polisie turystycznej
2014-12-22

Planując urlop w Czechach, nie można zapomnieć o polisie turystycznej. Każdy wyjazd zagraniczny należy ubezpieczyć. Niestety, nie każdy turysta to robi.

EKUZ a ubezpieczenie turystyczne: podstawowe różnice
2014-12-19

Karta EKUZ zabezpiecza osobę wyjeżdżającą za granicę, ale tylko w granicach refundowanej opieki medycznej w danym kraju. Jeżeli wyjeżdżamy na zagraniczny urlop, warto sprawdzić, kiedy wystarczy jedynie EKUZ, a kiedy przyda się polisa turystyczna.

Czy EKUZ wystarczy na urlopie?
2014-12-05

Wyjeżdżając na urlop za granicę, nie należy zapominać o ubezpieczeniu wyjazdu. Czy wystarczy EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, czy należy wykupić dodatkowe ubezpieczenie?

Jak wybrać dobrą i tanią polisę turystyczną?
2014-11-12

Polacy mają coraz większą świadomość, że wyjeżdżając na wakacje za granicę, potrzebują również skutecznej ochrony i zabezpieczenia w postaci polisy turystycznej. Sprawdźmy, na co zwracać uwagę, by wybrać dobre i tanie ubezpieczenie.

Ubezpieczenia dla miłośników sportów zimowych od Toyota Banku
2014-11-10

Sezon narciarski zbliża się wielkimi krokami. Toyota Bank już zdążył pomyśleć o zwolennikach białego szaleństwa i przygotował ofertę kompleksowej ochrony ubezpieczeniowej dla miłośników sportów zimowych.

Zaplanuj narty w górach (z ubezpieczeniem)
2014-11-07

Sporty zimowe cieszą się coraz większą popularnością w Polsce i na całym świecie. Dlatego turyści z Polski zaczynają poszukiwać odpowiednich miejsc do zimowego szusowania po stokach poza granicami kraju.

Jak działa assistance w ubezpieczeniach turystycznych?
2014-11-04

Ubezpieczenie turystyczne oferuje na wyjeździe pomoc medyczną i szereg innych usług dodatkowych. Rozszerzeniem polisy jest usługa assistance, która może mieć różny zakres.

Ile kosztuje polisa turystyczna na wyjazd do Austrii?
2014-10-31

Polisę turystyczną warto wykupić nawet wówczas, jeśli nie wybieramy się w tropiki. Wyjazd lokalny, do pobliskiego kraju, w góry lub do miasta również wypada zabezpieczyć polisą turystyczną. Miłośnicy Alp i majestatycznego Wiednia z ochotą wyjeżdżają do Austrii. Ile zatem przyjdzie zapłacić za ubezpieczenie turystyczne, udając się do tego kraju?

Ubezpiecz się, wyjeżdżając na urlop w góry
2014-10-27

Beztroskie chwile na wakacjach w sytuacji, gdy spotka nas nieprzewidziane zdarzenie losowe, mogą zamienić się w koszmar. Brak świadomości zagrożeń związanych z wyjazdami bez ubezpieczenia turystycznego cechuje wielu Polaków. Nawet wypoczynek w zorganizowanej grupie nie gwarantuje pełnego zabezpieczenia. Czy jednak Polacy poważnie podchodzą do polis ubezpieczeniowych na wyjazd?

Czy polisa turystyczna chroni kobiety w ciąży?
2014-10-29

Czy kobieta w ciąży może czuć się bezpieczna, gdy wyjeżdża w podróż zagraniczną, posiadając standardową polisę turystyczną? Niestety, nie zawsze.

Za granicą polisa z biura podróży lub EKUZ nie wystarczy
2014-10-29

Wykupując wycieczkę w biurze podróży, przede wszystkim interesuje nas cena, hotel, transport i dodatkowe atrakcje, jakie będziemy mieć zapewnione. Niewiele osób skupia się na sprawdzeniu ochrony, jaką zapewnia podróżnemu polisa turystyczna.

Po co turyście polisa?
2014-10-24

Podróżowanie w XXI wieku stało się normą, Polacy coraz częściej wybierają europejskie kraje jako docelowe miejsce spędzania urlopu. Możliwość swobodnego poruszania się po całej Unii, wysokie standardy i niskie ceny biur podróży zachęcają klientów. Nie wolno jednak zapominać o bezpieczeństwie w podróży, które zagwarantuje polisa turystyczna.

Ubezpieczenie w podróży do USA
2014-10-23

Nieważne, czy wyjazd do Stanów Zjednoczonych będzie związany z pracą, nauką czy turystyką. Odpowiednie ubezpieczenie będzie niezbędne w każdej podróży - niezależnie od celu, dla którego decydujemy się na pobyt (dłuższy czy krótszy) w USA.

Polisa turystyczna dla amatora sportu
2014-10-10

Wyjazd na zagraniczny wypoczynek nie zawsze musi oznaczać jedynie zwiedzania czy leżakowania na plaży. Coraz częściej spędzamy czas aktywnie, dlatego warto pomyśleć o polisie turystycznej dla amatorów sportu.

Wyjeżdżasz na urlop z psem? Ubezpiecz pupila
2014-10-07

Coraz więcej osób wyjeżdża na zagraniczny urlop, zabierając swojego czworonożnego pupila. Podczas takich wypraw warto ubezpieczyć psa, żeby uniknąć niemiłych sytuacji.

Polisa turystyczna ochroni pracujących za granicą
2014-10-09

Nie wszyscy wiedzą, że polisa turystyczna to także ubezpieczenie, które ochroni pracujących za granicą. Warto ją wykupić nie tylko wtedy, gdy wyjeżdżamy jedynie na wakacje.

AIG sprzedaje ubezpieczenia podróżne przez euroTICKET
2014-09-17

Klienci AIG mogą teraz kupować ubezpieczenia podróżne przez system euroTICKET. Firma Europ Assistance Polska współpracuje z AIG w ramach procesu likwidacji szkód, organizując pomoc ubezpieczonym na terenie całego świata. Dzięki ubezpieczeniu podróżnemu klient może liczyć na ochronę zarówno podczas wyjazdów krajowych, jak i zagranicznych.

Ubezpiecz się od rezygnacji z podróży
2014-09-05

Polacy coraz chętniej wybierają wczasy w kurortach zagranicznych, ale powinni w takich momentach pamiętać nie tylko o zorganizowaniu atrakcji podczas urlopu, ale także o ubezpieczeniu takich wyjazdów. Warto też nie zapominać o ubezpieczeniu na wypadek rezygnacji z podróży.

Wybierasz się w góry? Pamiętaj o ubezpieczeniu turystycznym
2014-09-03

Góry szczególnie późnym latem przyciągają tysiące urlopowiczów preferujących czynny wypoczynek wśród zieleni, zamiast rozleniwiania się w wolne od pracy dni na plaży czy przed telewizorem. Wybierając się na górskie wojaże, pamiętać należy nie tylko o ciepłym ubraniu, zapasach prowiantu i ochronie przez zmienną pogodą, ale bardzo dobrze jest zaopatrzyć się we właściwą polisę turystyczną.

Wybierasz się na narty? Wykup ubezpieczenie!
2013-01-11

W większości krajów, do których udają się miłośnicy białego szaleństwa istnieje obowiązek pokrycia kosztów ewentualnych akcji ratunkowych i leczenia. W razie wypadku, nie pozostaje nic innego, jak tylko sięgnąć do własnego portfela lub skorzystać z ubezpieczenia, o ile je wcześniej wykupili.

Ubezpieczenia turystyczne online
2012-05-29

Podczas przygotowań do wyjazdu, niezależnie czy prywatnego czy służbowego, warto pamiętać o wykupieniu ubezpieczenia turystycznego. Jeśli nie masz zbyt wiele wolnego czasu i chcesz oszczędzić trochę pieniędzy, skorzystaj z możliwości, jakie daje Internet i wypełnij  formularz  online.

Ile kosztują ubezpieczenia turystyczne
2012-05-29

Podczas planowania wyjazdu na wakacje nie wszyscy biorą pod uwagę, że wszystko może się zdarzyć i byłoby się zabezpieczyć przed skutkami nieprzewidzianych zajść. Do tego celu służą ubezpieczenia turystyczne. Tego typu polisy nie są drogie, więc niedużym kosztem można sobie zapewnić spokój i bezpieczeństwo podczas urlopowego wypoczynku.

Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje

Kalkulatory ubezpieczeń

Kalkulator ubezpieczeń