10.02.2015

Ubezpieczenie rejsu

Oryginalnym sposobem na spędzenie letnich wakacji będzie uczestnictwo w zagranicznym rejsie, np. po Morzu Śródziemnym. W trakcie podróży warto zadbać o swoje bezpieczeństwo, a zapewni nam je ubezpieczenie rejsu. Gdzie można wykupić odpowiednią polisę i jaką ochronę zagwarantuje w ramach niej ubezpieczyciel?

Podstawową ochronę ubezpieczeniową uczestników rejsu zapewni ubezpieczenie kosztów leczenia i NNW. Przykładowo w PZU oferowana jest polisa zdrowotna dla całej załogi statku. To ubezpieczenie grupowe, którego zakres jest analogiczny do ubezpieczeń indywidualnych, natomiast cena jest zdecydowanie niższa niż przy ubezpieczeniach prywatnych.

Bardzo często sami organizatorzy rejsów wycieczkowych zapewniają swoim turystom polisę ubezpieczeniową o podstawowym zakresie ochrony, na czas podróży.

Przykład z rynku ubezpieczeniowego

Jedną z firm ubezpieczeniowych oferujących ubezpieczenie na czas trwania rejsu morskiego lub śródlądowego, jest firma Gothaer. W pakiecie podstawowym ubezpieczenia STS Kapitan Borchardt wykupywanym przez klienta uczestnik rejsu zapewnia sobie ubezpieczenie:

  • kosztów leczenia do kwoty 20 tys. euro,
  • NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) do kwoty 25 tys. zł,
  • ubezpieczenie bagażu do kwoty 2 tys. zł,
  • kosztów ratownictwa i poszukiwań,
  • OC w życiu prywatnym  do kwoty 50 tys. euro.

Ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia niezbędnego z medycznego punktu widzenia u ubezpieczonego w trakcie rejsu, związane z jego nagłym zachorowaniem lub nieszczęśliwym wypadkiem powstałym w okresie odpowiedzialności ubezpieczeniowej. W zakres ubezpieczenia wejdzie odpowiedzialność NNW podczas podróży i pobytu ubezpieczonego za granicą Polski.

Podobne ubezpieczenie w swojej ofercie posiada firma Signal Iduna - ubezpieczenie turystyczne obejmuje w podstawowym wariancie ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance oraz następstw nieszczęśliwych wypadków. Można rozszerzyć polisę o dodatkowe ubezpieczenia:

  • następstw chorób przewlekłych,
  • bagażu podróżnego,
  • rezygnacji z imprezy turystycznej,
  • przerwania imprezy turystycznej,
  • anulacji biletu lotniczego.

Uwaga!

Ochrona ubezpieczeniowa trwa podczas podróży statkiem i ewentualnych noclegów w hotelach rezerwowanych wraz z rejsem u armatorów. Na życzenie klienta okres ubezpieczenia można wydłużyć na czas dojazdu na statek i powrotu do domu.

Podziel się:

NK

Wykop

Znajdź nas w Google+
Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje