17.12.2014

Ubezpieczenie podróży w jedną stronę

Planując podróż, na ogół każdy z nas wybiera okres jej trwania i wykupuje bilety powrotne do kraju. Niemniej są i tacy podróżnicy, którzy nie wiedzą, czy i kiedy wrócą do domu. Jak wykupić ubezpieczenie podróży w jedną stronę?

Ubezpieczenie dla wolnych turystów

Zwykle ubezpieczyciele przy rozliczaniu świadczeń z tytułu polisy turystycznej długoterminowej wymagają od swoich klientów przedstawienia biletów powrotnych. Z chwilą wyjazdu nie każda osoba taki bilet musi posiadać. Dlatego też oferta ubezpieczeń podróży w jedną stronę jest mocno ograniczona.

Przykład

W brytyjskiej firmie True Traveller1 można wykupić ubezpieczenie adresowane podróżnikom, backpacersom i nomadom, które nie wymaga biletu powrotnego. Okres trwania polisy można przedłużyć, będąc jeszcze w podróży. Ubezpieczenie obejmuje obok podstawowych kosztów leczenia, OC w życiu prywatnym i ubezpieczenie NNW:

  • niebezpieczeństwa związane z uprawianiem sportów zimowych i wysokogórskich,
  • ubezpieczenie od chorób tropikalnych.

Z True Traveller pokrycie kosztów leczenia turysty za granicą sięga 10 mln zł.

Ubezpieczenie lotnicze

Wykupując ubezpieczenie turystyczne jedynie na okres lotu lub na okres pobytu turystycznego, zapewniamy sobie ochronę przed ponoszeniem kosztów leczenia w podróży, następstw nieszczęśliwych wypadków czy też OC w życiu prywatnym. Na ogół można dodatkowo rozszerzyć zakres obowiązywania ubezpieczenia na polisę ochrony bagażu czy ubezpieczenia od kosztów rezygnacji lub przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej.

Przy podróżach w jedną stronę samolotem niektóre linie lotnicze, w tym linie Emirates, dają możliwość wykupienia ubezpieczenia podróżnego, które obejmuje okres do 48 godzin po przylocie do miejsca docelowego podróży, o ile miejsce to znajduje się poza krajem zamieszkania klienta. Polisa jest zapewniana przez grupę AIG - American International Group, Inc. Obejmuje ona ubezpieczenie na wypadek nieprzewidzianych okoliczności, jakie mogą zmusić turystę do rezygnacji lub skrócenia podróży lub do skorzystania z pomocy medycznej podczas podróży. Polisa ma w swoim zakresie ubezpieczenie od utraty lub opóźnienia w dostarczeniu bagażu do podróżnego.

Podziel się:

NK

Wykop

Znajdź nas w Google+
Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje