Poradniki ubezpieczeń turystycznych

Ubezpieczenie podróży dla chorych na raka

Wyjeżdżając na ferie zimowe lub letnie wakacje za granicę, turyści coraz częściej decydują się na wykupienie indywidualnego ubezpieczenia podróży, zwłaszcza jeśli wyjazd organizują samodzielnie. Czy ubezpieczenie turystyczne można wykupić również w przypadku osób, które chorują na nowotwór?

Czytaj więcej
Ubezpieczenie dla snowboardzistów

W grupie sportów zimowych wyróżnić można nie tylko powszechnie uprawiane narciarstwo zjazdowe i biegowe, ale również snowboard. Jedna deska przypięta wiązaniami do stóp snowboardzisty pozwala na wykonywanie nawet najbardziej niebezpiecznych ewolucji na stoku. Z uwagi na wysokie ryzyko wiążące się z uprawianiem snowboardu warto wykupić przed wyjazdem na ferie stosowne ubezpieczenie.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie podróży dla osób starszych

W Niemczech wyjazdy grup seniorów na wycieczki zagraniczne, nawet do egzotycznych krajów, są na porządku dziennym. W Polsce turystyka osób starszych nie jest branżą wysoce rozwiniętą, choć notowane jest zwiększenie liczby turystów w wieku emerytalnym. Jak powinni się oni ubezpieczyć, wyjeżdżając na wakacje?

Czytaj więcej
Ubezpieczenie podróży dla całej rodziny

Urlop wraz z całą rodziną to częsty model spędzania wolnego czasu w czasie letnich czy zimowych przerw. Wybieramy się za granicę, aby mieć zapewnioną piękną pogodę lub świetne warunki do uprawiania sportów zimowych. Pakując się na rodzinny wyjazd, nie zapomnijmy o konieczności zagwarantowania bliskim i sobie samemu bezpieczeństwa - wykupieniu ubezpieczenia.

Czytaj więcej
Ubezpieczenia podróży grupowych

Podróż z grupą znajomych czy podróż zagraniczna z firmy z kolegami z pracy? W takich sytuacjach warto zastanowić się nad możliwością ubezpieczenia podróży grupowych. Gdzie wykupić takie ubezpieczenie i co może ono zapewniać?

Czytaj więcej
Jak złożyć reklamację ubezpieczenia podróży?

Niezadowolony ze zorganizowanego wyjazdu turystycznego? Możesz złożyć reklamację do biura podróży - i to już podczas pobytu na wakacjach. Jakie zasady reklamacji dotyczą zaś ubezpieczenia podróży, jeśli to z niego nie jesteśmy zadowoleni?

Czytaj więcej
Ubezpieczenie długiego pobytu za granicą

Podróż dookoła globu, wielka wyprawa na kraniec świata albo prozaiczny wyjazd za granicę za pracą i lepszym życiem to sytuacje, w których przydaje się ubezpieczenie długiego pobytu zagranicznego. Jak funkcjonuje taka polisa i jakie profity przynosi ona osobie ubezpieczonej?

Czytaj więcej
Ubezpieczenie podróży w jedną stronę

Planując podróż, na ogół każdy z nas wybiera okres jej trwania i wykupuje bilety powrotne do kraju. Niemniej są i tacy podróżnicy, którzy nie wiedzą, czy i kiedy wrócą do domu. Jak wykupić ubezpieczenie podróży w jedną stronę?

Czytaj więcej
Warto ubezpieczyć bagaż? W lotach z przesiadką ginie co drugi bagaż!

Wybierając się na wakacje czy w podróż służbową, musimy spakować bagaże. Wiele osób spisuje wcześniej listę rzeczy, które chce wziąć ze sobą na urlop. Pieczołowicie pakowany bagaż może jednak zaginąć w niewyjaśnionych okolicznościach na lotnisku. Dlatego warto go ubezpieczyć!

Czytaj więcej
Razem ubezpieczenie może być tańsze

Wybierając się w podróż za granicę, całą rodziną lub z grupą przyjaciół, warto zastanowić się nad możliwością wykupienia grupowego ubezpieczenia turystycznego. Jest to korzystne, ponieważ można zaoszczędzić na jednostkowych kosztach ubezpieczenia podróży.

Czytaj więcej
Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje